PDA

View Full Version : FIFA 14 - Informatii

Pages : [1] 2 3

Astristul
29-03-2013, 09:10 PM
Din moment ce nimeni n-a inceput un topic pe tema asta, m-am gandit sa-l incep eu. Tocmai am citit noutatile legate de viitorul joc din seria FIFA si nu pot spune ca m-au dat pe spate. Cea mai importanta noutate este faptul ca liga a 5-a din Anglia (Football Conference) va fi licentiata in joc ca o noua liga. Cred ca o sa ajung sa vad si liga a 10-a din Anglia in FIFA si Liga I tot n-o sa fie bagata in seama.

123
29-03-2013, 09:41 PM
Si liga ungariei posibil, ca vad ca au comentariu, in maghiara, si anu trecut au avut in araba, si anu asta au bagat liga arabiei....? ce parere aveti?

vladzava
29-03-2013, 10:05 PM
Deci daca baga liga ungurilor, care parerea mea e sub nivelul ligii I se va face revolutie pe internet!

cata cfr
29-03-2013, 10:30 PM
E trist ca nu sunt si altii pasionati de liga noastra :(

vladzava
29-03-2013, 11:40 PM
Eu cred ca daca s-ar baga ar aparea rapid repede fani, eu simt nevoia unei ligi noi.

matiluchi
29-03-2013, 11:56 PM
Mie chiar mi-ar place Liga a5-a engleza,imaginati-va ce smecher ar fi sa o duci pe Gateshead sau Stockport County in UCL.Si sa mai si postezi pe forum :lol:

Stade
30-03-2013, 05:55 AM
Vreau sa va spun ca cunoscator bine informat de ce liga 1 nu e in fifa....deci liga 1 trebuia bagata din fifa 07 dar pentru licenta stiti bine ca se cer anumiti bani de la Federatia tarii respective si de la Fifa...din cate am inteles Sandu Si Dragomir au cerutmai multi bani ca Federatia Germaniei pt. Bundesliga....va dati seama ce prostie..?...Normal ca cei de la joc au refuzat...si da este posibil sa avem Liga Ungariei sa reintre Liga Turciei si Liga Argentinei....Va spun astea din surse sigure..de la un prieten care lucreaza la Federatia Noastra...

Bogdy43
30-03-2013, 08:59 AM
Nu e vorba de nivelul ligilor,ca atunci Irlanda n-ar avea ce sa caute,tinand cont ca n-au vreun jucator peste 64 OVR in tot campioantul.

123
30-03-2013, 10:14 AM
Mie chiar mi-ar place Liga a5-a engleza,imaginati-va ce smecher ar fi sa o duci pe Gateshead sau Stockport County in UCL.Si sa mai si postezi pe forum :lol:

La fel de interesant cum ar fi so duci pe port vale sau ce mai e prin liga 4, ar fi mai interesnt chiar sa scoada 2 ligi din anglia si sa bage o ucraina, o rominie, o grecia.

paulica39
30-03-2013, 12:16 PM
Licentele astea costa bani, nu se dau pe ochi frumosi..
Si la faza cu limbile e altceva, daca ar fi romani in echipa EA probabil am avea limba romana si poate si Liga 1.
Si stati linistiti ca nici campionatul Japoniei nu e in joc.. si e cel mai bun din Asia. oricum daca ai jocul original o sa apara multe patch-uri, usor de instalat, cu ligiile din turcia, ucraina, cipru, romanai, etc..

Astristul
30-03-2013, 03:21 PM
Eu zic sa va uitat la campionatul Poloniei din FIFA 13. Tot campionatul este "generic" adica cu nume, steme si echipamente false. Astfel de lucruri se intampla exact din cauza faptului ca polonezii nu s-au inteles la bani cu EA. In mod normal, daca nu se inteleg, campionatul este scos, dar el a fost pastrat in acest mod pentru ca polonezii au anumite "parghii" acolo! Asa puteam sa avem si noi Liga 1 cu echipe gen S. Bucharest sau C. Cluj, dar noi n-avem relatiile altora.

Cat despre J-League, nu e bagat in FIFA pentru ca JFA (federatia Japoneza de fotbal) are contract de sponsorizare cu Konami.

vladzava
30-03-2013, 05:08 PM
Paulica sa stii la la EA lucreaza multi romani, Fifa 13 pentru IOS a fost facuta la Bucuresti de romani.

paulica39
30-03-2013, 05:23 PM
Paulica sa stii la la EA lucreaza multi romani, Fifa 13 pentru IOS a fost facuta la Bucuresti de romani.

Asta e una.. Daca sar pune pe treaba si ar face baza de date si tot ce tine de romania, probabil, ar baga si campionatul nostru sar cel putin l-ar pune intr-un patch oficial..

vladzava
30-03-2013, 05:32 PM
Parerea mea este ca Liga I poate fi facut de editori romani iar cei de la EA doar sa o introduca in joc...dar trebuie licente...

Astristul
30-03-2013, 06:42 PM
N-are nicio legatura faptul ca multe produse EA sunt produse la noi cu lipsa licentei pentru Liga I din FIFA. Asa si Assassin's Creed e produs la noi (Ubisoft), dar n-am vazut pana acum jocul tradus in limba romana!

CRBL
05-04-2013, 09:35 PM
Principala problema pe care o sariti cu totii este ca nu avem cumparatori de Fifa foarte multi in tara... Daca eram foarte multi cumparatori EA SPORTS se vedea obligata sa bage Liga 1 in joc sau cel putin pentru a recompensa cumparatorii din tara respectiva...

DVilla
06-04-2013, 10:03 PM
Exact CRBL ,majoritatea romanilor pirateaza jocul . Daca cumparam mai multi FIFA bineinteles ca nu ne lasau aia asa ,suta la suta baga-u si Liga 1.

Astristul
07-04-2013, 07:49 PM
Bine ca exista cumparatori in Arabia Saudita ... Pana acum tinea chestia asta dar de cand au bagat RFPL (Rusia) si Arabia Saudita, varianta asta nu mai ramane in picioare pentru ca in tarile astea sunt foarte putini cumparatori, iar in Rusia se pirateaza enorm, nu doar jocul asta, ci in general.

Astristul
10-04-2013, 02:13 PM
Citit articolul de mai jos. Daca nu stiti portugheza, folositi cu incredere google translate (de preferat optiunea portuguese > english).
http://www.figueirense.com.br/noticia/figueirense-o-primeiro-clube-catarinense-a-licenciar-o-fifa-14 (http://www.figueirense.com.br/noticia/figueirense-o-primeiro-clube-catarinense-a-licenciar-o-fifa-14)

Asa se fac licentierile in FIFA. EA Sports contacteaza clubul X, negociaza aparitia lui in urmatorul joc FIFA contra unei sume de bani si gata contractul. Pe scurt, Figueirense (club din Serie B Braziliana, proaspat retrogradata), a finalizat negocierile cu EA Sports pentru includerea acestei echipe in urmatorul FIFA 14. Contractul este valabil 5 ani, deci pana la FIFA 18 (inclusiv), vom vedea acest club in seria FIFA. Cel mai probabil, daca nu vor reveni in Serie A intre timp, la sectiunea Rest of the World.

Cluburile de la noi n-au fost contactate pentru ca EA Sports nu este interesata de campionatul romanesc!

PS: Am gasit si eu un site strain care ne include intr-un sondaj de genul "ce liga ati dori sa vedeti in FIFA 14". Din pacate avem 0% din sufragii cu doar 34 de voturi, dar asta este mai putin important. Stiti vorba aia "intentia conteaza". :D
http://www.fifakulte.com/actualite/5593_de-nouveaux-clubs-bresiliens-presents-dans-fifa-14/ (http://www.fifakulte.com/actualite/5593_de-nouveaux-clubs-bresiliens-presents-dans-fifa-14/)

Astristul
17-04-2013, 02:19 PM
Primul articol oficial despre FIFA 14 insotit si de prima poza din joc (la prima vedere, jocul pare neschimbat).
http://www.ea.com/soccer/blog/fifa-14-reveal (http://www.ea.com/soccer/blog/fifa-14-reveal)

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/921572_10151563418004288_1612689647_o.jpg

vladzava
17-04-2013, 06:34 PM
Au mai fost postate inca 2 sau 3 dupa :D. Intr-una din ele mi se pare ca tricourile sunt "deslipite" de corp, sa speram ca vor fi si alte noutati :D.

Astristul
17-04-2013, 08:12 PM
Dupa parerea mea, FIFA 14 va fi un FIFA 13 updatat in anumite locuri. FIFA 15 va fi cu adevarat ceva nou pentru ca va fi alt next-gen. Construit pentru a fi compatibil cu viitoarele Xbox 720 si PS4!

Dzeko
17-04-2013, 09:35 PM
Canadienii de la Electronis Arts au dat publicităţii primele informaţii
despre FIFA 14. Noua versiune a celui mai popular simulator sportiv
vine cu o serie de modificări menite să îmbunătăţească experienţa
virtuală. Potrivit comunicatului celor de la EA, cea mai importantă "opţiune"
inserată în FIFA 2014 este "Pure Shot". Acest nou modul de gameplay
gândit de oamenii de la EA îmbunătăţeşte controlul balonului şi implicit
calitatea şuturilor. "FIFA 14 va oferi posibilitatea de a juca partide extraordinare şi
spectaculoase. Noua versiune va fi una plină de satisfacţii, iar
jucătorii care vor încerca execuţii spectaculoase vor fi
recompensaţi", a declarat David Rutter, producător executiv la Electronis Arts, responsabil pentru FIFA 14. "Pure Shot" va oferi jucătorilor o inteligenţă sporită care îi va ajuta să se poziţioneze cât mai bine pentru a găsi unghiul ideal de a marca. "Real Ball Physics" va determina traiectoria şuturilor sau va permite ajustarea forţei cu care jucătorii vor trage de la distanţă aşa cum se
întâmplă şi într-o partidă reală. "Protect the Ball" le va permite jucătorilor să protejeze şi mai bine balonul în duelul cu fundaşii adverşi, "Teammate Intelligence" este o opţiune care va permite modificarea tacticii în funcţie de rezultat şi de
fazele unui joc de fotbal, "Sprint Driblle Turns" oferă capacitatea unui dribbling exact şi spectaculos în regim de viteză, în timp ce "Variable Dribble Touches" este opţiunea care permite aşa-numitele "floricele" în timpul unei partide. De asemenea, o altă îmbunătăţire adusă FIFA 14 este "Global Scouting Network". Accesibilă doar celor care joacă în modulul "Career Mode", funcţia de scouting a fost upgradată astfel că scouterii
vor monitoriza an de an jucătorii şi vor prezenta rapoarte detaliate
bazate pe modul în care respectivii fotbalişti se prezintă la meciuri sau
la antrenamentele echipelor din care fac parte. Astfel, managerul va
putea transfera jucătorii prezentaţi de scouteri având la dispoziţie toate
datele necesare, exact ca în viaţa reală.

vladzava
18-04-2013, 08:51 AM
Fifa 14 Career Mode:
http://www.youtube.com/watch?v=rStpOh-sX7M&feature=player_embedded

matiluchi
18-04-2013, 09:19 PM
Despre noutatile din gameplay,nu prea ma incanta.Acum o sa fie mai multi noobi care au si un pretext sa suteze din orice pozitie.

silver66
20-04-2013, 07:35 AM
Salut nu stiu daca este locul potrivit dar am si eu o intrebare:De curand am descarcat fifa 13 si cand dau sa intru in joc imi apare imaginea aia cu messi si imi iese.De ce oare?Mentionez ca am un dual core de 2.6 4 gb ram si o placa video hd 6670 gddr 5 128 biti

vladzava
20-04-2013, 10:08 AM
Salut nu stiu daca este locul potrivit dar am si eu o intrebare:De curand am descarcat fifa 13 si cand dau sa intru in joc imi apare imaginea aia cu messi si imi iese.De ce oare?Mentionez ca am un dual core de 2.6 4 gb ram si o placa video hd 6670 gddr 5 128 biti

Ai instalat origin?

silver66
21-04-2013, 07:19 PM
Nu ms oricum am rezolvat

Vdcnsrg
28-04-2013, 05:04 PM
Ar trebui facute modificari si la UT. Niste modificari folositoare: dupa terminarea unui sezon, toti jucatorii sa fie 100 fit. Sa nu se tina cont de cartonasul rosu. Contractele sa fie pe sezoane, nu pe meciuri.

silver66
07-05-2013, 09:13 PM
oare ce cerinte va avea fifa 14?Mai mai mari cu mult ca fifa 13

Stefan_ManUtd
08-05-2013, 02:18 PM
Mie mi-au lasat o impresie buna aceste stiri despre FIFA 14 si cred ca va fi foarte interesant. Evident, ca cei care au jocul original vor simti cu adevarat toate schimbarile.
Modul singleplayer mi se pare in continuare foarte prost. Pacat de Career Mode care e foarte interesant, dar cand joc cu calculatorul mai mult imi fac nervi decat ma distrez.
Cred ca noile optiuni sunt destul de importante si de bune pentru a face ca FIFA 14 sa nu fie doar FIFA 13 updatat cum spunea cineva, doar ca acestea sunt mult mai interesante cand joci cu oameni reali: Pure Shot, Real Ball Physics, Protect The Ball, Sprint Drible Turn, Variable Drible Touches etc.
Am auzit ca va fi si un nou mod online. Inca nu au aparut detalii despre el, dar cred ca e un plus, deoarece va face jocul mai atractiv. Mi se pare prea monoton sa fie un singur mod online(normal): Seasons.
Partea proasta e ca va dura ceva pana ne vom obisnui cu toate aceste noutati si le vom putea folosi cu succes in joc.
La grafica nu au fost imbunatatiri consistente, desi mai e mult pana la finalizarea lucrarilor, dar oricum, nu am fost niciodata un fan al graficii. Ma intereseaza mai mult jocul in sine.

Jako_Rjb
18-05-2013, 07:49 PM
As avea si eu o intrebare . Merita sa fac pre-order pe Origin pentru Fifa 14 ? As vrea si niste argumente va rog frumos . Va multumesc

matiluchi
18-05-2013, 08:05 PM
Cred ca e mai ieftin+ cred ca il primesti mai repede.

cristi12
18-05-2013, 08:16 PM
Cred ca il precomand si eu..zilele astea..sa vad

Jako_Rjb
18-05-2013, 09:14 PM
Eu citisem pe niste forumuri din strainatate ca multi au dat precomanda pentru fifa 13 si codul nu mai era valabil pentru momentul cand a aparut jocul ... cred ca o sa ii fac precomanda desi sunt un pic sceptic ..sper sa nu am vreo surpriza in toamna ..

kevin10
21-05-2013, 08:22 PM
https://www.youtube.com/watch?v=JxE5MaKuCEc&feature=youtube_gdata_player
Frumos.

Stefan_ManUtd
21-05-2013, 08:54 PM
Eu citisem pe niste forumuri din strainatate ca multi au dat precomanda pentru fifa 13 si codul nu mai era valabil pentru momentul cand a aparut jocul ... cred ca o sa ii fac precomanda desi sunt un pic sceptic ..sper sa nu am vreo surpriza in toamna ..

Eu te sfatuiesc sa nu faci precomanda, mai ales de pe Origin, pentru ca e mult mai scump. Asa o sa te coste 50 de euro si o sa poti juca jocul exact cand apare, pe cand, daca mai astepti cateva zile dupa ce apare, il gasesti si la jumatate de pret sau si mai ieftin.
Eu am luat FIFA 13 cu 25 de euro sau mai putin, la o saptamana dupa ce a aparut, iar pretul de precomanda era tot de 50.

vladzava
22-05-2013, 09:40 AM
https://www.youtube.com/watch?v=JxE5MaKuCEc&feature=youtube_gdata_player
Frumos.

Pana la urma next-gen e in Fifa 14! Arata fenomenal, in sfarsit echipamentele nu mai sunt de tabla :D!

Allexx
22-05-2013, 11:46 AM
Nu va bucurati pe pc nu va fi ignite engine.

http://www.dsogaming.com/news/ea-sports-pulls-another-fifa-old-gen-on-pc-gamers-ignite-engine-not-coming-to-the-pc/

P.S: Sper sa nu se considere reclama.

Astristul
22-05-2013, 03:52 PM
http://www.europe1.fr/Sport/Pause-sport/Articles/En-studio-avec-la-voix-de-Fifa-14-1519635/ (http://www.europe1.fr/Sport/Pause-sport/Articles/En-studio-avec-la-voix-de-Fifa-14-1519635/)

Stirea este in franceza si anunta introducerea in FIFA 14 a campionatelor din Luxemburg si Hong Kong. Nu-i asa ca este o stire senzationala? De mic copil imi doream sa joc FIFA antrenand o echipa din Luxemburg. :mellow:

Si da, noul motor grafic Ignite nu va fi disponibil si pentru PC. Stirea a fost confirmata pe twitter de un oficial EA.

paulica39
22-05-2013, 04:55 PM
Deci pana la urma cate campionate o sa fie ?

asdeqwe
22-05-2013, 04:59 PM
Cate orase are Luxembourg? :))

paulica39
22-05-2013, 05:02 PM
Cate orase are Luxembourg? :))

7-8.
Honk Kong are prorpiul campionat de fotbal si doar un oras..

vladzava
22-05-2013, 06:28 PM
Pai daca aia cer mai putini bani ca Sandu...

Stefan_ManUtd
22-05-2013, 07:27 PM
Sandu nici nu stie ce e ala calculator. Deja cerem prea mult sa mai bage si Liga 1 in FIFA...

matiluchi
23-05-2013, 01:00 AM
Best.championships.ever. EA chiar crede ca vor fi mai multi cumparatori odata cu introducerea Luxemburgului si Hong Kongului?

paulica39
23-05-2013, 12:14 PM
Best.championships.ever. EA chiar crede ca vor fi mai multi cumparatori odata cu introducerea Luxemburgului si Hong Kongului?

Pai astia din Luxemburg au cel mai mic TVA din UE deci, probabil, francezii si germanii vor trece granita ca sa-si i-a jocul :lol:

kevin10
23-05-2013, 01:19 PM
Eu voi juca ambele tari. Vreau sa iau UCL-ul cu F91 :lol:

123
23-05-2013, 05:54 PM
da si eu o sa iau cea mai slaba echipa din honk kong si ii bag pe messi si ronaldo in echipa :))))))))))))

Astristul
23-05-2013, 07:05 PM
Eu voi juca ambele tari. Vreau sa iau UCL-ul cu F91 :lol:
Fiecare cu visele lui. :lol:

Acum serios vorbind, e o problema, din punctul meu de vedere, ca ligile non-UEFA sunt cam ... degeaba. Daca joci in Irlanda de exemplu, poti ajunge in UCL sau UEL, dar daca joci in Brazilia, Coreea de Sud, Arabia Saudita sau, mai nou, Hong Kong, nu joci nicaieri dupa ce termini un sezon si ai anumite rezultate.

vladzava
28-05-2013, 08:37 PM
edit

Bogdy43
28-05-2013, 09:10 PM

Acum serios vorbind, e o problema, din punctul meu de vedere, ca ligile non-UEFA sunt cam ... degeaba. Daca joci in Irlanda de exemplu, poti ajunge in UCL sau UEL, dar daca joci in Brazilia, Coreea de Sud, Arabia Saudita sau, mai nou, Hong Kong, nu joci nicaieri dupa ce termini un sezon si ai anumite rezultate.

Pentru ca nu ai unde.Din America de Sud e doar liga din Brazilia si cele 3 echipe argentiniene de la R.O.W,cu care nu ai cum sa faci Copa Libertadores.
In Asia la fel,nu poti face AFC CL din 2 campionate.CONCACAF Champions League s-ar putea totusi,ca acolo oricum majoritatea sunt din Lioga MX si MLS.

Astristul
29-05-2013, 04:17 PM
Exact la asta ma refeream. La faptul ca EA Sports nu acorda atentie sporita decat tarilor din zona UEFA. Din punct de vedere structural, este un joc slab realizat. Ca si FIFAM, unde scripturile sunt atat de vechi, si atat de prost realizate, incat de 5 ani nu le-au mai modificat!

audigy
29-05-2013, 07:24 PM

Exact la asta ma refeream. La faptul ca EA Sports nu acorda atentie sporita decat tarilor din zona UEFA. Din punct de vedere structural, este un joc slab realizat. Ca si FIFAM, unde scripturile sunt atat de vechi, si atat de prost realizate, incat de 5 ani nu le-au mai modificat!
Pai normal, echipelor de mare interes, doar n-o sa acorde atentie echipelor din Popeste Leordeni.

Si in plus, jocurile sunt cumparate pentru modurile online nu pentru varianta piratata de toti.

paulica39
30-05-2013, 09:01 AM
Pai normal, echipelor de mare interes, doar n-o sa acorde atentie echipelor din Popeste Leordeni.

Si atunci ce cauta campionatele din Irlanda, Arabia Saudita, Kuweit, Luxemburg, sau Hong Kong in editia urmatoare a jocului ?

ionutz2009
30-05-2013, 09:31 AM
Audigy :))) Vezi ca eu sunt din Popesti-Leordeni..si inainte era CS Viscofil in liga 3 si Intergaz Bucuresti Liga2 :))!

Astristul
30-05-2013, 11:51 AM

Si in plus, jocurile sunt cumparate pentru modurile online nu pentru varianta piratata de toti.
Sunt sigur ca Arabia Saudita a fost introdusa in joc anul acesta tocmai pentru ca sauditii au dat navala la magazine (sau online) sa cumpere FIFA, in ultimii ani! Criteriile sunt altele. Un procent destul de mic are de a face intradevar cu pirateria! Ca sa nu mai vorbesc de Hong Kong sau Rusia.

vladzava
06-06-2013, 10:14 AM
Awsome
http://www.youtube.com/watch?v=APMrtUd4WW8&feature=youtube_gdata_player

kevin10
06-06-2013, 11:43 AM
De ce Bale e "omul bara"?

Razv.
06-06-2013, 07:55 PM
cei Bale :))?

kevin10
06-06-2013, 08:09 PM
Omul bara. O da de doua ori in bara in video.

vladzava
10-06-2013, 10:27 PM
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=_AL1ZkIJ2zQ

Awsome! Sa speram ca, coregrafiile vor fi si in varianta pentru PC :D.

gravediga
11-06-2013, 09:55 AM
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=_AL1ZkIJ2zQ

Awsome! Sa speram ca, coregrafiile vor fi si in varianta pentru PC :D.

te asigur cu parere de rau ca noul motor grafic EA IGNITE nu va fi prezent pe pc.....decat pentru consolele next-gen : PS4 si Xbox One

vladzava
11-06-2013, 10:28 AM
Stiu de mult asta. Poate doar coregrafiile vor fi, in PES 14 vor fi si coregrafii.

Astristul
11-06-2013, 10:52 AM
Voi jucati FIFA/PES pentru coregrafii? :mellow:

artere
11-06-2013, 04:33 PM
eu sper ca in fifa 14 jucatorii sa urmareasca mingea nu adversarii cu mingea :lol:

deci nici macar pt ps3 nu va fii noul motor grafic? ps4 scrie pe mine :D

artere
14-06-2013, 11:40 PM
fifa 14 e3 stage demo (http://www.gamespot.com/e3/fifa-14-e3-2013-stage-demo-6410217/)

sarsaila_fifa
14-06-2013, 11:56 PM
Nu cred că este cine ştie ce Liga a 5-a Engleză , mai lipsesc regionalele din Germania să fie treaba treabă .

matiluchi
15-06-2013, 10:25 AM
Si toate B-urile din Spania :lol:

kicsihari23
15-06-2013, 04:14 PM
astia nu vor mai schimba niciodata plasele de la porti? :mellow: e un detaliu foarte enervant. dai 20 de milioane pe o consola NG si inca 3 milioane pe joc si nu ai o plasa demna de un joc ca FIFA

paulica39
15-06-2013, 05:37 PM
astia nu vor mai schimba niciodata plasele de la porti? :mellow: e un detaliu foarte enervant. dai 20 de milioane pe o consola NG si inca 3 milioane pe joc si nu ai o plasa demna de un joc ca FIFA

Dar ce are plasa :) ?

Barosanu
18-06-2013, 02:26 PM
vom avea si liga romaniei?

Astristul
18-06-2013, 09:37 PM
Nu, dar se aud zvonuri ca vor fi ligile din EAU si Kuweit. :)

Si toate B-urile din Spania :lol:
Banuiesc ca te referi la cele 4 grupe de Segunda B. N-ar fi mare lucru! Daca ar fi bagat cele 18 grupe de Tercera, atunci era senzatie. :lol:

Stefan_ManUtd
19-06-2013, 10:55 AM
http://www.go4games.ro/stiri-si-articole/sport-auto/de-ce-fifa-14-va-fi-inferior-pe-pc-10980639?utm_source=Facebook&utm_medium=Cross&utm_campaign=Prosport

vladzava
19-06-2013, 01:51 PM
Interesant articolul :D.

vladzava
21-06-2013, 10:56 AM
Cerinte de sistem minime: Fifa 14 (PC)
Procesor: Celeron E1200 Dual-Core 1.6GHz sau Athlon 64 X2 Dual Core 3600+
Placa video: GeForce 8400 Series sau Radeon 9550
Memorie RAM: 1 GB
DirectX: 9.0c
Spatiu pe hdd: 7GB liberi

Cerinte de sistem recomandate: Fifa 14 (PC)
Procesor: Core 2 Duo E7400 2.80GHz sau AMD Athlon II X2 255
Placa video: GeForce GT 240 sau AMD Radeon HD 5570 512MB
Memoie RAM: 2 GB
DirectX: 9.0c
Spatiu pe hdd: 7GB liberi

Perfect :D.

StepByStep
21-06-2013, 11:49 AM
Super :D

cristi12
21-06-2013, 12:00 PM
Minimum System Requirements

CPU: CPU with Dual core processor (Core duo 2 or better) Intel Core2Duo @ 2.4Ghz
RAM: 2 GB
VGA: DirectX® 9.0c Compatible 3D accelerated 256 MB video card or equivalent (must support Shader Model 3.0 or above). ATI RADEON HD 2900. NVIDIA GEFORCE 8800 GT
DX: DirectX® 9.0c

Astea sunt de la 2013.Ca o mica diferenta..pare ca fifa 13,cerea mai mult la minim sistem requirements.

artere
21-06-2013, 12:43 PM
eu unul nu mai am rabdare pana pe 13 noiembrie

Astristul
24-06-2013, 10:58 AM
Pentru next-gen sau current-gen? :)

artere
24-06-2013, 10:10 PM
next gen, spuneau ca va fii lansat odata cu consolele, 13 noiembrie.

artere
29-06-2013, 11:22 PM
http://www.easports.com/fifa/news-updates-gameplay/article/fifa-14-north-america-box-art
http://www.easports.com/fifa/news-updates-gameplay/article/fifa-14-global-cover-art

EA inca nu s-a saturat de Messi?

Astristul
30-06-2013, 11:46 AM
Pai daca au contract cu el, cum sa se sature? La fel cum au Konami cu CR!

Bogdy43
30-06-2013, 11:53 AM
Si daca au contract,nu inteleg care e problema?E cel mai bun jucator din lume.
Macar si-au scos limba dintre bucile lui Rooney,care vreo 4 ani s-a remarcat doar pe coperta FIFA.

kevin10
30-06-2013, 12:13 PM
Macar si-au scos limba dintre bucile lui Rooney,care vreo 4 ani s-a remarcat doar pe coperta FIFA.

Va rog ban-ati-l pentru limbajul nepotrivit :lol:

Stefan_ManUtd
30-06-2013, 07:04 PM

:)))) Cica s-a remarcat doar pe coperta. A fost atatia ani printre cei mai buni din lume si liderul lui Manchester United care a reusit atatea performante in ultimii ani si a cam dominat Premier League. Daca nici asa nu te remarci, atunci e cam imposibil Asa ca nu inteleg care a fost problema. :)
Si oricum nu cel mai bun din lume e pe coperta FIFA, ci cel cu care au contract. Daca ar fi fost asa, nu ar fi fost Messi in fiecare an acolo. Deja se stie ca nu intotdeauna cel mai bun ia balonul de aur. Messi l-a meritat, .dar nu in fiecare an. In 2010, spre exemplu, Xavi si Iniesta cred ca l-au meritat mai mult. Asta ca sa nu-l mai aduc in discutie si pe CR sau altii...

kevin10
30-06-2013, 07:28 PM
Rooney a fost vreodata cel mai bun din lume? Cand? Cred ca esti subiectiv aici..

Bogdy43
30-06-2013, 08:07 PM
:)))) Cica s-a remarcat doar pe coperta. A fost atatia ani printre cei mai buni din lume si liderul lui Manchester United care a reusit atatea performante in ultimii ani si a cam dominat Premier League.

Lider?You kiddin' me?
Am exagerat si eu,n-a fost chiar asa de rau,dar nici chiar lider.
Cum sa fie Rooney lider,cu Giggs,Scholes,Ferdinand,Vidic,Van der Sar etc. pe teren?
Ce-ar fi facut United daca pe langa Rooney nu mai era vreun jucator de clasa gen. RvN,CR,RvP,etc.?

artere
30-06-2013, 11:43 PM
Lider?You kiddin' me?
Am exagerat si eu,n-a fost chiar asa de rau,dar nici chiar lider.
Cum sa fie Rooney lider,cu Giggs,Scholes,Ferdinand,Vidic,Van der Sar etc. pe teren?
Ce-ar fi facut United daca pe langa Rooney nu mai era vreun jucator de clasa gen. RvN,CR,RvP,etc.?

Ce s-ar fii facut Messi la Barcelona fara jucatori de genu: Xavi, Iniesta, Puyol, Ronaldinho, etc ? Cam ce a facut la Argentina pana acum, nimic; si Argentina nu duce lipsa de jucatori buni.

Sun fan Man Utd, Rooney nu a fost niciodata cel mai bun, dar pot spune ca a suferit mult la echipa, aproape in fiecare an jucand pe alta pozitie decat cea naturala. Si totusi da in jur de 20 de goluri pe sezon.

Stefan_ManUtd
01-07-2013, 01:05 AM
@kevin Fara suparare, dar nu vad ce e asa greu de citit. Am zis clar ca a fost printre cei mai buni din lume, nu cel mai bun din lume. Nu imi place sa fiu subiectiv. :)
Bogdy, lider inseamna in general cel mai bun jucator, un jucator care conduce si coordoneaza jocul. Van Der Saar, Vidic si Ferdinand sunt jucatori defensivi si nu prea pot conduce jocul, Giggs e jucator de banda si oricum si el si Scholes au totusi o varsta.
Exemplele nu prea ti-au iesit(RvN e jucatorul meu preferat cum e Henry pt tine, dar Rooney a fost cel care l-a scos din echipa si oricum si el si RvP sunt atacanti, iar atacantii nu prea depind unul de altul, ci de mijlocasi), dar oricum e logic ca nu poate face nimic singur. Ce jucator din lumea asta joaca singur? Evident ca ai nevoie si de coechipieri de calitate ca sa iti arati calitatile. De asta si joaca la United. Crezi ca Messi ar face ceva daca ar juca la Avantul Copaceni? :)

Astristul
01-07-2013, 04:19 PM
O dati in off-topic. Revenit la subiect. Vorbim despre FIFA 14, iar Rooney nu este subiectul copertei acestui joc! ;)

artere
06-07-2013, 01:34 AM
FIFA 14 Collector's Edition and Limited Edition (http://www.easports.com/au/fifa/news-updates-gameplay/article/fifa-14-eb-games-pre-order-offers)
http://www.xboxplayers.com/WORDPRESS/wp-content/uploads/2013/05/fifaEditionsTable.jpg

Astristul
06-07-2013, 01:01 PM
Ekstraklasa va fi relicentiata. Liga exista si in FIFA 13 doar ca echipele aveau nume si echipamente generice.

artere
15-07-2013, 09:32 PM
UK Cover (http://metro.co.uk/2013/07/15/gareth-bale-is-uk-cover-star-for-fifa-14-3883702/?ITO=news-sitemap)
http://metrouk2.files.wordpress.com/2013/07/fifa-use.jpg

paulica39
16-07-2013, 09:46 AM
Naspa :nashpa: Mai bine il puneau pe Pantilimon.

ceteann
16-07-2013, 09:53 AM
au fost Chicarito,Vidal si acuma Bale :bounce: ....sa nu uitam cine a castigat UCL , ar fi frumos un Ribery sau Roben si Bale sau Messi

artere
16-07-2013, 09:59 AM
au fost Chicarito,Vidal si acuma Bale :bounce: ....sa nu uitam cine a castigat UCL , ar fi frumos un Ribery sau Roben si Bale sau Messi

Deci, Chica e pe coperta din America, Bale e pe coperta din UK.
Anul trecut, pe Fifa 13 din Italia, eu i-am gasit pe Messi si Marchisio.

matiluchi
16-07-2013, 10:14 AM
Gareth!!! Ce tare ca i-au pus tricoul din noul sezon.

paulica39
16-07-2013, 10:32 AM

De ce ai pune pe coperta FIFA 13 UK 2 jucatori din Germania ?

Astristul
16-07-2013, 09:56 PM
Naspa :nashpa: Mai bine il puneau pe Pantilimon.
Sau pe Tamas! :D

kevin10
16-07-2013, 10:21 PM
Tamas s-ar fi sprijinat de umerii lui Messi. Si mai venea si cu prietenul Jack de mana (Daniels).

paulica39
17-07-2013, 01:19 AM
Tamas s-ar fi sprijinat de umerii lui Messi. Si mai venea si cu prietenul Jack de mana (Daniels).

Tot era mai bine :)

artere
17-07-2013, 01:35 PM
Fifa 14 Steelbox - echipe personalizate (http://gamesurf.tiscali.it/news/49569/arrivano-le-nuove-steelbox-di-fifa-14.html)
http://gamesurf.tiscali.it/copertine/news/13/600/49569.jpg

---------- Post added at 01:35 PM ---------- Previous post was at 12:32 PM ----------

19 cluburi din Brazilia/ (http://computergames.ro/fifa-14-include-19-cluburi-din-brazilia/)

matiluchi
22-07-2013, 10:57 AM
Ce misto arata cel cu Milan.

SOULBLAST
22-07-2013, 12:10 PM
cred ca a meritat sa stau sa citesc aproape toate paginile :D

adevarul este, ca, chiar daca s.ar scoate Liga 1 in FIFA, pun pariu ca tot o sa fie piratate. Pan' la urma, joci career mode cu ele. ce sa vrei mai mult? :D

parca data trecuta pe fifa 13, era Joe Hart. Iar pe messi il baga pe coperta pana se plictisesc. Adica sa zicem inca vreo 4, 5 ani. Probabil Neymar va fi inlocuitorul lui pe coperta :-)

Bogdy43
22-07-2013, 12:16 PM
cred ca a meritat sa stau sa citesc aproape toate paginile :D

adevarul este, ca, chiar daca s.ar scoate Liga 1 in FIFA, pun pariu ca tot o sa fie piratate. Pan' la urma, joci career mode cu ele. ce sa vrei mai mult? :D

parca data trecuta pe fifa 13, era Joe Hart. Iar pe messi il baga pe coperta pana se plictisesc. Adica sa zicem inca vreo 4, 5 ani. Probabil Neymar va fi inlocuitorul lui pe coperta :-)

Sa joci cu ele online la Seasons sau cu prietenii?Sa folosesti jucatorii din Liga 1 la Ultimate Team?
Ai destule de facut,si daca joci FIFA constant timp de un an,merita sa dai banii pe el.
La 13 era Joe Hart,dar langa Leo Messi si Oxlade-Chamberlain.Si pe Leo il baga pe coperta pana au contract,nu pana au chef.

SOULBLAST
22-07-2013, 12:30 PM
Sa joci cu ele online la Seasons sau cu prietenii?Sa folosesti jucatorii din Liga 1 la Ultimate Team?
Ai destule de facut,si daca joci FIFA constant timp de un an,merita sa dai banii pe el.
La 13 era Joe Hart,dar langa Leo Messi si Oxlade-Chamberlain.Si pe Leo il baga pe coperta pana au contract,nu pana au chef.

detalii.

Eu unu, ca pirat al jocurilor (eh.) mi.ar fi destul sa am doar partea cu career mode. La naiba cu UT , ca din cate am vazut e buggat rău. Iar daca vrei sa faci ceva, te trezesti cu un "EA Server is down." Sper ca a mai rezolvat problema asta in 14, ca injuram de toti dracii cand castigam la World Class contra altei echipei in finala. :mad:

Jocuri cu prietenii? not. Inca mai exista asa-zisii "forever alone". Cu cine sa joace aia multiplayer? :lol: (si acuma tu: random)

Exact. Ii maresc lui Messi contractul pana se plictisesc de el. Cand ii expira, daca, mai vor, il prelungesc sau il cauta pe next-star. Probabil Eriksen, Neymar, Draxler. Sunt multi tineri de genul foarte talentati si au inca varsta frageda (de la 18 ani pana la 20, 22). Si acuma, de ce nu i-ar prelungii lu Messi contactul pentru coperta? pana la urma, Messi are doar de castigat, primind o anumita suma de bani daca accepta sa fie pe coperta.

artere
22-07-2013, 01:05 PM

Eu i-am avut pe Messi si Marchisio.

Bogdy43
22-07-2013, 02:23 PM
Eu i-am avut pe Messi si Marchisio.

Pai da,pt. ca tu ai avut coperta pt. Italia.Hart si Ox erau pt. cea pe Marea Britanie(sau ma rog,pt. majoritatea europei,ca si eu aia o am).

---------- Post added at 03:23 PM ---------- Previous post was at 03:15 PM ----------

detalii.

Eu unu, ca pirat al jocurilor (eh.) mi.ar fi destul sa am doar partea cu career mode. La naiba cu UT , ca din cate am vazut e buggat rău. Iar daca vrei sa faci ceva, te trezesti cu un "EA Server is down." Sper ca a mai rezolvat problema asta in 14, ca injuram de toti dracii cand castigam la World Class contra altei echipei in finala. :mad:

La 12 intr-adevar am primit si eu multe infrangeri din cauza celor de la EA,la Seasons foarte des,la UT aproape deloc.
La 13 nu-mi amintesc nici macar o singura data cand am primit infrangere din cauza serverului,deci astea sunt doar scuze.Asa gandeam si eu pana acum 2 ani jumate,cand mi-am luat FIFA 12.Si termin discutia aici,fiecare are opinia lui si punct.

artere
22-07-2013, 02:31 PM
La 12 intr-adevar am primit si eu multe infrangeri din cauza celor de la EA,la Seasons foarte des,la UT aproape deloc.
La 13 nu-mi amintesc nici macar o singura data cand am primit infrangere din cauza serverului,deci astea sunt doar scuze.Asa gandeam si eu pana acum 2 ani jumate,cand mi-am luat FIFA 12.Si termin discutia aici,fiecare are opinia lui si punct.

Eu am avut cateva (ceva mai multe), dar trebuie sa recunosc, am netul cel mai varza de pe piata.

Lux0R^
22-07-2013, 09:54 PM
Eu am un bug in fifa13... nu puteam lua trofee in seasons si cel mai naspa din liga 2 nu puteam promova X(, am ajuns si la 30puncte si tot nu ma trecea mai departe..

Sper ca in fifa14 sa nu mai dau de buguri tampite de genul

artere
26-07-2013, 05:13 PM
Fifa 14 coperta Italia
http://web-vassets.ea.com/Assets/Resources/Image/fifa-14-reveal-packshot-image-it.jpg

Dzeko
26-07-2013, 05:15 PM
El Sharaawy :x Messi zici ca e constipat saracul :lol:

Mercenaries
26-07-2013, 05:22 PM
Lionel Messi cel mai bun,Nu Sharaawy...

Dzeko
26-07-2013, 05:24 PM
Sharaawy cel mai in forma pusti din Italia,la fel cu in UK e Bale,la coperta ma refer.

-marian10-
26-07-2013, 07:01 PM
El Sharaawy :x Messi zici ca e constipat saracul :lol:

+1 :lol:

kicsihari23
27-07-2013, 10:30 AM
salut, voi o sa cumparati fifa 14? eu mi-am cumparat fifa 13 cand a aparut desi a fost scump, acum fifa 14 e si mai scump, cel mai mic pret la care l-am gasit a fost de 209 lei(nu ultimate edition). nu stiti vreun site unde se poate gasi la un pret mai bun?

-marian10-
27-07-2013, 01:11 PM
Nope.Eu nul nu stiu prea multe site-uri....Apropo de craciun credeti ca o sa gasesc pe undeva cu 100 lei sau macar pana in 150lei?

kicsihari23
27-07-2013, 02:06 PM
am mai cautat, si am gasit fifa 14 la pret de 169 de lei(fara transport) pe altex.ro si gamesline.ro, nu vreau sa fac publicitate. eu le recomand celor care vor sa il cumpere sa il precomande acum pentru ca cu cat o sa ne apropiem de data de lansare cu atat o sa fie preturile mai mari, asa a fost si anul trecut, cu cateva saptamani inainte de lansare fifa 13 a fost 150 de lei si dupa aceea pretul i-a tot crescut pana pe la 170-180 de lei (pe acelasi site). eu zic ca in ziua lansarii cel mai mic pret la fifa 14 va fi de aproximativ 200 de lei, in orice caz vor fi mai mari preturile cu vreo 20-30 de lei ca acum.

Astristul
27-07-2013, 03:44 PM
Subscriu! ^^

sergiu93
29-07-2013, 09:50 AM
Wtf ? :-O This sh*t is for real? http://www.youtube.com/watch?v=0MtUOEWxs6U

artere
29-07-2013, 10:05 AM
Inainte iti taiau o mana daca furai, iti placea acel sistem? :lol:

vladzava
29-07-2013, 10:28 AM

99% virus

Cand se lanseaza demoul?

matiluchi
29-07-2013, 10:56 AM
Pe la vreo 10 septembrie.

Astristul
29-07-2013, 12:59 PM
Nu-mi vine sa cred ca mai sunt persoane care cred in astfel de pacaleli ...

sergiu93
29-07-2013, 03:20 PM
Exista vreo sansa ca fifa 14 sa poata fi cumparat in jurul pretului de 100 de lei?

matiluchi
29-07-2013, 03:47 PM
Peste cam un an..

artere
01-08-2013, 01:55 PM
Barça & Fifa 14 (http://ro.stiri.yahoo.com/fifa-14-fc-barcelona-anunţată-drept-partener-oficial-102446001.html)

CRBL
01-08-2013, 10:20 PM
il precomand cu 209 lei, un pret ok, avand in vedere ca Fifa 2013 PC costa pe acelasi site 162 lei...

kicsihari23
02-08-2013, 09:33 PM
pe altex.ro e doar 169 de lei :P

-marian10-
02-08-2013, 09:38 PM
Va dati seama ce ieftiniri o sa fie de craciun atunci cred ca pot sa-l iau la cel mai bun pret cu 100 de lei

silver66
03-08-2013, 09:20 PM
Salut.Am si eu o intrebare voi ce credeti fetele din fifa 14 pt noile console vor fi si pe versiuna pt pc?

Astristul
04-08-2013, 08:56 PM
Vor fi, dar nu in format next-gen, ci current-gen.

paulica39
05-08-2013, 04:47 PM
Dupa ce am vazut card-urile alea de la UT am o retinere cand vine vorba despre cumpararea jocului..

Astristul
05-08-2013, 10:19 PM
Prima liga din Columbia si Cile in FIFA 14:
http://fifagamersblog.com/2013/08/04/le-championnat-de-colombie-annonce-pour-fifa-14/
http://www.cooperativa.cl/noticias/deportes/futbol/anfp/se-confirmo-la-presencia-de-la-liga-chilena-en-los-juegos-fifa-y-pes-2014/2013-08-04/175503.html

Shakhtar in ROW:
http://news.futhead.com/posts/fifa-14/25323-fifa-14-shakhtar-donetsk-set-to-be-included

Revenirea primei ligi din Turcia (Super Lig) si Santiago Bernabeu refacut: http://news.futhead.com/posts/fifa-14/25321-fifa-14-spanish-licensing-blowout

kicsihari23
05-08-2013, 10:39 PM
EA SPORTS continues to work with the best clubs in the world. Today, La Liga clubs Real Madrid, Atlético Madrid, Real Betis, and Sevilla FC join FC Barcelona and Valencia CF as FIFA 14 partner clubs.

“We are delighted to collaborate with six of the most important clubs in our league which are also going to play in European competition this season,” says Yeray Romera, Senior Product Manager of EA SPORTS in Spain. “The fans of FIFA 14 and these clubs will undoubtedly be the main beneficiaries of these agreements over the coming years.”

EA SPORTS used 360-degree 3D head scan technology to capture realistic models of Atlético Madrid stars, such as David Villa, Thibaut Courtois, Adrián López, and Gabi. EA SPORTS will also host “Pro Footballer” FIFA 14 tournaments for the featured clubs throughout the season to help decide which player is the best at FIFA 14.
super!!!! :D

kevin10
05-08-2013, 10:44 PM
Prima liga din Columbia si Cile in FIFA 14:
http://fifagamersblog.com/2013/08/04/le-championnat-de-colombie-annonce-pour-fifa-14/
http://www.cooperativa.cl/noticias/deportes/futbol/anfp/se-confirmo-la-presencia-de-la-liga-chilena-en-los-juegos-fifa-y-pes-2014/2013-08-04/175503.html

Shakhtar in ROW:
http://news.futhead.com/posts/fifa-14/25323-fifa-14-shakhtar-donetsk-set-to-be-included

Revenirea primei ligi din Turcia (Super Lig) si Santiago Bernabeu refacut: http://news.futhead.com/posts/fifa-14/25321-fifa-14-spanish-licensing-blowout
Super vesti !! Acolo cred ca e Chile. Dar oare Argentina, dupa ce a semnat cu PES, mai au sanse sa apara? Eu nu prea cred.

kicsihari23
05-08-2013, 10:45 PM
Bernabeul a fost reproiectat, astfel incat sa fie mult mai realist si sa nu mai fie spatiul acela urias dintre teren si tribune. http://web-vassets.ea.com/Assets/Resources/Image/fifa-14-spanish-club-partnership-gallery03.jpg?cb=2013-08-05T11:55:56+0000

matiluchi
06-08-2013, 12:11 AM
Arata misto rau.

cristi12
06-08-2013, 07:58 AM
Asta este o lovitura.Cu cat avem mai multe campionate,cu atat este mai bine.Avem Turcia,Chile,Columbia(posibil),din ce am auzit Luxemburg,...deci ma bucur.Dar ma bucur si pentru stadionul realului,care insfarsit va arata perfect.

-marian10-
06-08-2013, 08:09 AM
O sa ajunga si Malta in Fifa pana ajungem noi :( Stiu deja povestea cu Federatia ,dar toutusi frate pana si Luxemburg o sa fie .............
Oricum super vesti,chiar imi doream campionatul Turciei si nu mai tin minte zicea cineva ca nu o sa mai fie jucator x ca a plecat in Turcia :lol:

Raymi
06-08-2013, 08:12 AM
daca se baga columbia e perfect xD

Andreyyy77
06-08-2013, 10:28 AM
La Fifa 15 e posibil sa bage Grecia si Ucraina+ Steaua si CFR Cluj :X

Apropo,ar fi frumos daca ar lua si licenta pentru nationala Serbiei :X

matiluchi
06-08-2013, 10:31 AM
Daa,mare lipsa Serbia. Ar fi misto Steaua si Petrolul, ca CFR e in urma rau.

artere
06-08-2013, 10:43 AM
Coperta Australia
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/q72/s720x720/971782_10151777225474288_591099660_n.jpg

Stefan_ManUtd
06-08-2013, 11:05 AM

Si Petrolul e cam in urma. De fapt, toate echipele din Romania inafara de Steaua sunt in urma. Macar CFR a mai facut ceva prin Europa, chiar daca in campionat a fost varza.

Astristul
06-08-2013, 11:09 AM
Asta este o lovitura.Cu cat avem mai multe campionate,cu atat este mai bine.Avem Turcia,Chile,Columbia(posibil),din ce am auzit Luxemburg,...deci ma bucur.Dar ma bucur si pentru stadionul realului,care insfarsit va arata perfect.
Cred ca esti singurul roman care se poate bucura ca vor baga Luxemburg in FIFA 14! Acum 10 ani nici nu ma gandeam ca voi vedea vreodata Luxemburg luand faţa Romaniei in FIFA.

Ar fi frumos sa vedem Steaua si Astra, daca nu se poate intreaga Liga I! :)

kevin10
06-08-2013, 11:11 AM
Nu baga ei Dinamo Kiev, Metalist Harkov si multe altele si vreti sa bage Astra, Petrolul? Nu prea cred.

-marian10-
06-08-2013, 11:13 AM
Macar la un Rest of World sa vedem Steaua ... poate cinestie EA se va lua dupa traditie si nu dupa cupele europene si va baga si Dinamo :lol:
Ziceti voi de Petrolul da... anu asta sunt buni anu viitor... la fel si CFR mai degraba asi zice Dinamo :lol:In ce hal am ajuns :)

Stefan_ManUtd
06-08-2013, 11:17 AM
Nu baga ei Dinamo Kiev, Metalist Harkov si multe altele si vreti sa bage Astra, Petrolul? Nu prea cred.

Totul tine de contractul pe care il face EA Sports cu Federatiile / Echipele respective. Planul sportiv nu e cel mai important. Altfel nu ar fi bagat Luxemburg.

cristi12
06-08-2013, 11:52 AM
Cred ca esti singurul roman care se poate bucura ca vor baga Luxemburg in FIFA 14! Acum 10 ani nici nu ma gandeam ca voi vedea vreodata Luxemburg luand faţa Romaniei in FIFA.

Ar fi frumos sa vedem Steaua si Astra, daca nu se poate intreaga Liga I! :)

Ma bucur pentru ca vreau cat mai multe campionate in fifa..

Astristul
06-08-2013, 09:38 PM
Si eu m-as bucura daca Liga I ar fi o constanta in acest joc, asa cum sunt de ani buni Tippeligaen, Allsvenskan, Airtricity League, Austrian Bundesliga si alte campionate sub Liga I ca nivel.

Pai n-o baga nici pe Steaua, dar pentru Astra pun eu o vorba buna acolo. :p
Serios vorbind, raspunsul lui Stefan_ManUtd reprezinta realitatea. Totul tine de interesul celor de la EA Sports pentru echipele respective.

Vladutz2010
07-08-2013, 12:29 AM
Daca mi-a mers Fifa 13 pe Low,oare imi merge Fifa 14?

Astristul
07-08-2013, 09:36 AM
Da. Cerintele sunt aceleasi!
http://www.review-it.ro/fifa-14-system-requirements/

paulica39
07-08-2013, 09:40 AM

Sa nu uitam de Honk Kong si Kuweit :lol:

cristi12
07-08-2013, 09:42 AM
Care este diferenta intre Japonia,China,Honk Kong?Toti sunt niste urati..

paulica39
07-08-2013, 09:44 AM
Care este diferenta intre Japonia,China,Honk Kong?Toti sunt niste urati..

Corect :)) Dar campionatul Japoniei e superb, l-as fi vrut in FIFA mai ales pentru stadioane :(

cristi12
07-08-2013, 10:43 AM
Nu cred ca vom avea alte stadioane,fata de cele avute in 2013..

paulica39
07-08-2013, 10:46 AM
Nu cred ca vom avea alte stadioane,fata de cele avute in 2013..

Poate vor mai baga ceva de prin Kuweit sau Chile.. :D

cristi12
07-08-2013, 11:17 AM
Am inteles ca in urma parteneriatelor,pe care EA Le-a semnat in aceste zile,stadioanele echipelor respective vor fi mult mai reale..este adevarat?

In Fifa13,de exemplu Bernebeu nu este chiar 100%ca in realitate...

kicsihari23
07-08-2013, 03:01 PM
Am inteles ca in urma parteneriatelor,pe care EA Le-a semnat in aceste zile,stadioanele echipelor respective vor fi mult mai reale..este adevarat?

da, e adevarat, am postat o stire despre asta, cauta pe paginile anterioare. Bernabeul va fi mult mai realist pentru ca a fost reproiectat

Astristul
08-08-2013, 12:17 PM

Bernabeu ERA 100% ca in realitate, in sensul ca stadionul folosit in FIFA 13 era cel pe care producatorii jocului l-au creat cu mult timp in urma, iar stadionul a suferit anumite modificari din acel moment si pana in ziua de astazi.

Andreyyy77
08-08-2013, 04:13 PM
http://news.futhead.com/posts/fifa-14/25343-fifa-14-possible-demo-date

CRBL
09-08-2013, 08:59 AM
Fifa 14 pentru PS4 sau Xbox One cand apare? noiembrie, decembrie?

paulica39
09-08-2013, 09:07 AM
Cand apar consolele, atunci :)

-marian10-
09-08-2013, 12:07 PM
PS4 nu a aparut?
Apropo ce echipe va contine DEMO?

Bogdy43
09-08-2013, 12:13 PM
Nu,va aparea la sfarsitul lui 2013.

Astristul
09-08-2013, 12:31 PM
Fifa 14 pentru PS4 sau Xbox One cand apare? noiembrie, decembrie?
In Decembrie!

silver66
09-08-2013, 09:18 PM
Ce va conti fifa 14 demo pt pc?

matiluchi
10-08-2013, 12:48 AM
http://news.futhead.com/posts/fifa-14/25364-fifa-14-argentinos-juniors-licensed

Clar,liga argentinei in fifa.

paulica39
10-08-2013, 08:36 AM
Mai bine bagau China, Qatar sau Africa de Sud..

Astristul
10-08-2013, 12:02 PM
Katar? Mai bine nu. Prefer J-League, dar nu se poate din alte motive (licenta exclusiva Konami).

http://news.futhead.com/posts/fifa-14/25364-fifa-14-argentinos-juniors-licensed

Clar,liga argentinei in fifa.
Vom vedea. Articolul spune ca este doar o banuiala ca ar fi, iar pe site-ul celor de la Argentinos Jr. scrie ca echipa va fi in sectiunea "Rest of the World"!

matiluchi
10-08-2013, 12:31 PM
E una din cele mai slabe echipe din Argentina, inseamna ca foarte probabil o vor baga pe toata,altfel aveam o echipa mai buna la ROW.

silver66
10-08-2013, 04:11 PM
Cand va aparea fifa 14 demo?

Astristul
10-08-2013, 11:27 PM
In FIFA 15 vor aparea noi ligi din America de Sud (Uruguay, Paraguay, Ecuador), Copa Libertadores si Recopa Sudamericana (contract pe 4 ani) si 20 de stadioane noi din zona CONMEBOL (dintre care 3 ciliene).

http://www.fifactu.com/la-copa-libertadores-et-20-nouveaux-stades-dans-fifa-15/

paulica39
11-08-2013, 12:23 AM
Awesome :x

Mercenaries
11-08-2013, 01:09 AM
nici in 15 nu apare liga 1:(

matiluchi
11-08-2013, 01:28 AM
Nici in 18 nu va aparea :)

SOULBLAST
11-08-2013, 02:37 AM
Prieteni, visati in continuare cu Liga 1 in FIFA. Pana nu se schimba șefii federatiei nu facem nici pe naiba. Macar sa fie acolo niste ligi , mai mult de decor nu de altceva (ex: Hong Kong, Luxemburg, Kuweit). Cine naiba le va juca - nu stiu. Îl vom vedea pe Raul Rusesc 3D in fifa din cate am inteles in paginile anterioare. EA bagă ligi , daca sunt ieftine să le licențieze, "Hai, de ce nu?!". Dar daca cer mai mult decat cerea Bundesliga (nr - FRF) atunci nici naiba nu vrea. Si in plus , asta ar aduce mai multa publicitate României, daca nu prin fotbal real macar prin cel virtual, dar șefii sunt prosti din pacate iar noi "gameri" suferim ca sa zic asa.
ce sa mai zic despre forma excelenta ale echipelor romanesti in acest moment?! Despre Steaua, Astra, Petrolul, Pandurii chiar si ACS Poli deși e noua promovata (dar inca n.are treaba cu europa)

Deci va trebuii sa asteptam,sa ne bagam patch-uri si sa ne rugam sa vedem jucatori romani in strainatate ca sa jucam cu ei. EA va baga ligi de decor pana zic ei ca e destul si se plictisesc. Singur "Challenge" pt echipele gen Din Irlanda, Kuweit, Hong Kong si Luxemburg este sa aduci o echipa anonima din acestea , in viitorul Next-Team , facand-o mai buna ca cele din prezent (nu e nevoie sa dau modele, duh). In rest, sunt inutile. Parca Career Mode-urile de acest gen vor fi interesante asa cum incercsse si Matiluchi cu San Marino pe Football Mananger ăla :)

Părerea mea - ca tot am fost prin acest topic.

cristi12
11-08-2013, 07:27 AM
E clar,trebuie sa-mi alt laptop,ca placa video nu pot sa o schimb.

sergiu93
11-08-2013, 09:45 AM
Postati va rog un sistem requirments.

Al1n
11-08-2013, 09:48 AM
Postati va rog un sistem requirments.

Detalii minime:
CPU Intel: Celeron E1200 Dual-Core 1.6GHz
CPU AMD: Athlon 64 X2 Dual Core 3600+
GPU Nvidia: GeForce 8400 Series
GPU ATI: Radeon 9550
RAM: 1 GB

Detalii medii:
CPU Intel: Core 2 Duo E6305 1.87GHz
CPU AMD: Athlon 64 X2 Dual Core 4600+
GPU Nvidia: GeForce 8600 GTS 512MB
GPU ATI: Radeon HD 5550 512MB
RAM: 2 GB

Detalii maxime:
CPU Intel: Core 2 Duo E7400 2.80GHz
CPU AMD: Athlon II X2 255
GPU Nvidia: GeForce GT 240
GPU ATI: Radeon HD 5570 512MB
RAM: 2 GB :)

silver66
11-08-2013, 09:54 AM
Eu am urmatoare configuratie:
Procesor: Intel dual core g550
Rami:4gb
Placa video:HD 6670.Cum credeti ca voi rula fifa 14?

Astristul
11-08-2013, 11:22 AM
Prieteni, visati in continuare cu Liga 1 in FIFA. Pana nu se schimba șefii federatiei nu facem nici pe naiba. Macar sa fie acolo niste ligi , mai mult de decor nu de altceva (ex: Hong Kong, Luxemburg, Kuweit). Cine naiba le va juca - nu stiu. Îl vom vedea pe Raul Rusesc 3D in fifa din cate am inteles in paginile anterioare. EA bagă ligi , daca sunt ieftine să le licențieze, "Hai, de ce nu?!". Dar daca cer mai mult decat cerea Bundesliga (nr - FRF) atunci nici naiba nu vrea. Si in plus , asta ar aduce mai multa publicitate României, daca nu prin fotbal real macar prin cel virtual, dar șefii sunt prosti din pacate iar noi "gameri" suferim ca sa zic asa.
ce sa mai zic despre forma excelenta ale echipelor romanesti in acest moment?! Despre Steaua, Astra, Petrolul, Pandurii chiar si ACS Poli deși e noua promovata (dar inca n.are treaba cu europa)

Deci va trebuii sa asteptam,sa ne bagam patch-uri si sa ne rugam sa vedem jucatori romani in strainatate ca sa jucam cu ei. EA va baga ligi de decor pana zic ei ca e destul si se plictisesc. Singur "Challenge" pt echipele gen Din Irlanda, Kuweit, Hong Kong si Luxemburg este sa aduci o echipa anonima din acestea , in viitorul Next-Team , facand-o mai buna ca cele din prezent (nu e nevoie sa dau modele, duh). In rest, sunt inutile. Parca Career Mode-urile de acest gen vor fi interesante asa cum incercsse si Matiluchi cu San Marino pe Football Mananger ăla :)

Părerea mea - ca tot am fost prin acest topic.
In primul rand trebuie ca FIFA sa-si exprime interesul pentru cluburile romanesti. Cu FRF negociaza doar aparitia echipei nationale in joc. Cu LPF negociaza doar aparitia INTREGII ligi in joc, iar cu cluburile aparitia lor individuala in joc. Cand EA Sports se va gandi la Liga 1, mai intai vor introduce cateva cluburi la ROW, sa vada cum vor reactiona romanii. Asa cum fac in momentul acesta cu Shakhtar Donetsk si Dynamo Kyiv. Daca romanii vor creste vanzarile jocului doar pentru ca FIFA a introdus Steaua si Dinamo (doar 2 exemple) in FIFA, atunci FIFA se va gandi sa introduca mai multe cluburi in joc, si poate chiar intreaga liga. Totul este la nivel de marketing.

Dai niste exemple de genul Luxemburg, Kuweit si Hong Kong. Acele ligi au fost introduse in joc pentru ca jocul se vinde foarte bine in acele tari. Si asta tine exclusiv de economia acelei tari. Ca sa-ti faci o idee despre ce vorbesc aici, consulta, te rog, aceasta lista:
http://ro.wikipedia.org/wiki/Lista_%C8%9B%C4%83rilor_%C3%AEn_func%C8%9Bie_de_PI B-ul_pe_cap_de_locuitor

Unde este Romania si unde este Kuweit-ul?

matiluchi
11-08-2013, 12:28 PM
Simpatic,suntem sub Panama, Mauritius, Botswana sau Costa Rica.

artere
11-08-2013, 01:50 PM
Simpatic,suntem sub Panama, Mauritius, Botswana sau Costa Rica.

Si de ce am fii peste? Romania e buricul Pamantului?

SOULBLAST
11-08-2013, 07:42 PM
Si de ce am fii peste? Romania e buricul Pamantului?

Nu chiar, dar daca pana si Botswanezi cu moneda lor cu tot sunt mai bun ca noi, e grav... :mellow:

O sa ajunga fotbalul din Insulele Cook (`Cuk` cum le place la unii sa zica) mai interesant ca al nostru

paulica39
11-08-2013, 08:07 PM
In primul rand trebuie ca FIFA sa-si exprime interesul pentru cluburile romanesti. Cu FRF negociaza doar aparitia echipei nationale in joc. Cu LPF negociaza doar aparitia INTREGII ligi in joc, iar cu cluburile aparitia lor individuala in joc. Cand EA Sports se va gandi la Liga 1, mai intai vor introduce cateva cluburi la ROW, sa vada cum vor reactiona romanii. Asa cum fac in momentul acesta cu Shakhtar Donetsk si Dynamo Kyiv. Daca romanii vor creste vanzarile jocului doar pentru ca FIFA a introdus Steaua si Dinamo (doar 2 exemple) in FIFA, atunci FIFA se va gandi sa introduca mai multe cluburi in joc, si poate chiar intreaga liga. Totul este la nivel de marketing.

Dai niste exemple de genul Luxemburg, Kuweit si Hong Kong. Acele ligi au fost introduse in joc pentru ca jocul se vinde foarte bine in acele tari. Si asta tine exclusiv de economia acelei tari. Ca sa-ti faci o idee despre ce vorbesc aici, consulta, te rog, aceasta lista:
http://ro.wikipedia.org/wiki/Lista_%C8%9B%C4%83rilor_%C3%AEn_func%C8%9Bie_de_PI B-ul_pe_cap_de_locuitor

Unde este Romania si unde este Kuweit-ul?

Mersi ce m-ai lamurit :D
Sa nu mai spun ca in Luxembirg TVA-ul e de 16%, la noi e 24%..

audigy
11-08-2013, 10:17 PM
Eu am urmatoare configuratie:
Procesor: Intel dual core g550
Rami:4gb
Placa video:HD 6670.Cum credeti ca voi rula fifa 14?
Doua.

silver66
11-08-2013, 10:27 PM
Doua.
Ce doua?

kevin10
11-08-2013, 10:46 PM
Telecomande.

SOULBLAST
12-08-2013, 11:32 AM
Telecomande.

Profund... foarte Profund!

Zerothree
12-08-2013, 12:48 PM
procesor : intel(r) celeron(r) e1500
2gb
nvidia geforce 9400 gt.

va merge pe medium macar?

vladzava
12-08-2013, 01:18 PM
Da iti va merge :D!

matiluchi
13-08-2013, 10:56 AM
Demo-ul se va lansa oficial pe 9 septembrie.

asdeqwe
13-08-2013, 11:59 AM
Baieti, decat sa intrebat ''va merge?'' intrati aici si vedeti singuri, va alegeti componentele si vedeti :/
http://www.game-debate.com/games/index.php?g_id=6222&game=Fifa%2014

vladzava
13-08-2013, 05:01 PM
Demo-ul se va lansa oficial pe 9 septembrie.

Iar fac teste pe noi :)).

paulica39
14-08-2013, 08:35 AM
Mda, fac pariu ca va fi plin de bug-uri ca si anul trecut..

Stefan_ManUtd
14-08-2013, 10:57 AM
Am auzit ca Neymar va avea al treilea cel mai mare ovr dupa Messi si Ronaldo in FIFA 14, ceea ce inseamna ca va fi 89 sau 90, nemeritat si exagerat in opinia mea.

kevin10
14-08-2013, 11:04 AM
Cred ca chestia aia era doar la nivel de publicitate. Nu am vazut niciun mijlocas central, fundas. E o prostie.

paulica39
14-08-2013, 11:13 AM
demo-ul nu va avea next-gen nu ?

Zerothree
14-08-2013, 11:46 AM
Care-i faza cu motoru' ( sau alternatoru' ) Ignite?

Stefan_ManUtd
14-08-2013, 12:10 PM
demo-ul nu va avea next-gen nu ?

N-are cum sa aiba next-gen din moment ce nu s-au lansat PS4 si Xbox One.

artere
14-08-2013, 01:39 PM
coperta Polonia
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/q73/s720x720/1173886_10151802860199759_1789290845_n.jpg

Zerothree
14-08-2013, 02:44 PM
Stiu ca nu are o oarecare legatura ,insa cum pun o consola de PS2/3 la PC? Se poate?

paulica39
14-08-2013, 02:47 PM
coperta Polonia
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/q73/s720x720/1173886_10151802860199759_1789290845_n.jpg

De ce nu e Szukala acolo ?

Andreyyy77
15-08-2013, 08:12 PM
Cand se lasneaza oficial demo-ul si cand Full-ul :D ?

matiluchi
15-08-2013, 08:21 PM
9 septembrie respectiv 27.

kicsihari23
16-08-2013, 09:44 AM
"Last week FIFABlog.be announced in a tweet that Champions League will be in FIFA 14. Many FIFA fans had doubts regarding that announcement but we recently discovered more hints that makes the addition of the Champions League tournament in FIFA 14 more and more real. As you can see in the first image bellow, EA Sports used the UEFA Champions League background to present the new FIFA 14 Danish club covers. Also on the official FIFA 14 Ignite wallpaper, Messi wears the Barcelona jersey with the Champions League and UEFA Respect patches on it."
http://imageshack.us/a/img834/3953/mxgc.jpg
http://imageshack.us/a/img706/871/ymdw.jpg

Andreyyy77
16-08-2013, 11:54 AM
E bine daca baga chestia asta,si ar fi frumos sa fie ca la pes,cand joci in UCL sa ai stema UCL,si cand joci in UEl,sa ai stema UEL,,si cand joci in cmapionat,sa ai sigla campionatului...

Asta ar fi bine si in Anglia,e urat sa joci cu Crewe Alexandra in BPL si sa ai tot stema de NPower League 1,si numerele tot de NPL1

paulica39
16-08-2013, 12:20 PM
E bine daca baga chestia asta,si ar fi frumos sa fie ca la pes,cand joci in UCL sa ai stema UCL,si cand joci in UEl,sa ai stema UEL,,si cand joci in cmapionat,sa ai sigla campionatului...

Asta ar fi bine si in Anglia,e urat sa joci cu Crewe Alexandra in BPL si sa ai tot stema de NPower League 1,si numerele tot de NPL1

What ?

kicsihari23
16-08-2013, 12:50 PM
eu totusi sunt cam sceptic ca au facut rost de licentele cupelor europene, daca era asa ma gandesc ca pana acum ar fi facut intr-un interviu o declaratie de genul: "avem o mare surpriza fanilor fifa, so stay tuned"... sper ca totusi sa fie adevarata stirea, probabil ar fi cel mai bun lucru pe care l-au facut astia de la ea seriei fifa in ultimii ani..

cristi12
16-08-2013, 12:51 PM
Eu nu inteleg,deci daca au cumparat licentele pentru Europa,va arata ca in Pes..de exemplu?

artere
16-08-2013, 03:50 PM
Eu nu inteleg,deci daca au cumparat licentele pentru Europa,va arata ca in Pes..de exemplu?

Diferenta e ca vei juca cu Arsenal, nu cu North London. :)

cristi12
16-08-2013, 03:51 PM
Deci,nu este nicio diferenta.

matiluchi
16-08-2013, 04:10 PM
Bine, joaca PES atunci :rolleyes:.

cristi12
16-08-2013, 04:10 PM
Oricum jucam.:)

kevin10
16-08-2013, 04:30 PM
Oricum jucam.:)

Da-ti foc. :)

Andreyyy77
16-08-2013, 07:26 PM
http://pesromania.ro/cache/com_zoo/images/fifa-14-dortmund-partnership_efc4c7b2ca77cc3f49a146e3d308a846.jpg

cristi12
16-08-2013, 07:27 PM
Da-ti foc. :)

:rolf:

Astristul
16-08-2013, 10:23 PM
What ?
Se referea la stemele de pe maneca tricoului.

Goodison Park isi va face debutul in FIFA. Clubul din Liverpool a semnat un contract de exclusivitate pe 2 sezoane cu EA Sports.

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/1149615_10151827116289427_212703744_o.jpg

artere
16-08-2013, 11:18 PM
More South American leagues are planned to be added in FIFA 15 like the Uruguayan, Paraguayan or Ecuadorian leagues. One thing that is ceartain to feature in FIFA 15 is the addition of Copa Libertadores! Segio Jadue, the same Chilean FA president that confirmed the Chilean League in FIFA 14 said:

“The Copa Libertadores will make its debut in FIFA 15 for a 4-year contract, allowing EA to explore all the competitions like Copa Libertadores and Recopa Sudamericana.”

EA Sports also agreed to include at least 20 new South American stadiums like Estadio Nacional de Chile, Estadio Municipal de Calama and Estadio San Carlos de Apoquindo plus all the stadiums of the 2014 World Cup!

---------- Post added at 11:18 PM ---------- Previous post was at 11:17 PM ----------

EA Sports are preparing to add one of the most popular teams from Eastern Europe in FIFA 14, Shakhtar Donetsk! In the Q & A section on Shakthar’s official website a fan asked if their favourite team will be included in FIFA 14. Here is what the staff replied:

“We have reached a preliminary agreement with the company EA SPORTS to include “Shakhtar” in FIFA 14. We officially announce once all necessary formalities completed.”

There are also rumors that their all-time rival, Dinamo Kiev, is under negotiations with EA Sports for their inclusion in FIFA 14.

vladzava
16-08-2013, 11:26 PM
Suporteri de tabla in continuare :(? Deci pana la urma va fi sau nu liga turciei?

matiluchi
16-08-2013, 11:28 PM
Macar vom avea Sahtior, marfa!

cristi12
17-08-2013, 10:18 AM
Daca avem cat mai multe stadioane,ma bucur enorm.M-am saturat sa joc pe stadioane random:o

stef.
17-08-2013, 03:36 PM
Au aparut cerintele oficiale?

FichiRichi
17-08-2013, 05:47 PM

CPU: Intel Pentium Dual Core E6600 2.4GHz or AMD Athlon X2 Dual Core 4800+

RAM: 2GB System Memory

GPU RAM: 256MB Graphics Memory

GPU: GeForce 8800 GT or ATI Radeon HD 2900 XT

DX: DirectX 9.0c

Astristul
17-08-2013, 05:55 PM
More South American leagues are planned to be added in FIFA 15 like the Uruguayan, Paraguayan or Ecuadorian leagues. One thing that is ceartain to feature in FIFA 15 is the addition of Copa Libertadores! Segio Jadue, the same Chilean FA president that confirmed the Chilean League in FIFA 14 said:

“The Copa Libertadores will make its debut in FIFA 15 for a 4-year contract, allowing EA to explore all the competitions like Copa Libertadores and Recopa Sudamericana.”

EA Sports also agreed to include at least 20 new South American stadiums like Estadio Nacional de Chile, Estadio Municipal de Calama and Estadio San Carlos de Apoquindo plus all the stadiums of the 2014 World Cup!

---------- Post added at 11:18 PM ---------- Previous post was at 11:17 PM ----------

EA Sports are preparing to add one of the most popular teams from Eastern Europe in FIFA 14, Shakhtar Donetsk! In the Q & A section on Shakthar’s official website a fan asked if their favourite team will be included in FIFA 14. Here is what the staff replied:

“We have reached a preliminary agreement with the company EA SPORTS to include “Shakhtar” in FIFA 14. We officially announce once all necessary formalities completed.”

There are also rumors that their all-time rival, Dinamo Kiev, is under negotiations with EA Sports for their inclusion in FIFA 14.
http://forum.fifaromania.net/showpost.php?p=710187&postcount=175

You're kind of late! :D

artere
18-08-2013, 04:17 AM
http://forum.fifaromania.net/showpost.php?p=710187&postcount=175

You're kind of late! :D

Sorry! Nu am vazut postul tau :p

Hadrianus
18-08-2013, 08:57 AM
Fratilor eu am asa..
Intel Core 2 Duo 2,2 GHZ (2CPU`s)
Memory:2048 RAM
DirectX 11
ATI Radeon HD 4600 Series
Imi merge sau nu FIFA 14?

Al1n
18-08-2013, 09:04 AM
Fratilor eu am asa..
Intel Core 2 Duo 2,2 GHZ (2CPU`s)
Memory:2048 RAM
DirectX 11
ATI Radeon HD 4600 Series
Imi merge sau nu FIFA 14?

Da ,iti va merge :)

cristi12
18-08-2013, 10:37 AM
Eu am Intel Pentium B 940,2 GHZ(2 CPU,S)
3 Ram(4096)
Direct x11
Placa video dedicata(dar habar nu am care este...)

Al1n
18-08-2013, 10:57 AM
Eu am Intel Pentium B 940,2 GHZ(2 CPU,S)
3 Ram(4096)
Direct x11
Placa video dedicata(dar habar nu am care este...)

Ca sa afli ce placa video dedicata ai ,da click dreapta pe My Computer->Properties->Device Manager(e in stanga sus) .Acum o sa iti apara o fereastra noua unde trebuie sa dai click pe Dispay Adapters ,iar acolo o sa iti apara ce fel de placa video ai (de obicei una integrata si una dedicata) ;)

cristi12
18-08-2013, 11:05 AM
Intel HD GRAPHICS

Al1n
18-08-2013, 11:07 AM
Intel HD GRAPHICS

Doar atat ?

cristi12
18-08-2013, 11:07 AM
DA..:))))

Al1n
18-08-2013, 11:08 AM
Asta inseamna ca ai placa video integrata,nu dedicata cum ai spus mai sus :)

cristi12
18-08-2013, 11:10 AM
Pai e mai bine,sau nu?(ca la placile astea..integrata/dedicata nu ma pricep..)

Al1n
18-08-2013, 11:13 AM
Pai e mai bine,sau nu?(ca la placile astea..integrata/dedicata nu ma pricep..)

Era mai bine daca aveai dedicata ,ca astea integrate folosesc din memoria ram

cristi12
18-08-2013, 11:14 AM
Chiar nu stiu cum am jucat Fifa 13,cand imi arata ca am doar 64 mb of Ram:))))

Si imi mergea Fifa 13,fara sa sacadeze...:D

Al1n
18-08-2013, 11:16 AM
Oricum daca iti merge fifa 13, o sa iti mearga si 14 ,cerintele de sistem sunt cam aceleasi

cristi12
18-08-2013, 11:17 AM
Nu exista cumva sansa...sa-mi maresc astia 64 mb of ram..?(ca in BIOS NU AM GASIT)..

Sau sa-mi schimb placa video?

Sistemul meu de operare este de 64 bits,am 3 ram(Deci pot sa pun maxim 4096 MB RAM),DAR EU AM PUS DOAR 2048..

Al1n
18-08-2013, 11:41 AM
Nu exista cumva sansa...sa-mi maresc astia 64 mb of ram..?(ca in BIOS NU AM GASIT)..

Sau sa-mi schimb placa video?

Sistemul meu de operare este de 64 bits,am 3 ram(Deci pot sa pun maxim 4096 MB RAM),DAR EU AM PUS DOAR 2048..

Ai laptop sau calculator?

---------- Post added at 12:41 PM ---------- Previous post was at 12:38 PM ----------

Daca ai calculator poti sa schimbi placa video si sa adaugi rami daca ai laptop e mai greu si nu poti face singur acasa + ca in Romania nu prea se gasesc piese de laptop

matiluchi
18-08-2013, 01:18 PM
Chile confirmata in Fifa 14 de pagina oficiala FB a EA Sports FIFA.

Bogdy43
18-08-2013, 01:20 PM
Chile confirmata in Fifa 14 de pagina oficiala FB a EA Sports FIFA.

M-am uitat de curiozitate,si am auzit de 2 jucatori din toata liga.
Speram la putin mai mult.

matiluchi
18-08-2013, 01:26 PM
Cred ca o sa fac si Copa Libertadores daca baga si Argentina sau Columbia.:lol:

kevin10
18-08-2013, 01:27 PM
Sper sa fie ceva talente pe acolo.

-marian10-
18-08-2013, 03:23 PM
Cred ca o sa fac si Copa Libertadores daca baga si Argentina sau Columbia.:lol:

Cica in 15 o sa o bage
Daca EA reuseste sa bage in urmatorii ani UCL EL si Copa Libertadores atunci PES va munci enorm sa scoata ceva mai bun,cred ca atunci o sa incepa sa ia si ei licientele de la Man Blue , Man Red:lol:

sergiu93
18-08-2013, 04:54 PM
Daca rezolva problema cu scriptul pot sa spun ca va fi un joc reusit.

cristi12
18-08-2013, 05:21 PM
Script??eu nu ma pricep,dar la ce se refera?