Forumul FifaRomania

Forumul FifaRomania (http://forum.fifaromania.net/index.php)
-   Sporturi (http://forum.fifaromania.net/forumdisplay.php?f=15)
-   -   Turul Frantei 2008 (http://forum.fifaromania.net/showthread.php?t=9532)

yahoo 05-07-2008 06:47 PM

Turul Frantei 2008
 
Ei uite ca s-a intors. Impreuna cu delicioasa ciorbita, costita si ceapa zdrobita. Mi-a placut finishul primei etape, intens iar favoritul meu a triumfat. Sper ca macar anul acesta sa nu mai avem parte de scandaluri. Vive le tour!

pikciu 05-07-2008 07:05 PM

Sa se intoarca Radu Naum. Fraierul ala de Manolo nu are talent, degeaba se chinuie.

yahoo 05-07-2008 07:18 PM

Din cate am inteles se intoare Patron, pai altfel nu mai are farmec. :D

vlad89 06-07-2008 11:15 AM

De ce nu mai participa Alberto Contador?

yahoo 06-07-2008 03:57 PM

Pentru ca se afla la Astana iar echipa n-a fost invitata la aceasta editie datorita scandalurilor de anul trecut.

Ratonu 13-07-2008 03:31 AM

Uh, acum văd şi eu pentru prima oară threadul ăsta.

E un tur interesant deocamdată şi lupta pentru victorie e încă deschisă, deşi Evans are deja un avantaj destul de important de la contratimp. Să vedem, nici Andy Schleck, nici Kim Kirchen nu cred că sunt de dat la o parte, pe lângă favoriţii clari la un loc în primii 5.

Astăzi avem prima etapă considerată de munte mare, dar probabil că până la următoarea nu se va clarifica mare lucru. De la începutul turului am cont aici, iar din echipa mea îl propun pe Bernhard Kohl câştigător după o evadare. Dacă va fi lăsat.

Ratonu 17-07-2008 01:36 PM

EPO a revenit la modă. După Manolo Beltran (Liquigas, ex-US Postal) şi Moises Duenas Nevado (Barloworld), Ricardo Ricco, deţinătorul tricourilor de cel mai bun tânăr şi cel mai bun căţărător, a fost prins şi dat afară din tur, de data aceasta pe baza unor probe prelevate înaintea începerii competiţiei.

Articolul L'Equipe

Sincer, începe să mă enerveze rău lupta anti-doping din ciclism (deşi, în contextul deja existent, mă bucur că l-au prins pe Ricco), în condiţiile în care în alte sporturi fanii nu au nici o problemă cu oameni cum e Rafael Nadal.

Update: Se pare că întreaga echipă Saunier-Duval a fugit din Franţa, probabil ştiau că îi aşteaptă mai multe. :D

yahoo 17-07-2008 11:06 PM

Imi place sa vad partea plina a paharului. E bine ca sunt depistati acesti ciclisti, inseamna ca macar lumea lucreaza, laboratoarele franceze nu-s puse acolo ca sa fie, sa cloneze nu stiu ce animal pe cale de disparitie. Totusi cliclismul ramane un sport destul de sarac. Echipele n-au bugete de zeci de milioane de euro incat sa-si permita sa arunce banii pe geam.
Desi Cadel mi-e antipatic, e genul de ciclist curat, care nu face valuri dar e consistent.
Multi spun ca nu se mai uita la ciclism din cauza doppingului, eu dimpotriva, ma uit cu o mai mare placere stiind ca pe zi ce trece ciclismul se curata.

yahoo 22-07-2008 12:00 AM

Inca o etapa si ajungem la cel mai important moment al verii pentru mine. Cadel e clar ca nu are echipa si ii va fi imposibil sa se tina dupa favoriti. Inca sper intr-o sclipire a lui Valverde dar nu m-ar deranja o victorie a lui Frank sau Menchov. Dupa mine Frank e printre putini ciclisti pentru care as baga mana in foc ca nu ia nimic.

Ratonu 22-07-2008 12:19 AM

Nu uita că mai există o etapă de contratimp. După mine, Evans rămâne favorit, cu Menchov ca principal adversar.


All times are GMT +2. The time now is 09:32 PM.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL