Forumul FifaRomania

Forumul FifaRomania (http://forum.fifaromania.net/index.php)
-   Fifa Manager 11 (http://forum.fifaromania.net/forumdisplay.php?f=121)
-   -   Discutii despre FIFA Manager 11 (http://forum.fifaromania.net/showthread.php?t=13736)

Astristul 03-02-2010 04:18 PM

Discutii despre FIFA Manager 11
 
Gerald ne anunta pe pagina sa oficiala (twitter) ca ieri s-a stabilit programul de lucru pentru noul joc FIFA Manager 11 si imediat dupa lansarea ultimului update oficial (al 4-lea) va incepe munca pentru noul joc.

Astristul 18-03-2010 01:11 PM

Gerald a postat pe forumul oficial un topic prin care va cere sa spuneti ce dorinte aveti pentru FIFAM 11. Nu mai multe de 3 si in aceste dorinte sa nu scrieti nimic despre bug-uri pentru ca producatorii jocului oricum se ocupa de asta. Daca aveti cunostinte de limba engleza si aveti cont pe forumul oficial, va invit sa va postati dorintele. Inainte sa postati cititi cu atentie postarea lui Gerald! ;)

http://board.fm10.de/index.php?s=&sh...dpost&p=178526

andrei001 18-03-2010 02:03 PM

sper ca de data aceasta sa lucreze mai mult la modul 3D :D

gravediga 18-03-2010 11:49 PM

sa dezvolte editorul de stadioane....mai multe elemente in editor si mai multe blocuri(ex: la peluza sa nu mai fie 2 sa fie 3 sau 5, tribuna 1 sa nu mai fie din 3 sa fie din 5 sau 7)....intelegiti...asa am putea dezvolata stadioanele mai repede si ar iesi mai complexe

Astristul 19-03-2010 11:44 AM

Frumos ... dar ai postat 18, si doar primele 3 vor fi luate in considerare.

gravediga 19-03-2010 08:32 PM

Quote:

Originally Posted by Astristul (Post 291580)
Frumos ... dar ai postat 18, si doar primele 3 vor fi luate in considerare.

akum serios....macar sa le ia in considerare...macar 1..:D:D

andrei001 19-03-2010 08:34 PM

sincer daca ar tine cont de un sfert din opiniile de acolo s-ar vedea o schimbare in joc:)

Astristul 19-03-2010 11:58 PM

Intentia conteaza! :) Sper totusi sa tina cont de parerile expuse acolo.

andrei001 21-03-2010 11:46 AM

Quote:

Originally Posted by Astristul (Post 291664)
Intentia conteaza! :) Sper totusi sa tina cont de parerile expuse acolo.

Toata lumea spera ;)

J@mrock 30-05-2010 10:29 PM

nu stiu de ce nu pot sa intru pe forum sa las si eu o idee...tot imi zice ca contul este folosit de altcineva...in fine.........ar fi frumos daca ar schimba chestia cu 1 singura tabara de juniori pentru tara si sa puna 2 chiar mai multe pe tara(ar fi mai multe sanse sa gasesti un talent in acea tara)!!!!sa puna accent mai mult pe echipele de juniori.....si nu stiu daca si la voi e la fel prea apropiata distanta intre meciuri mai ales cand joci in CMPL ai meci in campionat si la 2 zile vine meciul din CMPL sau chiar la o zii e total nerealist!!

Astristul 31-05-2010 01:43 AM

De la ce vine CMPL?

Si referitor la faza cu contul, fa-ti alt cont sau daca ai deja cont, incearca un "password recovery"! ;)

reikko26 31-05-2010 06:33 AM

Quote:

Originally Posted by Astristul (Post 303598)
De la ce vine CMPL?

Banuiesc ca de la Champions League :)
Imi place ideea ta, J@mrock. Eu as mai vrea sa fie bugetele reale la echipe pentru ca in primul sezon cu (de ex.) 10 milioane la transferuri la un club important nu prea ai ce face. Si sa fie posibil sa transferi jucatori mai mici de 18 ani noneuropeni :)

Astristul 31-05-2010 02:43 PM

Da probabil. Eu folosesc prescurtarea UCL. :)
Faza cu bugetele, e greu de implementat pentru ca si salariile sunt greu de tinut in frau, ca sa zic asa. Trebuie ca cei care fac jocul sa refaca sistemul de la baza, complet.
Poti sa transferi jucatori non-europeni sub 18 ani. Daca ai restrictii in privinta asta, ele sunt datorate campionatului in care joci tu!

J@mrock 31-05-2010 03:04 PM

da la bugete nu prea e rost de umblat poate foarte putin dar ar mai fi o chestie....stiti cand incepi jocul jucatori sunt setati de la 0...adica-meciuri jucate pentru club........de cati ani e la club....golurile marcate pentru club....etc.....desi ma gandesc ca ar fi destul de complicat de facut asta macar in campionatele importante si de valoare ar fii frumos!!

Blue_Taty 31-05-2010 07:13 PM

Eu zic ca ar trebui schimbat felul in care sunt programate meciurile... E groaznic sa joci in Anglia... Ar trebui sa fie facut mult mai realist modul de a muta meciuri, plus alte situatii pentru care nu se pot disputa meciuri.
Am jucat de vreo 2 ori Football Manager sau cum se mai numesc celelalte simulatoare si vedeam cum o etapa se disputa pe parcursul a 3 zile la ore diferite (foarte realist) plus ca putea cere schimbarea unei date a unui meci. Apoi, nu ti se punea un meci la distanta mai mica de 3 zile. Eu am intalnit sezonul asta in Anglia ca am jucat campionat sambata, luni cupa ligii, miercuri UCL si sambata iarasi campionat:eek: GROAZNIC!!!

// si eu am aceeasi parere!

Astristul 31-05-2010 11:23 PM

Quote:

Originally Posted by J@mrock (Post 303700)
da la bugete nu prea e rost de umblat poate foarte putin dar ar mai fi o chestie....stiti cand incepi jocul jucatori sunt setati de la 0...adica-meciuri jucate pentru club........de cati ani e la club....golurile marcate pentru club....etc.....desi ma gandesc ca ar fi destul de complicat de facut asta macar in campionatele importante si de valoare ar fii frumos!!

Te referi la istoric? Pai jucatorii din Liga I au istoric in proportie de 100% din care 90% e exact!

J@mrock 01-06-2010 12:27 AM

Quote:

Originally Posted by Astristul (Post 303798)
Te referi la istoric? Pai jucatorii din Liga I au istoric in proportie de 100% din care 90% e exact!

pai au ca il faci tu!!nu!!dar in celelalte campionate pauza....cand incepi jocul isi incep si ei cariera:))))

Astristul 01-06-2010 04:14 PM

Da, asa e. Dar din ce stiu eu, campionatele cu jucatori reali din baza de date oficiala au jucatori cu istoric real.

J@mrock 01-06-2010 06:37 PM

da ai dreptate......insa cel mai mult imi doresc sa schimbe chestia cu 1 tabara de juniori pe tara.......e aiurea si ar fi frumos sa poti sa iti faci cel putin 3-4 pe tara....deoarece pozele se termina pana la urma si ar fi frumos sa poti sa descoperi cat mai multe talente in tara aleasa sau tara care iti place!!

Astristul 01-06-2010 08:36 PM

E greu sa construiesti si una, daramite mai multe. Taberele pentru recrutarea tinerilor jucatori nu-s ieftine deloc, decat daca antrenezi la un club de top.

staicut 02-06-2010 08:28 AM

ar mai fi ceva care ar fi mai realist,ceea ce cu toti vrem...
cand se castiga o cupa europeana sa fie valoarea reala cu drepturi de televiziune cu valoarea finalei castigate.de ex la Champions League este vreo 7 mi euro sau nu mai stiu daca castigi finala.atat iti dau ceea ce nu e foarte realist....
ar trebui sa specificati asta pe forumul lui Gerald,si sa ia in seama.

Astristul 08-06-2010 10:43 AM

Au aparut primele detalii despre al 10-lea joc (editie aniversara) a jocului FIFA Manager:
Descrierea produsului:
http://www.fm10.de/publish/en/fifa_m...scription.html

Primele poze din noul joc:
http://www.fm10.de/publish/en/fifa_m...reenshots.html

staicut 08-06-2010 01:17 PM

si cand il scot dude?
sau nu specifica...

Blue_Taty 08-06-2010 02:24 PM

Proabil il scot prin septembrie octombrie... ca de fiecare data.
Superbe imaginile cu tacticile... Asa da... chiar imi plac. In sfarsit se apropie de celelalte jocuri.

Danny79 08-06-2010 02:27 PM

Din ce se vede in prima poza se pare ca si editorul de stadioane are unele elemente noi in componenta.
Sa speram ca si jocul va fi mult mai bine pus la punct decat cel de anul acesta.

// prima poza se refera la modul online de joc cu un nou "feature" pe grupe! Poate ca poza de pe fundal te-a pacalit si ai crezut ca se refera la editorul de stadioane.

Astristul 08-06-2010 04:23 PM

Quote:

Originally Posted by staicut (Post 305301)
si cand il scot dude?
sau nu specifica...

Ba scrie (Fall 2010 = Toamna 2010)!
De obicei la inceputul lunii noiembrie este lansat.

---------- Post added at 05:23 PM ---------- Previous post was at 05:21 PM ----------

Quote:

Originally Posted by Blue_Taty (Post 305310)
Proabil il scot prin septembrie octombrie... ca de fiecare data.
Superbe imaginile cu tacticile... Asa da... chiar imi plac. In sfarsit se apropie de celelalte jocuri.

Mda, si mie imi plac acele imagini, dar oare, acele tactici pot fi implementate in meciul 3d, care, sa fim seriosi, e destul de problematic de ani buni?!

staicut 08-06-2010 09:25 PM

nu am observat Fall 2010...
oricum noi sa ne vedem de ale noastre.

Blue_Taty 09-06-2010 09:54 AM

Ar fi pacat sa nu fie in 3D pentru ca doar asa joc. De asta si prefer FIFAM in locul altora.

andrei001 09-06-2010 11:56 AM

100% va fi si 3D ;)

Astristul 11-06-2010 12:07 AM

Noul sistem de evaluare a nivelului general al jucatorilor, din FIFA Manager 11, va este explicat in detaliu aici:
http://www.fifaromania.net/stiri/art...fa-manager-11/

Blue_Taty 11-06-2010 07:24 AM

Super interesant. Va trebui sa regandesc toate strategiile de pana acum. De obicei construiam centre de juniori si in 2-3 ani castigam aproape tot si faceam bani din vanzarea tinereilor....
Oricum e mult mai realist noul modul.

DaniRot 13-06-2010 07:36 PM

Stie cineva daca va avea acelas cod ca 2010?Sa nu trebuiasca sa asteptat atat de mult sa apara megapatchul pentru el.Sa faca 2-3 adaptari,imbunatatiri si ne putem bucura de o liga 1 mult mai realista.

Astristul 14-06-2010 01:04 AM

Am scris la finalul articolului ca baza de date din FIFAM 10 poate fi folosita si in FIFAM 11!

Astristul 17-06-2010 05:12 PM

Astazi, un nou episod care ne introduce in noul FIFA Manager 11. Editorul si noile modificari aparute!

http://www.fm10.de/publish/en/fifa_m..._features.html

masli 20-06-2010 03:46 PM

parerea mea
 
Noul joc a fost conceput (proiectat) anul trecut cu ideile noi de acum 2 ani, cel putin asa cred pentru ca am lucrat in domeniul asta si stiu ce inseamna un joc de la zero pana la final. Toate ideile noi de acum vor fii implementate, probabil, in 2011 chiar 2012.
Dar nu de asta discutam aici.


Cred ca ar fii super daca s-ar implementa in joc un editor de scheme tactice, si ar fii si cateva scheme standard. Asa ai pune in valoare anumite calitati ale jucatorilor, gen viteza, heading etc...
De ex.: ai un jucator care paseaza excelent si unul pe banda care alearga de rupe pamantul, nu ar fii frumos ca "pasatorul" sa dea o pasa pe pozitie viitoare lui "speedy", ca tot are viteza mare chiar daca celelalte atribute sunt varza.
Alt. ex: echipa adversa are LB-ul cu agilitatea scazuta, nu ar fi super sa pot sa insist acolo cu o schema de joc, gen: triunghiuri de pase sa-l ametesc complet. Si mai sunt exemple, probabil ca si voi va ganditi la cateva acum.

Apararea este varza!! Nu am vazut ca doi jucatori sa faca dublaj, aceasta functie este necesara intr-un joc de fotbal.

Apararea este varza!! Daca eu joc 4-2-4 si echipa adversa cu 4 fundasi, o pasa lunga de pe o extrema pe alta inseamna 80% gol. Totusi in joc foarte rar se intampla lucrul asta si in general numai CPU face mutari de genul alta.

Modul MAN MARKING, acum este in plus .. nu are nici un efect. Daca pun 2 jucatori, de ex. cei 2 DM sa se ocupe de un atacant (gen, Torres), parca se anuleaza. Iar daca unul din DM il tine pe Torres CD-ii sunt spectatori.

Dar probabil cei de la EA deja cunosc problemele astea. Probabil modul de joc standard este asa. Am inteles ca exista moduri de joc facute de anumiti fani, sincer nu prea ma incanta si cred ca au fost concepute ca playerul sa aiba anumite avantaje iar in plus tactica originala se schimba si apar probleme noi.

O alta problema deranjanta: nota jucatorului la final de meci, nu este realista. In foarte multe meciuri, jucatorii de banda (LW, RW) sunt prost cotati, eu ii bag in echipa doar ca sa alerge pe tusa si sa deschida jocul pentru mijlocasi, daca au facut asta tot jocul inseamna ca au jucat bine (nu imi trebuie sa centreze spectaculos). Sau un CM a deposedat si a desfacut jocul cu o pasa pe extrema si s-a creat o faza periculoasa, CM-ul nu castiga nimic din asta? decat deposedarea?.

Sa pot sa licitez pentru orice jucator (chiar din divizia 6-a licitez pentru Drogba), daca eu clubului ii ofer o suma fabuloasa de ce sa refuze clubul? Jucatorul trebuie sa refuze contractul, indiferent ce salariu ii ofer daca echipa nu indeplineste conditiile. Si in plus (aici am vrut sa ajung), daca sunt intr-o divizie inferioara si incerc sa cumpar un jucator sa existe o clauza in contract FREE RELEASE IF NOT PROMOTED + O SUMA DE BANI, aici iti asumi o responsabilitate.

A vazut pozele din urmatorul joc, arata super. Sunt idei noi, sper ca si bune.

Cam atat.

PAREREA MEA.

alexis1016 26-07-2010 10:36 AM

Astristul stii cam cati GB va avea noul joc?

Astristul 26-07-2010 12:51 PM

Asta n-am de unde sa stiu, dar probabil va avea aceeasi marime ca si predecesorul FIFAM 10.

Spuk 26-07-2010 09:31 PM

Va fi NG ca si FIFA?

Astristul 27-07-2010 01:07 AM

Nu cred ca FIFAM va deveni prea curand NG!

Astristul 30-07-2010 02:37 AM

Site-ul german ComputerBild a publicat 40 de poze cu noul FIFA Manager 11. Puteti vedea pozele accesand link-ul de mai jos:
http://www.computerbild.de/fotos/Bil...1-5359228.html


All times are GMT +2. The time now is 08:03 AM.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL