Forumul FifaRomania

Forumul FifaRomania (http://forum.fifaromania.net/index.php)
-   Muzica, filme, carti etc (http://forum.fifaromania.net/forumdisplay.php?f=65)
-   -   Eurovision - Selectia Nationala 2010 (http://forum.fifaromania.net/showthread.php?t=13862)

gianni 15-03-2010 04:40 PM

Crezi tu asta? O fi avand voce Brenciu, numai ca au castigat 2 voci si-o pereche de sani! Altfel, nu prea avem sanse.

mihh 15-03-2010 07:33 PM

Toate piesele au fost slabe.De la Luminita Anghel si Sistem-Let me try, numai porcarii.
Asta mi se pare cea mai slaba piesa din ultimii 5 ani.

Stilul melodiei asteia nu este stil cuc are poti castiga.Avea sanse mai multe ala de la megastar, totusi cea mai completa mi s-a parut melodia Tinei - Love is war , textul cam slabut, dar melodia in sine muuult peste Paula *****

Theo1948 15-03-2010 09:06 PM

Quote:

Originally Posted by mihh (Post 291158)
Toate piesele au fost slabe.De la Luminita Anghel si Sistem-Let me try, numai porcarii.
Asta mi se pare cea mai slaba piesa din ultimii 5 ani.

Stilul melodiei asteia nu este stil cuc are poti castiga.Avea sanse mai multe ala de la megastar, totusi cea mai completa mi s-a parut melodia Tinei - Love is war , textul cam slabut, dar melodia in sine muuult peste Paula *****

Daca vei asculta melodia Tinei inregistrata si o vei compara cu ce a cantat in finala cred ca iti vei schimba parerea. Da, intradevar in ultimii ani nu am avut vreo melodie buna, dar nu din 2005, ci de la Tornero, care a fost cel mai mare succes al nostru la Eurovision, chiar daca a fost un loc mai jos.

roberto97 15-03-2010 10:31 PM

Quote:

Originally Posted by gianni (Post 291110)
Crezi tu asta? O fi avand voce Brenciu, numai ca au castigat 2 voci si-o pereche de sani! Altfel, nu prea avem sanse.

De nu o sa ocupam noi locul 13 sau mai mult sa ma faci tu pe mine ''stelist''.
Deci, la Eurovisionu asta doar 5 cantereti maxim am cunoscut.....nu conteaza cat de cunoscut e tare mai bine venea Naomi si canta Noapteeeee AlbastraaaaAaaaaaa decat sa pui pe Ovi si perechea de ''beep''.

gianni 16-03-2010 08:11 AM

Altfel=cu siguranta. Cam asta am vrut sa spun. Cu siguranta ca nu avem nicio sansa. Oricum, nu m-am uitat la vreun Eurovision, asa ca nici acum n-am nicio motivatie sa o fac.
Ar trebui sa fie o problema faptul ca nu prea avem de unde sa alegem o melodie buna. Dra credeti ca intereseaza pe cineva asta?

dinamovistu_ady 08-04-2010 10:37 AM

Videoclipul e cam slabutz (Paula & OVI-Playing with fire),insa am vazut ca strainilor le place si asta este cel mai important pentru a ne clasa in primele 10.

http://www.youtube.com/watch?v=xqDnxKGFK1Q

Razor 09-04-2010 06:03 PM

E acceptabil videoclipul, insa putea fi si mai bine, eu zic ca avem sanse mai bune ca in ultimii 3-4 ani, cand ne-am facut total de rusine (Locomondo, Nico, Elena, am scapat ceva ?). Cand e finala Eurovisionului ?

dinamovistu_ady 09-04-2010 06:29 PM

Quote:

Originally Posted by Razor (Post 295344)
E acceptabil videoclipul, insa putea fi si mai bine, eu zic ca avem sanse mai bune ca in ultimii 3-4 ani, cand ne-am facut total de rusine (Locomondo, Nico, Elena, am scapat ceva ?). Cand e finala Eurovisionului ?

29 mai... cred,sa fim seriosi totusi Elena merita sa intre in primii 10 dar de ex:scandinavii sau votat intre ei(Norvegia,Suedia,Finlanda),rusii si ucraineni si multe alte voturi date pe faptul ca sunt vecini.Anul asta avem noroc ca OVI locuieste in Norvegia si ciupim cateva puncte si de la aceia.

Razor 09-04-2010 09:11 PM

Da, Elena merita sa fie mai sus insa mereu e treaba asta cu voturile : scandinavii intre ei, fostii URSS intre ei , etc.

gianni 12-04-2010 07:45 AM

Daca se merge pe ideea aceasta, cu siguranta ca si anul acesta o sa avem "sansa porcului de Craciun". Nu stiu ce trebuie sa aiba melodia castigatoare ca sa detaseze in mod clar si sa nu mai fie oprita de astfel de practici.Sa fie oare vorba despre originalitate? Sau de un dram de tupeu asemenea celor de la Lordy care au castigat cu o melodie hard rock?


All times are GMT +2. The time now is 12:50 AM.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL