Forumul FifaRomania

Forumul FifaRomania (http://forum.fifaromania.net/index.php)
-   Fotbal intern (http://forum.fifaromania.net/forumdisplay.php?f=60)
-   -   FC Dinamo Bucuresti (http://forum.fifaromania.net/showthread.php?t=1020)

LiviuRO 14-05-2004 01:42 AM

Am vrut sa incep acest topic intr-o zi festiva, pentru ca Dinamo inseamna ceva festiv, inseamna bucurie, dragoste, speranta.
Poate multi spun ca Dinamo este doar o amintire a comunismului, pe care ar trebui sa o dam uitarii, nimeni nu isi aminteste in acele momente de performantele clubului, inainte si dupa Revolutie. Se insista mult pe felul in care erau transferati jucatorii, dar nimeni nu isi aminteste ce beneficii aveau cei care veneau la Dinamo, si cum toti incercau, ca si acum de altfel, sa joace cat mai bine la echipele lor, petru a ajunge in Bucuresti.

Suporterii dinamovsti au celebrat multe evenimente frumoase, Dinamo a reprezentat pentru prima oara Romania intr-o semifinala de CCE in 84, a fost apoi eliminare mareului Inter din Milano, disputele cu Sampdoria, Anderlecht sau Goteborg, chiar si cele mai putin fericite cu 17 Nentori ori Knatsyfurfelag. Totusi, palmaresul nostru international este pozitiv, avem cu ce sa ne mandrim, jucatori precum: Nunweiller I si II, Lucescu, Dinu, Dudu Georgescu, Andone, Orac, Mateut, Lupescu, Prunea, Raducioiu, Haldan sau Florentin Petre au scris si ei o fila din istoria frumoasa a fotbalului romanesc. Cele 16 campionate si cele 10 cupe, trofeele echipelor de baschet, handbal sau hochei, cele peste 500 de medalii obtiunte la olimpiade, mondiale si europene de sportivii dinamovisti de sportivii dinamovisti vin sa intregeasca palmaresul clubului Dinamo. Poate nu avem cei mai multi suporteri, cea mai buna conducere, cele mai bune conditii, dar cu siguranta cei care iubesc Dinamo o fac sincer, nu pentru ca tine bunicu` sau vecinu` cu Dinamo, nu pentru ca asa tin colegii de la scoala, nu pentru ca ar fi fost fortati in vechiul regim. Avem suporteri adevarati, care iubesc un club adevarat.

Pentru cei care nu stiu, astazi, 14 mai, Dinamo implineste 56 de ani, 56 de ani de istorie, performanta si bucurie. La multi ani!


dj-cata 14-05-2004 01:48 AM

loool...chiar ma gandeam ca to sa mai rezisit ......steaua si craiova aveau deja un topic....acum urmeaza R :)

da asa e....dinamo are istorie....dar la fotbal tot dupa steaua este....degeeba a ajuns prima in semi-finale daca nu a castigat liga :)

oricum.....la multi ani dinamo :) chiar daca urasc de moarte aceasta echipa...fara ea campionatul nostru nu ar mai avea farmec.....

Blue 14-05-2004 02:29 AM

Hmm ma mir daca la cat mai putini ani sau retrogradare placuta pot fii considerate urari?

RaPiDuTz 14-05-2004 02:31 AM

hmz...nu o sa fac topic de genul asta pt ca exista alte forumuri unde se vb despre echipele de club...acesta totusi este pt fifa ;)

doar 56 de anisori aveti ? :P

LiviuRO 14-05-2004 02:37 AM

Sincer, nici eu nu am considerat ca ar fi necesare astfel de topicuri pe acest forum, dar, avand in vedere ziua de astazi, si faptul ca exista alte topicuri ale altor echipe, am zis ca cine stie, poate se va misca bine forumul in aceasta formula, cu topicuri de echipa.

r5m 14-05-2004 01:12 PM

D_Dogg am tinut cu Dinamo de cand ma stiu!

In clasa toata lumea moaaaa steaua, astia cred ca steaua e pe primul loc (la ei poa sa fie si in B, ca tot castiga campionatu, nu stiu nimik despre fotbal).

Si bunicamiu tine cu steaua deci, ai avut dreptate!

La multi ani, Dinamo si Stefan! (asta e varimiu, face un an :P , o sa-l conving sa tina cu Dinamo)

mns 14-05-2004 07:10 PM

La multi ani :P cat mai multe locuri 2 in spatele stelei si cat mai multe participari in intertoto si in primul tur al cupei uefa :P

Gladiator 14-05-2004 07:49 PM

DINAMO va fi campioana pt. ca nu prea are unde sa piarda. Da daca va mai vinde jucatori eu nu o sa mai tin cu DINAMO. LA MULTI ANI DINAMO!

LiviuRO 14-05-2004 09:18 PM

Nu e o mentalitate buna asta, "nu voi mai tine cu Dinamo daca vinde jucatori", suntem nevoiti sa vindem jucatori, altfel nu am mai exista. Chiar daca conducatorii nostri vajnici (BBN&C) vor vinde toata echipa, Dinamo va ramane! Tu nu ar trebui sa iubesti jucatorii, ci echipa, zic eu. Ei vin si pleaca, doar Dinamo ramane.

dj-cata 14-05-2004 10:16 PM

e corect ce ai zis tu liviu...dar daca tot pleaca...si nu mai vin altii la fel de buni in locul lor ce mai ramane din echipa asta ? :)

blu - sa stii ca era o urare de bine...pt ca daca dinamo nu ar mai fi in prima liga nu ar mai avea farmec campionatu nostru....doar steaua - dinamo e unicul derby....


All times are GMT +2. The time now is 09:31 PM.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL