Forumul FifaRomania

Forumul FifaRomania (http://forum.fifaromania.net/index.php)
-   Fifa 11 (http://forum.fifaromania.net/forumdisplay.php?f=114)
-   -   Probleme FIFA 11 PC (http://forum.fifaromania.net/showthread.php?t=15566)

mns 07-10-2010 05:52 PM

V-as ruga sa vorbiti limba romana, astfel incat orice user sa inteleaga ce vreti sa spuneti.

Pe langa asta, nu mai faceti cereri de genul "baga id-ul meu in lista sa ... ", daca vreti sa cereti sau sa oferiti ajutor pe forum, o faceti pe forum pentru ca si alti useri sa poata pe viitor sa isi rezolve problemele.

Carlos10 07-10-2010 05:57 PM

poi atunci sa ma ajute pe forum

warhell10 07-10-2010 06:07 PM

Carlos10 , fa un screen atunci cand vrei sa cauti jucatori si posteaz-o pe forum sa vad ce nu faci bine.

andries.alexandru 07-10-2010 06:48 PM

Carlos10..acuma nu vreau sa par snob, sau sa ma consideri o persoana rea dar tu ori ai probleme de vedere si nu vezi bine tastele ori esti agramat rau de tot. Sincer, am incercat sa inteleg ce anume nu iti merge...dar nu am inteles mare lucru..ceva ca iti dureaza meciu 4 minute si ca ai varianta full, dar de fapt nu e intreaga...ma rog..sper sa te ajute careva pana la urma, si ii urez succes acelei persoane.

CretuMelcu 07-10-2010 09:57 PM

fratilor am si eu o problema....
Am un sistem cu placa de baza
gigabyte 945gcmx-s2
procesor Intel Pentium D925 3000 Mhz
2Gb Ram
placa video Nvidia Geforce 9500Gt 1028 Mb ram

si fifa 11 imi merge in reluare cu detaliile pe low mai ales la centrari sau cand sunt multi jucatori in cadru
Un prieten al meu are configuratia
Intel Pentium D915 2800 mhz
1gb ram
placa video gigabyte 9500gt 512 mb ram

si ii merge ff bine cu setraile pe low care e problema la mine ca nu mai inteleg nimic
multumesc

cristy ingerul 07-10-2010 10:22 PM

problema urmatoare este sa-ti arunci pc-ul pe geam.:D

nu vreau sa te jignesc dar ti-am zis asta pentru ca asa am ajuns eu sa cred ca pentru acest joc probabil trebuie sa ne aruncam pc-urile pe geam pentru un calculator mai puternic poate asa vom avea sanse mai mari sa jucam jocul fara sacadari.

CretuMelcu 07-10-2010 10:56 PM

Quote:

Originally Posted by cristy ingerul (Post 344902)
problema urmatoare este sa-ti arunci pc-ul pe geam.:D

nu vreau sa te jignesc dar ti-am zis asta pentru ca asa am ajuns eu sa cred ca pentru acest joc probabil trebuie sa ne aruncam pc-urile pe geam pentru un calculator mai puternic poate asa vom avea sanse mai mari sa jucam jocul fara sacadari.

nu ma jignesti dar la prietenul meu ii merge ff bine si are pc mai slab ca al meu plus ca mai stiu si altii care joaca fifa 11 pe un intel pentium 4 de 2,8 mhz si inca ceva jocurile mai noi gen mafia 2 metro si altele imi ruleaza ff bine... nu mai zic de pes 11 care ruleaza cu toate pe high
ce am obervat eu este ca atunci cand se misca in reluare pocesorul meu urca pana la 100% nu stiu care ar fi cauza

cristy ingerul 07-10-2010 11:02 PM

nustiu ce sa zic si eu ma aflu din pacate in aceiasi situatie ca tine doar ca la mine la mine la reluari imi sacadeaza abia pot vedea o faza de gol, in timpul meciului cand pasez sau cand sutez spre poarta imi merge bine:) ai facut update la placa video sau cea de baza?

Xcsu 08-10-2010 12:23 AM

Quote:

Originally Posted by CretuMelcu (Post 344912)
nu ma jignesti dar la prietenul meu ii merge ff bine si are pc mai slab ca al meu plus ca mai stiu si altii care joaca fifa 11 pe un intel pentium 4 de 2,8 mhz si inca ceva jocurile mai noi gen mafia 2 metro si altele imi ruleaza ff bine... nu mai zic de pes 11 care ruleaza cu toate pe high
ce am obervat eu este ca atunci cand se misca in reluare pocesorul meu urca pana la 100% nu stiu care ar fi cauza

foarte ciudat.. eu am Athlon X2 64 4800. 2 gb ram si placa video Fx 8500 256mb si imi merge pe High nu foarte bine , dar bine incat sa pot juca decent . foarte ciudat.. ai sistem mai tare ca al meu si iti merge pe low in reluare.. banuiesc ca de la virusi nici nu se pune problema sa fie ca in ziua de azi oricine vede daca de la ei e buba. Inca ceva , mi se pare ca Fifa 11 se misca mai bine decat Fifa 10 la grafica.. parerea mea personala.

cristy ingerul 08-10-2010 12:55 AM

@xcsu daca te referi la mine virusi sa sti ca nu am pentru ca in ultima saptamana am schimbat la windowsuri de mi-a venit acru pe gat am bagat windowsuri de la xp pana la vista si am ramas la 7 momentan iar daca as folosi antivirusuri gen bitdefender nod 32 mi-ar merge mult mai greu jocul.


All times are GMT +2. The time now is 12:57 AM.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL