Forumul FifaRomania

Forumul FifaRomania (http://forum.fifaromania.net/index.php)
-   Fotbal extern si discutii generale (http://forum.fifaromania.net/forumdisplay.php?f=64)
-   -   Transferuri vara 2013 (http://forum.fifaromania.net/showthread.php?t=90603)

Bogdy43 25-05-2013 08:52 PM

Transferuri vara 2013
 
Unele transferuri finalizate:

Răzvan Raț (fundaș, 32 de ani) - de la Șahtior Donețk la West Ham United
Marco Rojas (atacant, 21 de ani) - de la Melbourne Victory la Vfb Stuttgart
Javier Garrido (fundaș, 28 de ani) - de la Lazio la Norwich, pentru o sumă păstrată confidențială
Sascha Riether (fundaș, 30 de ani) - de la FC Koln la Fulham, transfer definitiv, pentru 3,5 milioane de euro
Péguy Luyindula (atacant, 33 de ani) - de la PSG la New York Red Bulls, liber de contract
Aruna Dindane (atacant, 32 de ani) - liber de contract, a semnat pe un sezon cu Crystal Palace
Daniel Caligiuri (mijlocaș, 25 de ani) - de la Freiburg la Wolfsburg, pentru o sumă păstrată confidențială
Felipe Santana (fundaș, 27 de ani) - de la Borussia Dortmund la Schalke 04, pentru un milion de euro
Stephan Andersen (portar, 31 de ani) - de la Evian Thonon la Real Betis, liber de contract
José Marķa Giménez (fundaș, 18 ani) - de la Danubio la Atletico Madrid, pentru un milion de euro
Konstantin Rausch (mijlocaș, 23 de ani) - de la Hannover la Vfb Stuttgart, liber de contract
Jeffrey Gouweleeuw (fundaș central, 21 de ani) - de la Heerenven la AZ Alkmaar, pentru o sumă confidențială
Sokratis Papastathopoulos - (fundaș central, 24 de ani) - de la Werder la Borussia Dortmund, pentru 10 milioane de euro
Ignacio Camacho (mijlocaş, 23 de ani) - de la Malaga la Atletico Madrid, pentru o sumă confidenţială
Ricky van Wolfswinkel (atacant, 24 de ani) - de la Sporting Lisabona la Norwich, pentru 4 milioane de euro
Mįrcio Azevedo (fundaș stānga, 27 de ani) - de la Botafogo la Metalist Harkov
Alper Potuk (mijlocaș, 22 de ani) - de la Eskisehirspor la Fenerbahce, pentru o sumă confidențială
Nils Petersen (atacant, 24 de ani) - de la Bayern Munchen la Werder, a semnat pānă īn 2017
Cristian Zapata (fundaș central, 26 de ani) - de la Villarreal la AC Milan, transfer definitiv. A semnat pānă īn 2016
Joao Moutinho (mijlocaş, 26 de ani) - de la Porto la Monaco, pentru 70 de milioane de euro, la pachet cu James Rodriguez
James Rodriguez (atacant, 21 de ani) - de la Porto la Monaco, pentru 70 de milioane de euro, la pachet cu Joao Moutinho
Hajime Hosogai (mijlocaș, 26 de ani) - de la Leverkusen la Hertha, pentru 1 milion de euro
Carlos Eduardo (mijlocaş, 23 de ani) - de la Estoril la FC Porto, pentru patru ani. Suma transferului: 800.000 de euro, echivalentul clauzei de reziliere
Sebastiįn Leto (mijlocaș, 26 de ani) - de la Panathinaikos la Catania, liber de contract
Josue (mijlocaș, 33 de ani) - de la Wolfsburg la Atletico Mineiro, pentru o sumă confidențială
Per Kroldrup (fundaș, 33 de ani) - de la Fiorentina la Pescara, transfer definitiv
Oleksandr Iakovenko (atacant, 25 de ani) de la Anderlecht Bruxelles la AC Fiorentina. A semnat pānă īn vara lui 2016
Derek Boateng (mijlocaș, 30 de ani) - de la Dnepr Dnepropetrovsk la Fulham FC
Fernando Amorebieta (fundaș, 28 de ani) - de la Athletic Bilbao la Fulham FC
Edinho (atacant, 30 de ani) - de la Malaga la Sporting Braga
Julian Koch (fundaș, 22 de ani) - revenit la Borussia Dortmund din īmprumutul la MSV Duisburg
Neymar (atacant,21 de ani) - de la Santos la Barcelona, pentru 28 milioane de euro

Pareri?

cristi12 25-05-2013 09:19 PM

Esti sigur de transferul lui Neymar?..

Prea mult banet pe Rodriguez&Moutinho..

Bogdy43 25-05-2013 09:23 PM

http://www.goal.com/en-gb/news/2892/...?ICID=PP_29839

Prin "Done deal!" eu inteleg ca l-au luat.Si pretul mi se pare mai mult decat acceptabil,tinand cont ca 26 de milioane am dat pe Sanchez si ca James Rodriguez a fost luat cu 45.

cristi12 26-05-2013 10:55 AM

Eu am vazut pe net,ca suma de transfer este 50 bulioane:)

paulica39 26-05-2013 12:24 PM

Ai uitat de Stanciu :lol:
Eu nu cred ca Neymar va merge la Barca din vara.. Am mai auzit d-astea gen ,,Neymar s-a inteles cu PSG. Suma de transfer este una INCREDIBILA: 100.000.000 EUR."

kevin10 26-05-2013 12:31 PM

Quote:

Originally Posted by paulica39 (Post 654984)
Ai uitat de Stanciu :lol:
Eu nu cred ca Neymar va merge la Barca din vara.. Am mai auzit d-astea gen ,,Neymar s-a inteles cu PSG. Suma de transfer este una INCREDIBILA: 100.000.000 EUR."

Daca te "droghezi" cu sport.ro :lol:

Bogdy43 26-05-2013 01:58 PM

Fii serios,deja s-a anuntat oficial si pe site-ul Barcei.
Plus ca goal.com nu e sport.ro sa inventeze chestii.
Logica lor(daca au vreuna) e cam asa:Neymar=jucator bun,PSG=multi bani ->Neymar la PSG!!!

cata cfr 26-05-2013 02:13 PM

daca ne luam dupa prost.ro Neymar a semnat deja cu Real, Barca, PSG, City si United

paulica39 26-05-2013 02:42 PM

Quote:

Originally Posted by cata cfr (Post 655049)
prost.ro

Nu-i mai jigni. Te cobori sub nivelul lor.
Si o sa asistam la distrugerea lui Neymar :lol: Sistemul de joc al Barcei e facut astfel incat Messi sa joace bine, nu altcineva.

Bogdy43 26-05-2013 02:48 PM

E facut ca echipa sa joace bine.
Messi joaca bine in orice formatie cu un singur varf,dar de-aia Barca nu joaca 5-4-1 si arunca toate mingile pe Messi.
Neymar e winger,il va inlocui perfect pe Alexis atata timp cat se adapteaza jocului si presiunii din Spania.


All times are GMT +2. The time now is 08:55 PM.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL