Forumul FifaRomania

Forumul FifaRomania (http://forum.fifaromania.net/index.php)
-   Fotbal intern (http://forum.fifaromania.net/forumdisplay.php?f=60)
-   -   UEFA Champions League 2012-13 (http://forum.fifaromania.net/showthread.php?t=21754)

Bogdy43 30-08-2012 07:09 PM

UEFA Champions League 2012-13
 
Grupa A
FC Porto
Dinamo Kiev
PSG
Dinamo Zagreb

Grupa B
Arsenal
Schalke 04
Olympiacos
Montpellier

Grupa C
AC Milan
Zenit St. Petersburg
Anderlecht
Malaga

Grupa D
Real Madrid
Manchester City
Ajax
Borussia Dortmund

Grupa E
Chelsea
Şahtior Doneţk
Juventus
Nordsjaelland

Grupa F
Bayern Munchen
Valencia
Lille
BATE Borisov

Grupa G
Barcelona
Benfica
Spartak Moscova
Celtic

Grupa H
Manchester United
Sporting Braga
Galatasaray
CFR Cluj

Cīnd au loc meciurile din grupe
18/19 septembrie
2/3 octombrie
23/24 octombrie
6/7 noiembrie
20/21 noiembrie
4/5 decembrie


Ce parere aveti de grupe?Eu zic ca CFR-ul a nimerit bine,are sanse la EL,si daca joaca fenomenal poate chiar si la optimile Champions League.
Grupa Barcei e foarte usoara,daca nu baga juniorii face 18 puncte lejer.Si abia astept sa vad meciurile din grupa D.

Neymar10 30-08-2012 09:37 PM

Grupa D putea fi mult mai tare cu PSG (PSG si Ajax au fost ultimele extrase din urna a 3 a). Atunci aveam doua derby-uri in fiecare etapa. Grupa A pare a fi echilibrata cu PSG , Porto si D Kyev are ceva sanse. Grupa B Arsenal si Schalke se cam califica , Montpellier a inceput slab campionatul , la vandut pe Giroud , iar Olympiacos are sanse mari la locul 3. In grupa C e o lupta interesanta intre Milan , Malaga si Zenit . Anderlecht nu stiu ce sa zic are sanse mai mici. Grupa E sunt favorite primele 3 (Chelsea , Sahtior si Juve) , si asta e o grupa echilibrata. In grupa F , Bayern are prima sansa , locul 2 restul , deoarece cred ca BATE are o sansa, este a doua oara consecutiv in grupe , au investit si eu ceva(cred). In grupa G , Barca are prima sansa , locul 2 Spartak sau Benfica. CFR are o sansa la locul 3 , Braga si United au prima sansa la primele doua locuri , Galata are si ea jucatori buni , dar nu stiu ce sa zic , dar cred ca CFR merge in EL...

Thomas 30-08-2012 11:23 PM

mie nu mi se pare grupa A atat de echilibrata.Eu cred ca PSG si Porto se vor califica in optimi aproape fara probleme in timp ce Kiev merge in EL

Neymar10 31-08-2012 09:29 AM

Dynamo Kyev a adus ceva jucatori de valoare , are si ea o sansa.... In fotbal se intampla multe

Raz3 31-08-2012 12:32 PM

Grupa D e infern dar sper ca City sa ramana acasa:D...

Cfr a nimerit destul de usor...poate spera la locul 3 sau poate chiar 2!

Thomas 31-08-2012 12:32 PM

greu...

Scott 17-11-2012 12:06 AM

Mie inca nu-mi vine sa cred ca e foarte probabil ca City sa nu treaca nici anul asta de grupele UCL. Se pare ca asta e fotbalul de azi, unul foarte tacticizat in care nu mai conteaza cine esti, important e cum te prezinti in teren.


All times are GMT +2. The time now is 07:01 PM.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL