Forumul FifaRomania

Forumul FifaRomania (http://forum.fifaromania.net/index.php)
-   Fifa Manager 09 (http://forum.fifaromania.net/forumdisplay.php?f=93)
-   -   Jucatori de perspectiva, tactici si tot ce tine de gameplay (http://forum.fifaromania.net/showthread.php?t=10908)

Astristul 05-12-2008 03:14 PM

Quote:

Originally Posted by Florinel1984 (Post 228334)
Pai trec aia prin mijloc ca prin branza. Asta daca nu joci cu LWB si RWB, si in cazul asta trebuie sa ai doi fundasi centrali puternici.

GK-RB-CD-CD-LB-CM-CM-RW-LW-ST-ST, Asta e 4-2-4 pe care-l foloseam la Steaua (FIFA_m 08) si dominam meciurile in 75% din cazuri. "Branza" e destul de puternica daca ai si jucatori pe masura! ;)

Florinel1984 05-12-2008 09:19 PM

Am descoperit o treaba misto, care de fapt exista si la 08 dar nu prea functiona: daca pui un jucator pe lista de transferuri si nu se intereseaza nimeni de el atunci ofera-l tu unui club. Incearca toate campionatele. Eu l-am dat pe Miguel la Slavia Praga si pe Joaquin la Chelsea. Si am luat si bani buni pe ei. Pe Miguel 6 milioane si avea 32 de ani si pe Joaquin 16 milioane la 30 de ani. E unul dintre jucatorii care imi plac, dar venea tineretu tare de tot din spate, asa ca.....nici nu as fi vrut sa il vad rezerva.:)

:P @ 7 0 06-12-2008 12:12 PM

eu sunt in primu sezon cu hoffenheim
desi sunt adeptu jucatorilor tineri am facut un singur trasnfer pana acum si acesta este Roberto Carlos.chiar daca e puriu sper sa mai mearga 1 an 2 intrucat nu am solutii pt postu de fundas stanga si nc destui bani.joc 4 3 3 cu un dm -lm -rm ;2 cf si un st
app foarte bun este atacantul ibisevic(face toti banii )

Astristul 06-12-2008 05:00 PM

Quote:

Originally Posted by Florinel1984 (Post 228431)
Am descoperit o treaba misto, care de fapt exista si la 08 dar nu prea functiona: daca pui un jucator pe lista de transferuri si nu se intereseaza nimeni de el atunci ofera-l tu unui club. Incearca toate campionatele. Eu l-am dat pe Miguel la Slavia Praga si pe Joaquin la Chelsea. Si am luat si bani buni pe ei. Pe Miguel 6 milioane si avea 32 de ani si pe Joaquin 16 milioane la 30 de ani. E unul dintre jucatorii care imi plac, dar venea tineretu tare de tot din spate, asa ca.....nici nu as fi vrut sa il vad rezerva.:)

La 08, daca foloseai optiunea "offer to club" tu primeai pe el doar valoarea de piata (market value), chiar daca, sa presupunem, ai fi cerut peste acea valoare!

LulaLula 06-12-2008 08:12 PM

eu joc 4 3 1 2 cu 1 dm 2 cm 1 am si 2 st, pe normal, cu inter am dat 41 de goluri cu un stirker si 28 cu al 2lea, + am are si el vreo 20 si vreo 35 de pase decisive, ,

MrMario 09-12-2008 12:48 PM

Treaba cu "offer player to a club" am folosito foarte mult la fm08:) scapi mai rpd de jucatori ... plus ca la cei tineri iei chiar mai bine decat market value...

cat despre fm09 ... am inceput cu steaua... am facut curatenie(satisfactie mare sa-l vand pe lovin) ... joc 4-3-1-2 LB CD CD RB LM CM RM AM ST ST am repatriat cativa jucatori care erau pe imprumut plus ca acuma vreau sa aduc fundasii laterali ai lu Man U (gemenii)+ cativa de la tineret care mai intai ii pun sa joace la rezerve ca sar mai rpd acolo :) pedriel a luat jumatate de stea si echipa in al 2lea(fara transferuri) e de 790 ....

Florinel1984 10-12-2008 09:25 AM

Fratilor, aveti mare grija cu echipa a doua :) A mea nu a fost inscrisa in primele 2 sezoane in nicio competie (nu stiu de ce si nici nu ma interesa, poate pt ca nu aveam destui jucatori) dar dupa ce am promovat cativa de la tineret, au inceput oamenii sa joace. Si cum joaca......
Daca ar putea sa promoveze din Segunda division ar promova in fiecare an, ba cred ca ar ajunge si in primele 5 in Primera. Joaca aia superbine, si au niste leveluri de te sperie, de la 70 pana la 80 (si sa nu uitam ca vb de niste jucatori de max 23 de ani). Cei care sunt titulari la echipa a doua ar putea fi titulari oricand la mine, dar nu reusesc sa scap de ceilalti :) Asa ca, mare grija de tineret, ca ei sunt viitorul.

papimig 10-12-2008 02:27 PM

l-a gasit cineva pe lulinha in joc??
eu nu l-am gasit si am si primul patch instalat

:P @ 7 0 11-12-2008 06:15 PM

da normal k este in joc ;)eu cel putin l-am gasit

Danny79 11-12-2008 06:59 PM

Quote:

Originally Posted by papimig (Post 228944)
l-a gasit cineva pe lulinha in joc??
eu nu l-am gasit si am si primul patch instalat

Il gasesti la echipa SC Corinthians din Brazilia.Asta in cazul in care asta e jucatorul despare care spuneai tu.


All times are GMT +2. The time now is 09:00 AM.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL