Forumul FifaRomania

Forumul FifaRomania (http://forum.fifaromania.net/index.php)
-   Pro Evolution Soccer / Winning Eleven (http://forum.fifaromania.net/forumdisplay.php?f=22)
-   -   Become a legend (http://forum.fifaromania.net/showthread.php?t=12207)

Caly 13-06-2009 11:19 AM

Become a legend
 
Become A Legend Mode

http://g-ecx.images-amazon.com/image...TSW2K-2-lg.jpg

In acest thread puteti posta detalii si imagini despre cariera voastra de jucator la o anumita echipa.

adita17 22-06-2009 09:07 PM

salut ,nu inteleg ceva ,mi-am facut si yo cariera la become a legend ,deci am creat jucator am pus numele tot si apoi ma baga primu meci sa joc cu o echipa apoi vine oferta si apoi cand sa joc meciurile zice training meci si nu ma baga sa joc cu echipa de scrie acolo ca am meci ma baga sa joc cu aceeasi echipa la care sunt yo:( explica.mi si mie ca nu stiu ce tre sa fac:(

Vladutzyy 22-06-2009 11:39 PM

trebuie sa joci cat mai bine in acele training matches pentru a fi inclus apoi pe lista de joc a echipei la un meci oficial..tine cateva meciuri de training pana sa fi pus pe lista..

Caly 23-06-2009 10:37 AM

Deci, in momentul in care tu incepi o cariera in modul Become a Legend, jucatorul creat de tine are 17 ani si joaca la o echipa locala. In timpul primului meci, jucatorul este observat de mai multi scout-eri. La finalul meciului primesti oferte de la trei sau patru echipe si accepti una dintre ele. Astfel, ai ajuns la o echipa profesionista si, fiind incepator faci numai antrenamente, jucand alaturi de echipa a 2-a, impotriva primei echipe. Daca iti faci treaba bine la antrenamentele cu echipa a 2-a esti trimis la prima echipa, unde mai joci vreo 2-3 meciuri de antrenament. Dupa acestea ajungi rezerva si stai pe banca un meci (sau doua), posibil sa intrii in teren, dar doar spre final. Daca joci bine ajungi titular si vei juca meci de meci.

adita17 23-06-2009 11:07 AM

Quote:

Originally Posted by Caly (Post 257314)
Deci, in momentul in care tu incepi o cariera in modul Become a Legend, jucatorul creat de tine are 17 ani si joaca la o echipa locala. In timpul primului meci, jucatorul este observat de mai multi scout-eri. La finalul meciului primesti oferte de la trei sau patru echipe si accepti una dintre ele. Astfel, ai ajuns la o echipa profesionista si, fiind incepator faci numai antrenamente, jucand alaturi de echipa a 2-a, impotriva primei echipe. Daca iti faci treaba bine la antrenamentele cu echipa a 2-a esti trimis la prima echipa, unde mai joci vreo 2-3 meciuri de antrenament. Dupa acestea ajungi rezerva si stai pe banca un meci (sau doua), posibil sa intrii in teren, dar doar spre final. Daca joci bine ajungi titular si vei juca meci de meci.

da am vazut ,am jucat aseara mai mult si mi-am dat seama ...multumesc oricum,deocamdata sunt numai rezerva :) dar o sa intru si titular:P oricum m.a bagat in ultimele minute cu lyon si am scos penalti din care s.a marcat golul victoriei dar tot nu m.a bagat titular urmatorul meci,sper sa ma bage:P

mihaizg 16-09-2009 08:39 AM

sal
 
joc si eu de ceva timp de la tastatura si ma omoara..
se pricepe careva sa joace de la tastatura la fel de bine ca la gamepad?
ca as avea nevoie de niste sfaturi ...

KAKA 08 25-10-2009 09:27 AM

???
 
PES-UL e super insa vreau sa stiu daca la modul "Became a legend" exista CHAMPIONS LEGUE; sau daca este adevarat ca te retragi mereu la 32 de ani

apropo: joc la Fulham FC
-am jucat la Wigan jumatate de sezon


si acum sunt gogheterul ligii ...sper sa ma vada curand o echipa mare

Kal-El 26-10-2009 04:31 PM

E UCL si UEL. Nu stiu daca te retragi la 32, dar cred ca pana la 32 de ani ai demonstrat ce aveai de demonstrat :)

KAKA 08 29-10-2009 06:51 PM

???
 
:confused:cam cat trebuie sa joci ca sa treci pe la nationala?..voi cat ati asteptat?

Ovidash 29-10-2009 08:15 PM

Am si eu o intrebare, vreau sa incep cu portar sau aparator dar vadca sunt inpietrite cand sa aleg ce pozitie sa ocup dc nu se poate?

Yppy 09-11-2009 10:33 AM

@Ovidash :

Nu poti juca ca si portar. ( scuzati cacofonia )

NVEST 18-11-2009 06:34 PM

Quote:

Originally Posted by KAKA 08 (Post 277050)
:confused:cam cat trebuie sa joci ca sa treci pe la nationala?..voi cat ati asteptat?

pe mine m-au convocat cand s-a terminat sezonul, e drept eram goalgheter cu 55 de goluri si 30 de pase de gol :)) si dupa vreo 3 meciuri la nationala eram titular meci de meci.... cel mai nasol lucru e ca sunt jucatori deaia.. la nationala Romaniei gen .. ASDDASDA si nume deastea aiurea.... si ii convoaca si pe ei :)

Caly 19-11-2009 05:27 PM

Exista jucatori romani fictivi datorita prezentei echipei "FC Cerchizmajiu", care este doar temporar nelicentiata, urmand ca in urmatorul joc sa revina o echipa licentiata in locul ei. Oricum eu sunt total impotriva acestor echipe care chiar nu au nici un rost, bine pot fi editate, dar pana sa ajunga a fi editate complet aduc un minus de realism jocului, si aici ma refer la partea manageriala/economica.

Revenind ontopic, sincer nu prea am jucat Bal in pes 2009, iar in 2010 am inceput din start cu master league unde am dat-o in bara si l-am lasat, urmand reincep altadata. Acest fapt m-a facut sa incerc Become a Legend, care e... la fel?! sau mi se pare mie? E ok, nu zic ca nu si pare atragator, coechipierii fiind mult mai inteligenti si mult mai bine organizati. Orium am jucat numai vreo 2 meciuri, deci n-am prea multa experienta, dar pare promitator.

alexis1016 19-11-2009 05:41 PM

Mai baietii PES nu va ajunge niciodata la nivelul FIFEI indiferent la ce mod ai juca;)

Caly 19-11-2009 05:59 PM

Quote:

Originally Posted by alexis1016 (Post 280169)
Mai baietii PES nu va ajunge niciodata la nivelul FIFEI indiferent la ce mod ai juca;)

Te referi la varianta pentru console nu? Altfel nu imi explic afirmatia ta. Si oricum, pana la urma nu trebuie sa ajunga nicaieri, fiecare joaca ce-i place si gata.

alexis1016 19-11-2009 06:05 PM

Quote:

Originally Posted by Caly (Post 280171)
Te referi la varianta pentru console nu? Altfel nu imi explic afirmatia ta. Si oricum, pana la urma nu trebuie sa ajunga nicaieri, fiecare joaca ce-i place si gata.

Nu ma refer la cea pentru PC si pana la urma ai dreptate fiecare joaca ce vrea dar eu cred ca mai multi joaca FIFA decat PES;:)

shade 28-11-2009 10:53 PM

vorbesti cam prosti. tu ai da bai pe quake 2 (care e super joc) in loc de call fo duty? nu zic nu si mie persoal imi pacea mai tare quake la vemea lui dar acu e prea depasit.
ma refer la faptu ca fifa pc nu e joc care sa merite bani, grafica urata rau, gameplay bunicel(depinde de preferinte), be a pro de rahat fata de be a legend.
sincer daca ai fi cumparat original ii dadeam in judecata, asa nu mai joc deloc(poate doar in retea)
pes joc doar be a legend ca manager ala parca e mai bun la fifa dar nu mai sufar grafica

Vladutzu 29-11-2009 08:02 AM

pes e sub fifa doar prin faptul ca nu are echipe de liga a doua...si astfel o sa vezi dupa un sezon de master league ca o sa ai in anglia echipe de prin restul europei...in rest si la grafica si la gameplay pes este mult peste fifa:D

Eu_RoNaLDiNHo 29-11-2009 10:52 AM

e cert ca pes e mai bun,eu am ajuns deja faimos la become a legend ! :D am fost jumatate de sezon la auxere(scuzati dak nu am scris corect) si dupa m-am transferat la bordeaux :D am castigat de 2 ori champions league :D si acum ,in al 4-lea sezon in sfarsit m-am transferat la valencia,adica in finalul la al 3-lea m-am transferat :d , am 20 de ani si ovr. 73 ! :O
P.S:Joc la amateur !

Caly 29-11-2009 06:27 PM

Quote:

Originally Posted by Eu_RoNaLDiNHo (Post 281276)
e cert ca pes e mai bun,eu am ajuns deja faimos la become a legend ! :D am fost jumatate de sezon la auxere(scuzati dak nu am scris corect) si dupa m-am transferat la bordeaux :D am castigat de 2 ori champions league :D si acum ,in al 4-lea sezon in sfarsit m-am transferat la valencia,adica in finalul la al 3-lea m-am transferat :d , am 20 de ani si ovr. 73 ! :O
P.S:Joc la amateur !

La amateur e stupid de usor, chiar si la regular treci de toata apararea relativ usor. Oricum daca vrei putina competitie incearca sa joci la Professional sau Top Player. Eu unul daca nu joc la unul din acestea nu prea am satisfactie in cazul unei victorii.

blo0ndu 14-12-2009 12:37 PM

Imi puteti spune si mie daca in momentul in care echipa ta beneficiaza de o lovitura libera sau penalty exista un buton anume pentru a executa tu lovitura sau acest lucru se face automat dupa un anumit timp in care ajungi titular incontestabil ?

Caly 14-12-2009 01:33 PM

Din cate stiu eu nu exista. Oricum nu am juat prea mult in Become a legend.

tote_king 25-12-2009 10:45 PM

Am inceput sa joc Become a legend pentru prima data.Joc pe PC si nu stiu cum sa cer mingea.Am vazut in filmulete pe youtube ca ridica mana si ii paseaza mingea.:/
PD:Joc pe Regular xDD,pe Professional nu reusesc nici o pasa bine :/.

phee 26-12-2009 10:26 AM

Quote:

Originally Posted by tote_king (Post 283544)
Am inceput sa joc Become a legend pentru prima data.Joc pe PC si nu stiu cum sa cer mingea.Am vazut in filmulete pe youtube ca ridica mana si ii paseaza mingea.:/
PD:Joc pe Regular xDD,pe Professional nu reusesc nici o pasa bine :/.

N-am mai jucat BecomeALegend de mult timp , dar din cate imi aduc eu aminte, ori pe X ori pe C ceri mingea :).

Skat™ 27-12-2009 01:50 PM

salut joc in Become a Legende si sunt in al doilea si vreau sa intreb daca este vreo modalitate de a schimba nivelul de dificultate in timpul carierei ! Ca joc la regular si e prea usor !Se poate modifica?

R.Podeanu 27-12-2009 03:33 PM

se poate numai in perioada de transferuri:D

Skat™ 28-12-2009 09:43 AM

Ma si cum e cand te retragi si nu mai esti jucator ? Am inteles ca te faci antrenor ? Imi poate zice cineva cum sta treaba si sa arate si niste poze?

Caly 28-12-2009 01:05 PM

Unde ai auzit asa ceva? Ar fi interesant, dar... nu prea cred.

Skat™ 28-12-2009 01:09 PM

Asa am auzit...sper sa fie adevarat...

R.Podeanu 02-02-2010 01:18 PM

stie cumva cineva cum te poti transfera in alt campionat?

Slowly 02-02-2010 05:43 PM

Eu am jucat Become A Legend de cand a aparut Pes 10...Am jukat 5 sezoane..primele 2 sezoane la Deportivo la Coruna...1 sezon la As Roma si 2 sezoane la Valencia (am jukat pe Profensional)..nu e cine stie ce dar dupa al 5-celea sezon nu am mai jukat...nu mai e ca la inceput incepi sa dai gol meci de meci..si asta ma facut sa nu mai jok..
Dar daca cineva are atata rabdare sa termine Become A Legend ii urez mult norok...

Caly 02-02-2010 06:07 PM

Quote:

Originally Posted by R.Podeanu (Post 286568)
stie cumva cineva cum te poti transfera in alt campionat?

Foarte simplu: joci bine si astepti oferte din campionate externe.

Ahm88ed 15-02-2010 01:32 AM

Am jocat odata become a legend, MODE-ul e foarte intersant. Am pus ca nationalitate Argentina. Am castigat cu ei Internatioanl Cup [ Finala cu Cehia!!! 3-1 am marcat golul al3-lea ] l-am luat locul lui Roman :( .. am iesit cel mai bun jucatorir si SCORER cu 7 goluri. am primit oferta de la Milan am castigat [ in primul sezon locul 2 + finala UEFA cup ] [ in al2la sezon locul 1 + semi-finala UCL ]. M enerveaza ca jucatorii ca Kaka + Ronaldinho + Beckham + Sedorf + altii jocau la varsta nai mare de 36 :( si unii chiar la 39 :( Si eu aveam 27. pana la urma m-am plictisit de joc si l-am reinstalat.

Raulic 21-02-2010 07:27 PM

E super jocul..
am ajuns foarte departe :D

modoe 09-04-2010 01:14 AM

BaL
 
Eu am jucat vreo 5 sezoane pe become a legend.si aveam o intrebare.A jucat cineva mai mult de 2 sezoane la aceeasi echipa?din cate stiu din PES-ul precedent nu mergea chiar daca erai cel mai bun din echipa la sf sezonului nu mai primeai oferta de la ei ci doar de la alte cluburi.

Slowly 09-04-2010 10:33 AM

Se poate juca si 2 sezoane la aceasi echipa.Nu stiu daca si 3 sezoane.
Cand sunt transferurile iti apar echipele care vor sa te ia.Si prin echipele alea era si echipa la care am terminat precedentul sezon.
Asa ar trebui sa iti apara si tie daca joci bine.Exemplu : Termini un sezon cu Deportivo la Coruna si cand is transferurile iti apar alte echipe si echipa ta...alegi echipa ta si mai stai un sezon...

cosstian 22-04-2010 10:50 AM

tutorial
 
Quote:

Originally Posted by Caly (Post 256472)
Become A Legend Mode



In acest thread puteti posta detalii si imagini despre cariera voastra de jucator la o anumita echipa.

pentru a invata cum sa-ti faci si sa-ti pui fata ta la become a legend te astept pe "fara reclama" la pes tutorials

Nota moderator: Citeste regulamentul.

thevaly 09-07-2010 08:02 PM

eu am terminat cariera la become a legend am inceput la universitatea craiova am jucat 1 sezont la fulham 2 la arsenal si dupa aceea mam transferat la real madrid si am stat 5 ani iar apoi mam retras la steaua incepuse sa fie prea usor dadeam cate 3 goluri pa meci am castigat cm si euro cu romania si am luat balonul de aur de vreo 7 ori

.edy 10-07-2010 08:24 AM

bv , la ce varsta te-ai retras ?

thevaly 11-07-2010 08:50 AM

mam retras la 34 de ani


All times are GMT +2. The time now is 09:32 PM.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL