Forumul FifaRomania

Forumul FifaRomania (http://forum.fifaromania.net/index.php)
-   Fifa Manager 11 (http://forum.fifaromania.net/forumdisplay.php?f=121)
-   -   Discutii despre FIFA Manager 11 (http://forum.fifaromania.net/showthread.php?t=13736)

Astristul 31-05-2010 01:43 AM

De la ce vine CMPL?

Si referitor la faza cu contul, fa-ti alt cont sau daca ai deja cont, incearca un "password recovery"! ;)

reikko26 31-05-2010 06:33 AM

Quote:

Originally Posted by Astristul (Post 303598)
De la ce vine CMPL?

Banuiesc ca de la Champions League :)
Imi place ideea ta, J@mrock. Eu as mai vrea sa fie bugetele reale la echipe pentru ca in primul sezon cu (de ex.) 10 milioane la transferuri la un club important nu prea ai ce face. Si sa fie posibil sa transferi jucatori mai mici de 18 ani noneuropeni :)

Astristul 31-05-2010 02:43 PM

Da probabil. Eu folosesc prescurtarea UCL. :)
Faza cu bugetele, e greu de implementat pentru ca si salariile sunt greu de tinut in frau, ca sa zic asa. Trebuie ca cei care fac jocul sa refaca sistemul de la baza, complet.
Poti sa transferi jucatori non-europeni sub 18 ani. Daca ai restrictii in privinta asta, ele sunt datorate campionatului in care joci tu!

J@mrock 31-05-2010 03:04 PM

da la bugete nu prea e rost de umblat poate foarte putin dar ar mai fi o chestie....stiti cand incepi jocul jucatori sunt setati de la 0...adica-meciuri jucate pentru club........de cati ani e la club....golurile marcate pentru club....etc.....desi ma gandesc ca ar fi destul de complicat de facut asta macar in campionatele importante si de valoare ar fii frumos!!

Blue_Taty 31-05-2010 07:13 PM

Eu zic ca ar trebui schimbat felul in care sunt programate meciurile... E groaznic sa joci in Anglia... Ar trebui sa fie facut mult mai realist modul de a muta meciuri, plus alte situatii pentru care nu se pot disputa meciuri.
Am jucat de vreo 2 ori Football Manager sau cum se mai numesc celelalte simulatoare si vedeam cum o etapa se disputa pe parcursul a 3 zile la ore diferite (foarte realist) plus ca putea cere schimbarea unei date a unui meci. Apoi, nu ti se punea un meci la distanta mai mica de 3 zile. Eu am intalnit sezonul asta in Anglia ca am jucat campionat sambata, luni cupa ligii, miercuri UCL si sambata iarasi campionat:eek: GROAZNIC!!!

// si eu am aceeasi parere!

Astristul 31-05-2010 11:23 PM

Quote:

Originally Posted by J@mrock (Post 303700)
da la bugete nu prea e rost de umblat poate foarte putin dar ar mai fi o chestie....stiti cand incepi jocul jucatori sunt setati de la 0...adica-meciuri jucate pentru club........de cati ani e la club....golurile marcate pentru club....etc.....desi ma gandesc ca ar fi destul de complicat de facut asta macar in campionatele importante si de valoare ar fii frumos!!

Te referi la istoric? Pai jucatorii din Liga I au istoric in proportie de 100% din care 90% e exact!

J@mrock 01-06-2010 12:27 AM

Quote:

Originally Posted by Astristul (Post 303798)
Te referi la istoric? Pai jucatorii din Liga I au istoric in proportie de 100% din care 90% e exact!

pai au ca il faci tu!!nu!!dar in celelalte campionate pauza....cand incepi jocul isi incep si ei cariera:))))

Astristul 01-06-2010 04:14 PM

Da, asa e. Dar din ce stiu eu, campionatele cu jucatori reali din baza de date oficiala au jucatori cu istoric real.

J@mrock 01-06-2010 06:37 PM

da ai dreptate......insa cel mai mult imi doresc sa schimbe chestia cu 1 tabara de juniori pe tara.......e aiurea si ar fi frumos sa poti sa iti faci cel putin 3-4 pe tara....deoarece pozele se termina pana la urma si ar fi frumos sa poti sa descoperi cat mai multe talente in tara aleasa sau tara care iti place!!

Astristul 01-06-2010 08:36 PM

E greu sa construiesti si una, daramite mai multe. Taberele pentru recrutarea tinerilor jucatori nu-s ieftine deloc, decat daca antrenezi la un club de top.


All times are GMT +2. The time now is 11:59 PM.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL