Forumul FifaRomania

Forumul FifaRomania (http://forum.fifaromania.net/index.php)
-   RLSP 11 (http://forum.fifaromania.net/forumdisplay.php?f=124)
-   -   Vor fi stadioane in rlsp 2011? (http://forum.fifaromania.net/showthread.php?t=16728)

valentin0001 06-02-2011 01:08 AM

Vor fi stadioane in rlsp 2011?
 
A aparut pana acum vrun program cu ajutorul caruia sa puteti edita stadioane ? Daca nu a aparut ,stiti ceva daca va aparea ? daca a aparut , vor fi stadioane in rlsp 2011?

sheriff 06-02-2011 07:52 AM

cred ca nu vor fi...in RLSP 11..din nefericire.....singurii care cred ca vor edita stadioane cred ca vor fi rusii de la fifachamp.net(STINGRAY and PANTIKAPEY)...care la FIFA 10 au facut stadioane NEXT GEN ..repet ..parerea mea

alex.dinamo 06-02-2011 10:10 AM

nu e prea portivit...dar daca tot vorbim de editat....am vazut undeva un video in care in fifa era prezenta liga 2-a braziliana....si nu-mi venea sa cred ca au reusit sa faca asta....a mai vazut cineva vre-un video cu vre-un alt campionat adaugat?
si una peste alta...mai stie cineva cv despre rlsp?..eu unul sunt pesimist din moment ce pe site totu e inghetat......daca v-a aparea cred ca v-a aparea in vara....cand vom fi satui si asteptand fifa 12

stefan 07-02-2011 11:02 AM

Quote:

Originally Posted by sheriff (Post 376975)
cred ca nu vor fi...in RLSP 11..din nefericire.....singurii care cred ca vor edita stadioane cred ca vor fi rusii de la fifachamp.net(STINGRAY and PANTIKAPEY)...care la FIFA 10 au facut stadioane NEXT GEN ..repet ..parerea mea

Daca va exista o metoda de conversie a stadioanelor vor fi si stadioane dar momentan nu exista nici una.

Editarile "Next Gen" de la FIFA 10 nu au nici o legatura cu grafica Next Gen de la FIFA 11. Acum e alt motor grafic, alt format pentru stadioane, editarile "Next Gen" din anii trecuti au insemnat doar niste texturi mai mari decat cele din FIFA si stadioane cu un numar mai mare de poligoane. Asa putem si noi sa spunem ca stadioanele noastre au fost "Next Gen" pentru ca am folosit mult mai multe poligoane si elemente 3D si texturi mai de calitate decat stadioanele originale din FIFA. "Next Gen" a fost mai mult un nume nou pentru formatul grafic 2G implementat acum vreo 10 ani de SoccerAccess cred.

CrossFadeRo 08-02-2011 05:38 PM

Probabil ca nu vor fi, dar avantajul FIFA e ca detine multe stadioane fictive, iar multe dintre acestea nu depasesc 20.000-30.000 locuri in tribuna, astfel incat arenele arata intr-o oarecare masura "la fel" cu cele din realitate.
Problema mare ar fi la PES, unde te trezesti ca joci pe ditamai Konami-ul de 80.000 locuri cu o arhitectura mega generica cu FC Brasov, dar cat timp ai asa ceva nu e un mare minus.
Sigur ca implementarea stadioanelor reale ar fi ceva senzational, dar m-as multumi cu feature-urile din RLSP 10 v1 pentru moment.

JuvePerSempre 04-03-2011 12:10 AM

...
 
Nu va inteleg sincer. Care este diferenta daca jucati pe Oblemenco, Ghencea, Giulesti sau pe un teren random ? Niciuna. Nu va inteleg de ce credeti ca daca jucati pe vreun teren din Romania o sa castigati meci de meci. Sincer nu dau un ban daca vreun teren din Romania o sa fie adaugat in RLSP 11, din moment ce stiu ca o sa joc intr-un campionat full romanesc. Oricum, ce este spectaculos in ceea ce vreti voi (cei care doresc stadioane romanesti) doar ca la inceputul fiecarui meci care il jucati acasa ve-ti vedea 2-3 poze cu stadionul si inca ceva, unde se disputa meciul ve-ti vedea numele stadionului preferat. Mare scofala. Nu vreau sa va suparati pe mine, dar sa intelegi cam care ar fi ideea. Bafta multa tuturor

Paul 05-03-2011 06:49 PM

Quote:

Originally Posted by JuvePerSempre (Post 380923)
Nu va inteleg sincer. Care este diferenta daca jucati pe Oblemenco, Ghencea, Giulesti sau pe un teren random ? Niciuna. Nu va inteleg de ce credeti ca daca jucati pe vreun teren din Romania o sa castigati meci de meci. Sincer nu dau un ban daca vreun teren din Romania o sa fie adaugat in RLSP 11, din moment ce stiu ca o sa joc intr-un campionat full romanesc. Oricum, ce este spectaculos in ceea ce vreti voi (cei care doresc stadioane romanesti) doar ca la inceputul fiecarui meci care il jucati acasa ve-ti vedea 2-3 poze cu stadionul si inca ceva, unde se disputa meciul ve-ti vedea numele stadionului preferat. Mare scofala. Nu vreau sa va suparati pe mine, dar sa intelegi cam care ar fi ideea. Bafta multa tuturor

Asa poti sa zici ce importanta mai au fetele, echipamentele si toate elementele grafice, ca doar tot acelasi overall il au jucatorii.
Totul tine de realism si sunt oameni care se mai plictisesc de jocul original si vor sa experimenteze ceva nou.
Imi amintesc ca jucam FIFA08 pe stadionul echipei UTA, crestea sufletul in mine cand vedeam.
In concluzie stadioanele adauga un plus de realism jocului.

prepe_rapid 06-03-2011 01:16 AM

corect paul...acelasi sentiment l am trait si eu...doar k p valentin stanescu:d...sa speram k apare vreun rlsp inainte s apara fifa 12:|

cata cfr 06-03-2011 11:32 AM

Oricum e mult mai realist sa joci cu CFR(exemplu) pe Constantin Radulescu decat sa joci pe San Siro sau Bernabeu :lol:

vlad123 06-03-2011 04:31 PM

o sa joci cu CFR pe un stadion mic din fifa 11 ca sunt destule:)nu neaparat pe San Siro


All times are GMT +2. The time now is 12:08 PM.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL