Forumul FifaRomania

Forumul FifaRomania (http://forum.fifaromania.net/index.php)
-   Fifa Manager 09 (http://forum.fifaromania.net/forumdisplay.php?f=93)
-   -   Jucatori de perspectiva, tactici si tot ce tine de gameplay (http://forum.fifaromania.net/showthread.php?t=10908)

fifamanager 10-02-2009 10:52 PM

ma eu iti sugerez sa joci 4-4-2 simplu sau atacking merge bn de tot cu pase normal si mixed d la mijloc in sus numai la atacanti mostly short fundasii ar trebui sa aiba pase cautios si short forward runs sometimes.joaca cu offside counter si long shots da ma rog asta dak ai de gand sa joci cu 4-4-2 dar in cazu tau cu golurile are dreptate ce zice radub cu waste time waste timeu no sa t ajute decat sa tii mingea si aia o so dea la alandala si nu e asa de folositor. dai never.sau dak vrei sa joci cu waste time dak conduci in ultimele 30 de minute schimba si tu sistemu intrunu defensiv un 5-3-2 un 4-5-1 defensiv un 4-3-3 defensiv depinde de sistemu adversarului eu cu waste timeu nul prea folosesc mai deloc si dak vrei sa joci cu waste time atuncea teas sfatui sa joci cu 4-1-4-1 da sa joci cu acest sistem si sa ai rezultate tre sa ai un DM tinut pe hold up bun joc de pase maxim la echipa si un atacant care sa tina de minge(sfatu meu nu juca cu waste time)da faci ce vrei

iulian_brutus 11-02-2009 06:05 AM

Si apropo de "waste time". Era frumos si bine sa fie si o optiune inversa.Sa se arunce toti peste echipa adversa daca sunt condusi in ultimile 10-15 minute.:)Era folositor in meciurile din cupe sau decisive din campionat(nu odata am pierdut campionatul in ultima etapa, si eu aveam nevoie doar de un punct:mad:).

Florinel1984 11-02-2009 09:28 AM

Quote:

Originally Posted by iulian_brutus (Post 241080)
Si apropo de "waste time". Era frumos si bine sa fie si o optiune inversa.Sa se arunce toti peste echipa adversa daca sunt condusi in ultimile 10-15 minute.:)Era folositor in meciurile din cupe sau decisive din campionat(nu odata am pierdut campionatul in ultima etapa, si eu aveam nevoie doar de un punct:mad:).

Daca vrei sa se arunce, pui commitment la maximum.

margarit 11-02-2009 01:16 PM

joci cu 2 dm , in rest doar am , rw/lw si st daca vreis a te arunci pe ei:))

iulian_brutus 11-02-2009 02:25 PM

Quote:

Originally Posted by Florinel1984 (Post 241086)
Daca vrei sa se arunce, pui commitment la maximum.

Dar daca se "arunca" cum fac sa ii pun sa strige "partieeee":lol::lol:(glumeam).Dar dac pun commitmenl very high si schimb formula de joc cu una mai ofensiva oarca , tot nu este pe placul meu. Era frumos daca avea ca la TCM 04:rolleyes: prin simpla apasare a unei taste sa fie "full attack" sau "full defend" , "pressing" , etc.:p:p

gycanu 11-02-2009 04:49 PM

Salutare baieti!va spun de pe la inceput ca m-am apucat recent de fifa manager 09 si am si eu niste intrebari cu privire la joc:
1.unde pot vedea ce lvl are un jucator pentru pt ca nu gasesc neam!
2.unde pot sa vad cate stele are un jucator!

Multumesc anticipat!

fifamanager 11-02-2009 05:44 PM

cand incepi un nou joc dai la inceput acolo este o optiune display general level and stars

fifamanager 11-02-2009 05:59 PM

Quote:

Originally Posted by iulian_brutus (Post 241080)
Si apropo de "waste time". Era frumos si bine sa fie si o optiune inversa.Sa se arunce toti peste echipa adversa daca sunt condusi in ultimile 10-15 minute.:)Era folositor in meciurile din cupe sau decisive din campionat(nu odata am pierdut campionatul in ultima etapa, si eu aveam nevoie doar de un punct:mad:).

ajuta si dak dai closing down all over

iulian_brutus 11-02-2009 10:51 PM

Quote:

Originally Posted by fifamanager (Post 241117)
ajuta si dak dai closing down all over

Da stiu toate "chichitele" de la tactica. dar e cam neplacut ca in ultimile minute sa fii nevoit sa dai un gol(sau sa nu primesti) si sa stai 5 minute sa faci tactica(general+individual orders) plus eventuale schimbari in formula de joc.:mellow:

bgd 12-02-2009 12:08 AM

Quote:

Originally Posted by iulian_brutus (Post 241155)
Da stiu toate "chichitele" de la tactica. dar e cam neplacut ca in ultimile minute sa fii nevoit sa dai un gol(sau sa nu primesti) si sa stai 5 minute sa faci tactica(general+individual orders) plus eventuale schimbari in formula de joc.:mellow:

Sunt perfect de acord cu tine...insa e bine ca totusi se poate, ca pana m-am prins ce trebuie sa fac...mi-am luat cateva batai bune in ulimele minute...

Astristul 12-02-2009 11:06 AM

Quote:

Originally Posted by iulian_brutus (Post 241098)
Dar daca se "arunca" cum fac sa ii pun sa strige "partieeee":lol::lol:(glumeam).Dar dac pun commitmenl very high si schimb formula de joc cu una mai ofensiva oarca , tot nu este pe placul meu. Era frumos daca avea ca la TCM 04:rolleyes: prin simpla apasare a unei taste sa fie "full attack" sau "full defend" , "pressing" , etc.:p:p

Poate te refereai la TCM 2005, ca 2004 nu avea butoanele alea! ;)

fifamanager 19-02-2009 11:57 PM

Quote:

Originally Posted by iulian_brutus (Post 241155)
Da stiu toate "chichitele" de la tactica. dar e cam neplacut ca in ultimile minute sa fii nevoit sa dai un gol(sau sa nu primesti) si sa stai 5 minute sa faci tactica(general+individual orders) plus eventuale schimbari in formula de joc.:mellow:

pai da mai omule pai trebuie sa faci astea dar asta depinde de sistemu adversarului in functie de cat de ofensiv e iti pui defensive line asta depinde dak vrei sa joci la offside sau dak vrei sa joci deep dak joci deep dai closing down own half sau dak esti p final d meci si conduci cel mai bn defending third si apoi depinde de pozitiile jucatorilor adversarilor dak u ai un dm si el are 2 cf vei avea probleme sigur si trebuie sa schimbi tactica dak adversaru o schimba in asa fel incat ca sistemu p carel folosesti sa nu fie deloc util in fata tacticii lui(scz dak vorbesc incoerent e tarziu sis obosit)deci in concluzie dak nu esti dispus sa faci treburile astea atunci nu mai juca sau joaca cu instant results

RaduB 20-02-2009 01:03 PM

Quote:

Originally Posted by fifamanager (Post 242649)
pai da mai omule pai trebuie sa faci astea dar asta depinde de sistemu adversarului in functie de cat de ofensiv e iti pui defensive line asta depinde dak vrei sa joci la offside sau dak vrei sa joci deep dak joci deep dai closing down own half sau dak esti p final d meci si conduci cel mai bn defending third si apoi depinde de pozitiile jucatorilor adversarilor dak u ai un dm si el are 2 cf vei avea probleme sigur si trebuie sa schimbi tactica dak adversaru o schimba in asa fel incat ca sistemu p carel folosesti sa nu fie deloc util in fata tacticii lui(scz dak vorbesc incoerent e tarziu sis obosit)deci in concluzie dak nu esti dispus sa faci treburile astea atunci nu mai juca sau joaca cu instant results

Pai sa scrii incoerent e una iar sa scrii incorect romaneste e altceva care nu prea are de-a face cu oboseala si mai degraba cu .... dar mai bine nu mai zic cu ce ;) !

bgd 21-02-2009 12:45 AM

Quote:

Originally Posted by RaduB (Post 242664)
Pai sa scrii incoerent e una iar sa scrii incorect romaneste e altceva care nu prea are de-a face cu oboseala si mai degraba cu .... dar mai bine nu mai zic cu ce ;) !

Messengeru asta....

fifamanager 21-02-2009 07:49 AM

radub sa nu ii fac eu cv lu mama ta

liquid 21-02-2009 08:42 AM

Quote:

Originally Posted by fifamanager (Post 242759)
radub sa nu ii fac eu cv lu mama ta

"fifamanager", incearca sa-ti stapanesti gura. Omul ti-a atras atentia pentru incoerenta ta in scris, ar trebui sa pui capul in pamant si sa incerci sa te corectezi in loc sa fii nesimtit.

RaduB 22-02-2009 12:29 AM

Ia uite na ca sa vezi ... imi dadu cartonas galben !!!!! Huh ... Liquid neica daca nu ai ce face, fa-ti neica de lucru mergi bea o bere joaca un joc ceva, uita-te la tv.... decat sa dai aiuera cartonase galbene pe aci !!!!
Auzi Offtopic ... ce sa-ti spun .... Bravo neica.. Da-mi inca 3 acum... sau da-mi rosu ! Huh

fifamanager 22-02-2009 02:53 AM

liquid uitate in postu meu oleaca am mentionat ca am scris ca un analfabet eram obosit si....si el ma facut practic prost pt k el a zis k nui din cauza oboselii ci e din cauza subculturii sau........ ce voia el sa zica deci ma facut prost si mam enervat scz am fost nervos

RaduB 22-02-2009 07:04 AM

Quote:

Originally Posted by fifamanager (Post 242954)
liquid uitate in postu meu oleaca am mentionat ca am scris ca un analfabet eram obosit si....si el ma facut practic prost pt k el a zis k nui din cauza oboselii ci e din cauza subculturii sau........ ce voia el sa zica deci ma facut prost si mam enervat scz am fost nervos

Pai si acum tot obosit fusesi ma analfabetule de nu scrisasi corect romaneste !?! Si jignirile tot din cauza oboselii sunt imbecilule ?!?

papimig 22-02-2009 08:26 AM

Quote:

Originally Posted by RaduB (Post 242958)
Pai si acum tot obosit fusesi ma analfabetule de nu scrisasi corect romaneste !?! Si jignirile tot din cauza oboselii sunt imbecilule ?!?

Fratilor incercati sa nu va mai jigniti. Intram sa cautam jucatori de perspectiva si vedem injurii.

Astristul 22-02-2009 10:28 AM

Quote:

Originally Posted by fifamanager (Post 242954)
liquid uitate in postu meu oleaca am mentionat ca am scris ca un analfabet eram obosit si....si el ma facut practic prost pt k el a zis k nui din cauza oboselii ci e din cauza subculturii sau........ ce voia el sa zica deci ma facut prost si mam enervat scz am fost nervos

Bine, dar incearca sa nu mai folosesti un limbaj de "messenger". Scrie, te rog, corect in limba romana.

SI INCETATI CU OFF-TOPICUL!

candrix 23-02-2009 10:33 AM

Quote:

Originally Posted by fifamanager (Post 242954)
liquid uitate in postu meu oleaca am mentionat ca am scris ca un analfabet eram obosit si....si el ma facut practic prost pt k el a zis k nui din cauza oboselii ci e din cauza subculturii sau........ ce voia el sa zica deci ma facut prost si mam enervat scz am fost nervos

Da, frate, cum sa te faca prost?! Doar reiese din postul al doilea, cel in quote, ca stapanesti limba romana la perfectie! RESPECT MAN! SUNT FANUL TAU! Sa starpim nesimtirea si ignoranta!
OT: Soava este un jucator beton! :eek:

Florinel1984 23-02-2009 01:06 PM

Haideti totusi sa mai discutam si despre jucatori.

Eu il cumpar tot timpul cand am posibilitatea pe Balotelli de la Inter. Il imprumut si apoi dau 10 milioane pe el (pana la sfarsitul primului sezon oricum ajunge la 15, deci e rentabil). Dupa ce isi imbunatateste finishing-ul nu il mai opreste nimic. Suturi de la distanta, goluri cu capul, face de toate.

Un alt jucator e Cavenaghi de la Bordeaux. Nu e chiar tanar dar se mentine pana la 34-35 de ani la un nivel inalt. Oricum, ajunge pana la 93-95 level.

Nu stiu daca v-am povestit de Torje, ajunge mare.

Astristul 23-02-2009 02:02 PM

Poti sa-l iei pe Balotelli antrenand pe Dinamo? Interesant. :)
Eu incep din liga a 2-a sa antrenez, asa ca e mai greu cu astfel de transferuri pentru mine. :p

zOLLY99 23-02-2009 04:30 PM

Quote:

Originally Posted by Florinel1984 (Post 243299)
Haideti totusi sa mai discutam si despre jucatori.

Eu il cumpar tot timpul cand am posibilitatea pe Balotelli de la Inter. Il imprumut si apoi dau 10 milioane pe el (pana la sfarsitul primului sezon oricum ajunge la 15, deci e rentabil). Dupa ce isi imbunatateste finishing-ul nu il mai opreste nimic. Suturi de la distanta, goluri cu capul, face de toate.

Un alt jucator e Cavenaghi de la Bordeaux. Nu e chiar tanar dar se mentine pana la 34-35 de ani la un nivel inalt. Oricum, ajunge pana la 93-95 level.

Nu stiu daca v-am povestit de Torje, ajunge mare.

Torje ajunge cel mai mare dintre romani urmat de mardare,costea,prepelita si lista continua

fifamanager 23-02-2009 09:59 PM

Quote:

Originally Posted by RaduB (Post 242958)
Pai si acum tot obosit fusesi ma analfabetule de nu scrisasi corect romaneste !?! Si jignirile tot din cauza oboselii sunt imbecilule ?!?

nu mai imi bat capu cu tn

fifamanager 23-02-2009 10:00 PM

Quote:

Originally Posted by zOLLY99 (Post 243339)
Torje ajunge cel mai mare dintre romani urmat de mardare,costea,prepelita si lista continua

mie un jucator bun care mi se pare este tanarul fundas central evans de la MAN UTD mie mia ajuns departe.... pt cine cauta CD de mare calitate

kata_to 23-02-2009 10:04 PM

Cristian Tanase ajunge mare. Am fost antrenorul lui 4 ani la FC Arges.A jucat titular
iar la Euro 2012 a iesit cel mai bun jucator.Am plecat la Napoli apoi si am incercat sa-l
transfer dar mi l-a suflat Manchester United.

Dupa 7 Etape sunt pe primul loc in Serie A cu 2 pt avans.:D

Astristul 23-02-2009 10:16 PM

Succes in continuare! ;)

kata_to 23-02-2009 10:23 PM

Multumesc Astristul.

Am plecat la Napoli dar am luat dupa mine 6 jucatori de la fosta echipa.
Am o problema: Nu am stema originala a echipei.Pot sa mai stema fara
sa incep o cariera noua?:D

Danny79 24-02-2009 12:01 AM

Quote:

Originally Posted by kata_to (Post 243445)
Multumesc Astristul.

Am plecat la Napoli dar am luat dupa mine 6 jucatori de la fosta echipa.
Am o problema: Nu am stema originala a echipei.Pot sa mai stema fara
sa incep o cariera noua?:D

Stema o poti pune fara sa mai incepi un joc nou.

fifamanager 27-02-2009 12:09 AM

ma la mn echipa nu paseaza bn dar la teamwork e bun si la fel si tacticile sunt la maxim toate cum fac sa imbunatatesc?

bgd 27-02-2009 12:56 AM

Quote:

Originally Posted by fifamanager (Post 243914)
ma la mn echipa nu paseaza bn dar la teamwork e bun si la fel si tacticile sunt la maxim toate cum fac sa imbunatatesc?

Auzi...ma scuzi ca iti zic, insa e greu sa scrii o fraza coerenta, care sa o inteleg din prima, fara sa citesc de 2 3 ori? Presupun ca te referi la faptul ca nu-ti paseaza bine in modul 3D...ti-as recomanda sa schimbi gameplay-ul. Era unul bun pe aici, nu mai stiu in care topic, recomandat de Danny. Iti sugerez sa-l tragi pe ala ca e bun, schimba total jocul.

Masive 29-03-2009 07:06 PM

Salut baieti! Joc cu Fc Basel si am multe probleme cu mijlocasii si atacantii.Nu construiesc nimic spectaculos, paseava aiurea mingea la mijlocul terenului si in 4-5 minute ajung la poarta adversa unde atacantii suteaza doar pe mijlocul portii.Am incercat 4-4-2 atacking cu 2 ST si se lovesc cap in cap amandoi, au mingea la picior si scapa imediat de ea, Mijlocasii laterali ceantreaza (2 centrari maxim pe meci) in careu si nu este nimeni acolo.Apararea este foarta solida,nu am luat mai mult de 2 goluri pe meci.

papimig 29-03-2009 07:55 PM

Quote:

Originally Posted by Masive (Post 248328)
Salut baieti! Joc cu Fc Basel si am multe probleme cu mijlocasii si atacantii.Nu construiesc nimic spectaculos, paseava aiurea mingea la mijlocul terenului si in 4-5 minute ajung la poarta adversa unde atacantii suteaza doar pe mijlocul portii.Am incercat 4-4-2 atacking cu 2 ST si se lovesc cap in cap amandoi, au mingea la picior si scapa imediat de ea, Mijlocasii laterali ceantreaza (2 centrari maxim pe meci) in careu si nu este nimeni acolo.Apararea este foarta solida,nu am luat mai mult de 2 goluri pe meci.

instaleaza un patch pentru gameplay

Masive 29-03-2009 07:58 PM

Un link pls...

Danny79 29-03-2009 08:19 PM

1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by Masive (Post 248348)
Un link pls...

Daca ai patchul cu Liga 1 adica RLUP instalat el are deja un gameplay.
Daca nu incearca unul de aici.Din 4 sper sa gasesti unul care sa iti placa.

Masive 29-03-2009 09:23 PM

Am gasit deja unu facut de nemti, si este destul de bunicel.Atacantii dribleaza cand mai au un singur jucator in fata, suteaza la coltul scurt, au mai multa viteza, mijlocasii centreaza mai des. Multumesc mult pentru sfaturi!

premier1983 01-04-2009 04:09 PM

Quote:

Originally Posted by Masive (Post 248378)
Am gasit deja unu facut de nemti, si este destul de bunicel.Atacantii dribleaza cand mai au un singur jucator in fata, suteaza la coltul scurt, au mai multa viteza, mijlocasii centreaza mai des. Multumesc mult pentru sfaturi!

Care este gameplay-ul , ca aceeasi problema o am si eu ma dispera mijlocasii si atacantii nu reusesc sa dau gol deloc, in 24 de meciuri am dat 13 goluri :(

Urmelinho 01-04-2009 05:15 PM

măi fraţilor nu mai daţi vina pe gameplay. cāt am jucat eu mi-am făcut la Ceahlăul echipă cāt de cāt şi dădeam 2-3 goluti pe meci. faza proastă era că şi luam ;))


All times are GMT +2. The time now is 06:55 AM.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL