PDA

View Full Version : Probleme Fifa 2008


Pages : 1 [2] 3

sergyo1
15-12-2007, 01:05 AM
am o problema, nu stiu daca e din cauza jocului sau altceva, nu pot juca online cand vreau sa intru sa joc online mi se inchide jocul (jocul este original este si inregistrat pe site-ul fifa)
Va rog daca poate cineva sa ma ajute

Dufda
15-12-2007, 09:11 AM
Cam asa patesc si eu doar ca la mine nu mi se stinge jocul dar oricine intra in joc nu il vad si nici ei pe mine:(

.:TH3:.[BoSS]
15-12-2007, 09:58 AM
am o problema, nu stiu daca e din cauza jocului sau altceva, nu pot juca online cand vreau sa intru sa joc online mi se inchide jocul (jocul este original este si inregistrat pe site-ul fifa)
Va rog daca poate cineva sa ma ajute

Daca persoana cu care vrei sa joci nu are jocul original nu poti juca cu el. Dar nu ar trebui sa iti iese din joc !:mellow:

CrazyJoke
15-12-2007, 05:19 PM
ceva de genul asta ?

http://www.pcstats.com/articleimages/200409/BSOD_2.gif

daca este asa ceva, cu siguranta nu este vreo problema la fifa. poate fi o problema hardware (ram, procesor chiar si hard) sau poate fi ceva driver, sau bios care face fitze. Eu iti sugerez sa mergi cu PC-ul la un service (poate ai garantie) sau cheama un prieten priceput la tine.


da audigy ... ceva de genu asta ... imi cer scuze ca am raspuns asa tarziu ... dar mi s'a stricat calcu de akasa .... si l`am dat la un "meserias" sa mi`l repare ... si o zis ca ii strikt procesoru sau placa de baza ... oriqm imi pare bn k s`o strikt k trebuia sa`mi iau altu .... aqm astept sa primesc cadou de Mosh unul mult mai bun ... oriqm ms moolt de tot pt ajutor :P

audigy
16-12-2007, 01:30 AM
Mah oameni buni,am placa asta video:Radeon X1550 256mb,2gb ram....si nu inteleg de ce mi se "caraie" fifa cu tot la maxim........de ce??.....nu inteleg puteti sa ma ajutati Ms!
probleme de driveri sau de windows :)

Dinamo_Edge
16-12-2007, 03:17 PM
am sh yo o peooblema...am luat craku cu fifa 2008 de pe strong dc si azi am luat FIFA ROMANIA sh daka vreau sa jok cu echipele romanesti se incarca 20% sh iese.....de ce? plz vreau raspuns :mellow::(

XLR8
16-12-2007, 03:36 PM
Pai in primul rand aici nu e mIRC , al doilea rand nu vorbi despre "warez" ca eu cred ca daca ei cracku' ei si ban-ul la pachet. :lol: Incearca sa reinstalezi Fifa,stergi Fifa 08 din My Documents .

P.S.M-am dat prea mult dea Mod-ul scuze.:(

AdY_TeQ
18-12-2007, 10:12 AM
Am si eu o intrebare, daca imi fac o tactica cu CM08 o pot folosii si in meciurile direct IP? Sau doat in single player(ceea ce nu joc). Aceiasi problema o am si daca fac o noua tactica din fifa...la direct IP nu'mi apare acolo sa pot juca cu ea:|

*InCePaToRuL*
18-12-2007, 11:00 AM
Am si eu o intrebare, daca imi fac o tactica cu CM08 o pot folosii si in meciurile direct IP? Sau doat in single player(ceea ce nu joc). Aceiasi problema o am si daca fac o noua tactica din fifa...la direct IP nu'mi apare acolo sa pot juca cu ea:|

Nu are cum sa îţi meargă pe direct IP.
Iar dacă mai faci multe schimbări prin fifa cu CM08 s-ar putea să nu mai poţi juca deloc pe direct IP;)

AdY_TeQ
18-12-2007, 12:57 PM
pai inca nu am modificat nimic cu cm08 pt ca nu merge versiunea beta nush cat:) am intrebat sa stiu daca caut alta versiune sau nu are rost...ms

nebunel
18-12-2007, 06:26 PM
probleme de driveri sau de windows :)

am windows xp sp2 original si driveru nush dak ii up-to-date.......sa vad ce pot face cu driveru ......ms:P;)

Soby
19-12-2007, 08:05 PM
Mie nu-mi merge deloc limba engleza . Ce sa fac ?

*InCePaToRuL*
19-12-2007, 09:44 PM
Mie nu-mi merge deloc limba engleza . Ce sa fac ?

Instaleaza fifa din nou si dacă nu îţi merge de loc,încercă să faci rost de alt fifa, poate ăla are o problemă.

GigiKent
20-12-2007, 10:32 AM
Am si y0 o problema...la o anumita faza (nu cont k e corner , aut sau lovitura libera) imi dispar jucatorii :confused: defapt nu dispar...devin invizibili k pot sa`i controlez , si dupa terminarea meciului dak il termin la urmatorul tot asa imi apar. Mi se intampla asta de knd am instalat Liga I.

XLR8
20-12-2007, 12:06 PM
Dă mingea afara sau fă o schimbare sau asteaptă până apar. :lol:

sdc
20-12-2007, 03:11 PM
mai precis sa dea mingea in aut lateral,sau cateodata mai apar si daca e corner

acalin
23-12-2007, 08:21 PM
pe mine ma pus dreaq sa imi cumpar Fifa 08 ca sa ma pot juca online, si acum imi spune ca trebuie sa ii fac update.Am facut update-ul si cand ii dau drumul aceasi figura.Va rog daca ati mai intalnit asa ceva , sa ma ajutati si pe mine ca sincer imi vine sa arunc DVD-ul pe geam si sa nu mai aud de fifa.

Orlandelu
25-12-2007, 06:42 PM
Am o problema cu parul jucatorilor, defapt de cat la doi, am bagat texturile si parul si fatza 3D cu CM 08, AM SALVAT! dar cand intru in joc nu imi apare parul, imi apare asa":
http://img299.imageshack.us/img299/4894/parfo5.jpg
iar cand intru iar in CM 08, imi spune ca lipseste parul, il pun, iar salvez, si iar nu merge.
solutii?

XLR8
25-12-2007, 08:24 PM
Ai dat Regenerate Fat an Bh Files?

Orlandelu
25-12-2007, 09:22 PM
Fara rezultat

Orlandelu
25-12-2007, 09:27 PM
a aparut o schimbare in joc la emeghara, are parul blond, dar la edit player tot rosu cu verde.

XLR8
26-12-2007, 10:28 AM
Pai eu mi-am bagat feţe la jucatorii stelei , la cei care nu aveau faţă si nu am avut nic o problema dar eu faceam asa , dadeam regenerate FAT and BH files , apoi salvam , apoi mai dadeam odata regenerate si nu aveam nici o problemă.

Vladutzz
27-12-2007, 07:14 PM
AM O PROBLEMA SUPER MARE:(..Deci bag rlsp il instalez calumea si vreau sa ma joc cu altii in direct ip.Intram , eu dau host si ala connect si arata ca incarca cand imi da o eroare in care zice: The connection was lost . This might be the result of using a diferent version than your oponent(dar noi avem aceasi versiune si fifa si rlsp) P.S: cand dau eu connect si el host da aceasi eroare...

Pls raspundeti fast

audigy
27-12-2007, 10:11 PM
^^ nu prea ai treaba cu fifa, asa-i ? este normal sa nu te lase sa joci, daca partenerul nu are instalat rlsp. vezi ca este un topic pe aici care iti explica ce si cum sa faci ca sa poti juca.

Cornel*
27-12-2007, 10:37 PM
stai cam prost cu vederea audigy. omul a spus ca si el si partenerul sau au instalat rlsp. vladutzz daca ai internet de la RDS dati host cu hamachi.

Joss_ionut
29-12-2007, 07:47 AM
eu am o problema. cand intru sa sjoc online imi zice ca versiunea e prea veche si imi da un lik sa descarc nus ce patch. am descarcat patchu si am facut ce mio zis insa nu merge. cand intru iarasi imi da linkul ala
:(

alex_io2006
29-12-2007, 08:06 AM
ai jocul original?

smirka
29-12-2007, 08:37 PM
Am o problema foarte importanta... Am jocul original, am jucat online vreo luna asa, pana cand am luat patch ul rlsp 08 si nu numai ca nu merge patchul pt online, dar acum nu mai pot deloc sa joc online... Mi a crapat jocul si apoi am dezinstalat si patchu si jocul si am reinstalat numai jocu. Patchu nu. Nu mai pot sa joc online, nu stiu ce se intamplaPoqte sa ma ajute cineva?...

smirka
29-12-2007, 08:38 PM
Si acum imi da out of data base.... gen....

ego
30-12-2007, 11:07 PM
acum mi'a venit brusc ideea de a instala fifa 08 cu rlsp desi stiam ca nu imi merge... pun fifa, pun si rlsp si intalez 3d analyze si am o mare surpriza :) imi intra in fifa vad si sageata de la mouse mi se incarca si filmul de la inceput si sufletu imi creste :) acuma am intrebarea mea este daca mai mult de atat pot face? ecranul se vedere o bucata negru o bucata alb si se aude muzica, pot vedea filmele si tare as vrea sa stiu daca e vreo modalitate prin care pot sa fac mai mult de atat. astept raspunsuri


dupa vreo 2 min am mai bifat niste casute si pulsul meu creste! utati unde am ajuns de la 0 sanse de a juca fifa:

http://img144.imageshack.us/img144/25/save2st3.th.jpg (http://img144.imageshack.us/my.php?image=save2st3.jpg)
http://img244.imageshack.us/img244/3163/savepb3.th.jpg (http://img244.imageshack.us/my.php?image=savepb3.jpg)

pun si o imagine cu ce am bifat poate cei priceputi ma pot ajuta sa avansez!
http://img151.imageshack.us/img151/7936/save3ss4.th.jpg (http://img151.imageshack.us/my.php?image=save3ss4.jpg)

Chloe
31-12-2007, 03:27 PM
ma am si yo o mare problema cand intru in meci jucatorii sunt "culcati" pe teren imi poate spunde cineva de ce?
la inceput imi mergea bine ...cu exceptia faptului ca atunci cand ma uitam f de aproape la un jucator se vedea ciudat...nu mai arata ca un om si la reinstalat si acum imi apar jucatori culcat

ma puteti ajuta? pls

bogdang
31-12-2007, 04:05 PM
Am intampinat o mare problema:in sezonul 3 la Manager Mode cu Steaua,dupa al trei-lea amical(care e cu R.Sociedad)imi iese din joc si apare eroarea aia cu don`t send.Tin sa spun ca nu mi s-a mai intamplat si ca am incercat toate variantele(meci jucat,quick sim,visual sim)si mi se impotmoleste la incarcarea de dupa meci.Ajutati-ma va rog ca nu prea as vrea sa pierd o cariera asa:help

bogdartzz00
01-01-2008, 02:52 PM
deki am o problema , in jok mi se vede fragmentat am procesor de 1.69.ghz rami 512 mb si placa video de 128 mb de ce :(help me

alexxx_rapid
01-01-2008, 08:40 PM
Am si eu o problema...cand incerc sa execut penalty-uri,de fiecare data trage numai pe jumatate,nu reusesc sa dau pe colturi.Recunosc ca nu am varianta originala,dar aceeasi problema am avut-o si la varianta demo si la fifa07.Eu il joc pe laptop,i-am pus si o tastatura noua si tot nu merge.:(Help pls!

haSSen
01-01-2008, 10:16 PM
Am si eu o problema...cand incerc sa execut penalty-uri,de fiecare data trage numai pe jumatate,nu reusesc sa dau pe colturi.Recunosc ca nu am varianta originala,dar aceeasi problema am avut-o si la varianta demo si la fifa07.Eu il joc pe laptop,i-am pus si o tastatura noua si tot nu merge.:(Help pls!

Apasa odata D sa plece jucatorul spre mingea apoi apesi iar D si pe coltul pe care vrei sa dai

Chloe
02-01-2008, 11:58 AM
ma ajuta si p mn cineva ??? pls

renulren
02-01-2008, 09:38 PM
@Chloe: eu as cauta ultimele drivere de la placa video, as dezinstala cele curente si instala pe cele noi, in mod normal asta ar trebui sa mearga.
Eu am alta problema. Am instalat Next Gen Patch & RLSP 1.1 si prin minutul 71' incepe sa scadeze, indiferent de starile grafice. adica merge 2 secunde normal si 1 secunda in slow motion... Daca ies din fifa si intru la loc, face la fel de fiecare data.
Calculatorul meu e un athlon 64 x2, 1g ram si 8500gt..
Are cineva vreo idee?

Am rezolvat prin dezinstalarea/reinstalarea driverului placii video

CFR A.C.A.B.
03-01-2008, 08:11 AM
Salutare.....mi-am downloadat patchu'l cu Liga 1 pentru fifa 08....mi-am facut cariera cu CFR dar apar ceva buguri sau pb (cum vreti)
1.Imi "uploadez" stadionul dar nu apare nici o tribuna, peluza in + nici macar un scaun.....( BANII MI IA )
2.Cand joc acasa imi arata ( la inceput cand arata echipele, formatiile ) doar echipa din deplasare echipa mea nu o arata.....
3.Bancile (alea pe care stau rezervele) sunt goale
4.Mingea trece prin plasa de la poarta sau prin gardul din spatele portii
5.Desi am setarea pentru 7 rezerve nu imi apar in timpul meciului ( team management ) numai 5
6.Unii jucatori de la echipa adversa apar in rosu verde si negru parca =)))


Toate aceste probleme nu apar numai de cand mi-am pus patch'ul si doar la Liga 1



Am mai postat 1 data la subiectul "patchuri pentru fifa 08" sau cum se numeste dar acolo nu mi-a raspuns decat 1 persoana si mi-a zis sa fac ceva ce eu am facut deja....bine el nu avea de unde sa stie ca eu am reinstalat fifa 08 si patchul pt ca nu am precizat.....astept alte propuneri pt problemele pe care le am :)

reikko26
03-01-2008, 08:57 AM
1.Imi "uploadez" stadionul dar nu apare nici o tribuna, peluza in + nici macar un scaun.....( BANII MI IA )

Nu apare nicio tribuna deoarece astea sunt stadioanele adevarate ale echipelor, si nu pot fi modificate! E logic... Upgradezi managerul stadionului pentru a face locuri mai multe pe stadion ca sa incapa fanii...

Daanniy
04-01-2008, 12:46 PM
Sper ca nu e o intrebare ciudata , dar totusi chiar vrea sa stiu care e problema .
A mai observat cineva ca atunci cand joci fifa pe Direct Ip , pasa cu W e uneori diferita . De multe ori se duce foarte ciudat , adica se duce exact pe o directe: sus, jos, stanga, dreapta si combinatiile dintre astea. Insa uneori pasa este foarte apropiata de cea din 2007, adica mingea se duce pe directia viitoare a jucatorului si astfel iesie o pasa buna. Stie cineva ce determina asta ?

renulren
04-01-2008, 07:08 PM
A mai observat cineva ca atunci cand joci fifa pe Direct Ip , pasa cu W e uneori diferita . De multe ori se duce foarte ciudat , adica se duce exact pe o directe: sus, jos, stanga, dreapta si combinatiile dintre astea. Insa uneori pasa este foarte apropiata de cea din 2007, adica mingea se duce pe directia viitoare a jucatorului si astfel iesie o pasa buna. Stie cineva ce determina asta ?

Poate jocul preia setarile celui care e host, mai precis daca acesta are setata ca pasa printre sa se efectueze manual sau asistat.. Cred ca modul asistat te scuteste de multi nervi la inceput dar cea manuala e mai eficienta daca inveti sa o folosesti calumea.

bogdartzz00
04-01-2008, 08:01 PM
ma poate ajuta si pe mine cineva? deci mi se vede fragmentat am placa video nvida fx5200 512mb ram 1,69 ghz ... deki as vrea si eu cele mai noi drivere de la placa video . ma poate ajuta cineva ? pls

Daanniy
04-01-2008, 09:06 PM
Poate jocul preia setarile celui care e host, mai precis daca acesta are setata ca pasa printre sa se efectueze manual sau asistat.. Cred ca modul asistat te scuteste de multi nervi la inceput dar cea manuala e mai eficienta daca inveti sa o folosesti calumea.

1.Unde gasesc aceste setari??
2.Daca Hostul are o anumita setare inseamna ca cel care da connect si joaca cu ala va juca pe aceeasi setare nu ?
3.Cum se poate invata pasa manuala ?

bogdartzz00
04-01-2008, 09:43 PM
nimeni nu ma ajuta?:(

Homer
05-01-2008, 10:57 AM
Pt. cei care joaca fifa la Interactive Leagues: Dupa ce jucati un meci dupa cat timp vi se updateaza statisticile? Am jucat vreo 4 meciuri la rand si nu s-a modificat nimic la statisticile mele. Au trecut aprox. 14 h de atunci.

Petrov
05-01-2008, 04:26 PM
Ce Trebuie Sa Faci Ca Sa Joci La Interactive League Ca Mie Nu-mi Mere?

cRisTy_fifa
05-01-2008, 04:35 PM
Ce Trebuie Sa Faci Ca Sa Joci La Interactive League Ca Mie Nu-mi Mere?

Trebuie sa ai JOCUL.Daca intelegi ce vreau sa zic.... :rolleyes:

smirka
05-01-2008, 10:25 PM
Salutare. Am o problema... Am jocul original, am jucat online de cand l am luat... a trebuit sa l dezinstalez si acum cand l am reinstalat nu mai merge sa joc online... zice ca am probleme de conexiune, care sa fie treaba?

smirka
05-01-2008, 10:26 PM
si mie dupa 3-4 meciuri....

Petrov
06-01-2008, 09:46 AM
Trebuie sa ai JOCUL.Daca intelegi ce vreau sa zic.... :rolleyes:

Adik jocu original:(?!

mokanu
06-01-2008, 10:33 AM
Da.Doar daca ai jocul original poti juca fiindca iti trebuie codul de pe carcasa.

renulren
06-01-2008, 12:17 PM
@ Daanniy : setarile sunt in meniul principal->myfifa08->controls, ultimele 2 chestii cred, dar din nou, nu sunt sigur daca setarea asta e cauza, dar merita incercat.

@ oricine care are probleme cu jocul pe Direct IP sau LAN aici e un patch care mi-a rezolvat mie problema asta http://largedownloads.ea.com/pub/patches/Fifa/08patch2/PC_DVD/ (eu l-am luat pe cel eastern) ..patchul trebuie pus in folderul in care e instalat Fifa08 si rulat de acolo. nu influenteaza negativ alte chestii, adica merge cu rlsp de exemplu

@ bogdartzz00: http://www.nvidia.com-> Download drivers si iti cauti acolo placa

bogdartzz00
06-01-2008, 01:43 PM
renulren tot fragmentat imi merge si am luat acest driver : http://www.nvidia.com/object/winxp_169.21_whql.html

renulren
06-01-2008, 06:58 PM
da, driverul ala e ok.
ai adaugat cumva patchurile next-gen pt grafica? ele consuma mai multe resurse, eu nu am mai putut sa joc la full detail cu patchurile alea puse...
cand eu am avut probleme cu jocul care tot sacada, am reinstalat driverul dar pe celalalt l-am dezinstalat, altfel lucrurile erau la fel
am mers in my computer->properties->hardware->device manager, am dat uninstall
http://img91.imageshack.us/img91/8068/hlpoz6.jpg (http://imageshack.us)
am restartat si apoi am instalat driverul downloadat, apoi-surpriza-nu mai sacada.
sper sa te ajute astea.
daca esti tare disperat ai putea incerca o depanare a registrilor, sau reinstalarea sistemului de operare, dar nu pot sa iti garantez ca o sa functioneze.

madalush
07-01-2008, 06:34 PM
am si eu o problema cu fifa 2008...nu pot juca online...sunt un jucator inrait asa ca ajutati-ma...imi zice ceva de genul: "The version of your game is currently out of date.before the online features can be used your game executable must be updated".
rog raspuns...multumesc..

BughyRy
07-01-2008, 06:48 PM
Updateaza-ti jocu cu ultimele updateuri

http://largedownloads.ea.com/pub/patches/Fifa/

madalush
07-01-2008, 07:22 PM
Updateaza-ti jocu cu ultimele updateuri

http://largedownloads.ea.com/pub/patches/Fifa/

am luat patcheul eastern de la adesa [url]http://largedownloads.ea.com/pub/patches/Fifa/08 dar la instalare imi da o eroare de genul : "old file not found.however, a file of the same name was found.no update done since file contents do not match" ....acu ce mai are?...rog raspuns

ak47
07-01-2008, 07:40 PM
am luat patcheul eastern de la adesa [url]http://largedownloads.ea.com/pub/patches/Fifa/08 dar la instalare imi da o eroare de genul : "old file not found.however, a file of the same name was found.no update done since file contents do not match" ....acu ce mai are?...rog raspuns

iti da aceasta eroare deoarece nu ai jocul original

BughyRy
07-01-2008, 10:19 PM
am luat patcheul eastern de la adesa [url]http://largedownloads.ea.com/pub/patches/Fifa/08 dar la instalare imi da o eroare de genul : "old file not found.however, a file of the same name was found.no update done since file contents do not match" ....acu ce mai are?...rog raspuns

Vezi prima data ce versiune de fifa ai, din ce zona.
Downloadeaza si instaleaza primul patch din zona compatiblia, dupa care downloadeaza si instaleaza patchul 2 scos de EA si joaca-te.
ATENTIE !! Sa n-ai ceva crack bagat prin folder.

todi
08-01-2008, 01:44 AM
Salut!!! La multi ani!!!!!

Am dat si eu de niste erori....cea care ma preocupa este ca dupa ce gat sezonul...ultimul meci este cel din finala CL dupa ce am jucat meciul......am dat cu quick sim.....apare Contract Alerts si nu apare nici un nume al vreunui jucator......apare doar butonul Advance....degeaba dau clik pe el ca nu are nici un efect......si apare doar "X" unde ies din joc......si nu stiu ce sa ii fac.......si nu pot continua...

alte bug-uri:
1.in finala CL.....tribunele goale....am vazut la un prieten....la mine nu am fost atent....dar el a jucat de multe ori.....si a ajuns in finala CL si tribunele erau goale....
2.de exemplu daca sunt condus.....si schimb controlul la cealalata echipa.....dau autogol cu echipa si echipa mea in loc sa se bucure.....se manifesta exact ca si cum ar lua gol...

aceste buguri nu sunt asa semnificative ca nu ma prea intereseaza.....ce ma intereseaza este cea cu contract alerts.....ce as putea face......am dat Repair.....am dat si unistall.....am instalat iara am salvat salvaturile si tot degeaba......rog ajutor
Multumesc!!!!!

BughyRy
08-01-2008, 03:05 PM
Ai facut ultimele update-uri la joc?

bogdang
08-01-2008, 06:25 PM
aceasi problema ca @madalush numai ca eu am reusit sa instalez nordic patch de la ea si cand incerc sa instalez central patch imi da eroarea aia :confused:.Deci,cam care ar fi problema?

todi
09-01-2008, 07:34 AM
Nu,nu am facut update......am sa fac sa vad daca reusesc si daca merge.....Mersi...

BughyRy
09-01-2008, 01:46 PM
aceasi problema ca @madalush numai ca eu am reusit sa instalez nordic patch de la ea si cand incerc sa instalez central patch imi da eroarea aia :confused:.Deci,cam care ar fi problema?

De unde ai cumparat FIFA08, de la gameshop? Daca da atunci posibil sa fie versiunea UK, verifica si apoi vezi ce versiune de update iti trebuie.

todi
09-01-2008, 02:00 PM
Ai facut ultimele update-uri la joc?

Chestia ii ca nu il am original :|.....si cum as putea face update....ca am vazut ca din joc nu cred ca merge....va rog ajutati.....multumesc!!!!

madalush
09-01-2008, 03:00 PM
Chestia ii ca nu il am original :|.....si cum as putea face update....ca am vazut ca din joc nu cred ca merge....va rog ajutati.....multumesc!!!!

eu reusit sa instalez update urile....nu am fifa 08 original....exista vreo posibilitate sa joc online...stie cineva sa ma invete....merci mult

todi
09-01-2008, 06:59 PM
eu reusit sa instalez update urile....nu am fifa 08 original....exista vreo posibilitate sa joc online...stie cineva sa ma invete....merci mult


si poti sa imi spui de unde ai luat update-urile....site-ul....

bogdang
09-01-2008, 07:07 PM
De unde ai cumparat FIFA08, de la gameshop? Daca da atunci posibil sa fie versiunea UK, verifica si apoi vezi ce versiune de update iti trebuie.

Nu,nu am fifa original,da mi-a mers versiunea nordic.
---------
Am downloadat Career Extention Patch v5.0 si nu sunt multumit deloc.Problema e ca nu stiu de unde sa dezintalez asta.Daca dezinstalez fifa reapare si ma sicaie ca nu imi apar siglele la nicio echipa.Va rog mult sa ma ajutati ca vrea sa joc fifa ~pe curat~.De unde se dezinst.?

madalush
10-01-2008, 01:55 PM
@ Daanniy : setarile sunt in meniul principal->myfifa08->controls, ultimele 2 chestii cred, dar din nou, nu sunt sigur daca setarea asta e cauza, dar merita incercat.

@ oricine care are probleme cu jocul pe Direct IP sau LAN aici e un patch care mi-a rezolvat mie problema asta http://largedownloads.ea.com/pub/patches/Fifa/08patch2/PC_DVD/ (eu l-am luat pe cel eastern) ..patchul trebuie pus in folderul in care e instalat Fifa08 si rulat de acolo. nu influenteaza negativ alte chestii, adica merge cu rlsp de exemplu

@ bogdartzz00: http://www.nvidia.com-> Download drivers si iti cauti acolo placa

eu nu am jocul original....am reusit sa instalez patch urile...dar nu pot sa joc on line...exista cineva care ma poate ajuta?...Direct ip sau lan se poate juca numai in retea?...merci

liquid
10-01-2008, 02:07 PM
Nu se poate instala. Daca vreti aflati din alte parti nu de aici, subiect inchis.

BughyRy
10-01-2008, 02:32 PM
Nu,nu am fifa original,da mi-a mers versiunea nordic.
---------
Am downloadat Career Extention Patch v5.0 si nu sunt multumit deloc.Problema e ca nu stiu de unde sa dezintalez asta.Daca dezinstalez fifa reapare si ma sicaie ca nu imi apar siglele la nicio echipa.Va rog mult sa ma ajutati ca vrea sa joc fifa ~pe curat~.De unde se dezinst.?

Cumperi jocul si joci "pe curat".

jacko
10-01-2008, 09:37 PM
am introsu rlsp&monkey dragon.....merg impreuna,dar in timpul jocului se observa un usor framerate:confused:vreau sa stiu daca mai are cineva problema asta,dupa introducerea celor doua patchuri....

todi
11-01-2008, 04:57 AM
Imi poate spune cineva de unde fac update la fifa08...?

sdc
11-01-2008, 07:32 AM
Nu,nu am fifa original,da mi-a mers versiunea nordic.
---------
Am downloadat Career Extention Patch v5.0 si nu sunt multumit deloc.Problema e ca nu stiu de unde sa dezintalez asta.Daca dezinstalez fifa reapare si ma sicaie ca nu imi apar siglele la nicio echipa.Va rog mult sa ma ajutati ca vrea sa joc fifa ~pe curat~.De unde se dezinst.?
nu se poate dezinstala,trebuie sa mai instalezi o data Fifa

BughyRy
11-01-2008, 03:47 PM
@todi : http://largedownloads.ea.com/pub/patches/Fifa

U_Craiova
11-01-2008, 04:59 PM
@todi : http://largedownloads.ea.com/pub/patches/Fifa



Asta e fisierul acela cu transferuri? Si ce zona sa aleg .... Nordic ..?:D:D PLs :D

1860Muchen
12-01-2008, 11:21 AM
am patchul pentru bani...joc cu CFR in manager si dupa un meci imi da mereu cu - in fata la buget....am jucat de nu stiu cate ori acel meci si mereu aceeasi problema...ce pot sa fac?

cristiano_ronaldo
12-01-2008, 11:24 AM
am patchul pentru bani...joc cu CFR in manager si dupa un meci imi da mereu cu - in fata la buget....am jucat de nu stiu cate ori acel meci si mereu aceeasi problema...ce pot sa fac?Cand iti ajunge bugetu' la +1 miliard dezinstaleaza acest patch..ca altfel iti va aparea cu minus ...si apoi daca te duci la alta echipa si ai nevoie de bani, instaleaza-l din nou!

1860Muchen
12-01-2008, 02:08 PM
si de unde l-as putea dezinstala ca am cautat in Add/Removes Programs si nu l-am gasit...?:(:confused::mellow:

cristiano_ronaldo
12-01-2008, 02:12 PM
Acolo trebuie sa fie...sau dute in directorul programului si dai delete de acolo! Iti sugerez sa incepi o cariera noua si abea apoi cand vei ajunge la +1miliard sa stergi patchul, totusi eu iti sugerez sa il stergi cand ajunge la +500 sau +600, e mai sigur asa..!

1860Muchen
12-01-2008, 03:01 PM
Multumesc pentru sfat...dar din pacate tot nu am gasit patch-ul ca sa pot sa il sterg:(:(:(

PedroSs
13-01-2008, 11:24 AM
am o problema cu tastatura. de fiecare data cand apar sageata in jos+stanga si o alta tasta imi piue tastatura si nu mia pot face nimic, nici sa dau pasesau sa trag, decat sa schimb directia. ma poate ajuta careva?

Joss_ionut
13-01-2008, 01:48 PM
ai jocul original?

da il am

todi
13-01-2008, 03:44 PM
Am facut update la joc(nu il am original) am ales Nordic.....si problema mea era ca dupa sezon mai aveam de jucat finala CL trec si de ea...si la un moment dat apare Contract Alerts....si pagina este goala nici un jucator la care sa ii maresc salariul.....si nu pot sa trec de acolo.....decat sa ies....si nu pot continua.....alta sugestie...multumesc

Cashketa
14-01-2008, 06:13 PM
Eu am instalat patchul si am inceput Manager mode cu echipa din LIGA1 Burger. Problema e ca echipamentele echipelor sunt cele ale unor echipe din Azerbaidjan.... la fel ca si siglele lor. Doar numele si stadioanele sunt cele bune. Stie cineva ceva? Thx

stelistul_1000
14-01-2008, 06:45 PM
Eu am instalat patchul si am inceput Manager mode cu echipa din LIGA1 Burger. Problema e ca echipamentele echipelor sunt cele ale unor echipe din Azerbaidjan.... la fel ca si siglele lor. Doar numele si stadioanele sunt cele bune. Stie cineva ceva? Thx
Daca este vorba de RLSP probabil ca nu l-ai instalat pe curat! ;) Dezinstaleaza FIFA, sterge fisierul "Fifa 08" din My Documents, apoi instaleaza-l din nou si pe urma pune RLSP! Daca nu este vorba de RLSP, nu am cum sa te ajut! Bafta! ;)

cosmin targoviste
14-01-2008, 06:57 PM
Am eu cum sa ajut daca nu este RLSP.DEzinstaleaza frumos fifa,instaleaza iar si pe curat instaleaza rlsp dupa ce ai sters fifa 08 din my documents si nu mai instala patchul ala.Probabil nu e compatibil cu rlsp.

Cashketa
14-01-2008, 08:45 PM
Am dezinstalat, am sters ce era de sters mai putin saveul care trebuia....am reinstalat FIFA08 inclusiv cele 2 patchuri de la EA, ai am instalat RLSP08 si am copiat saveul inapoi la locul lui. Acum e totul in regula....mersi de ajutor.....
Ma saturasem sa vad echipamente false...:))) parca erau de la 38.000...

FLORYYN
17-01-2008, 09:01 PM
am ajuns in manager mode in 2013 cu craiova si in intersezon dau la new match si imi iese din joc vi s-a mai intamplat la vreunu asa ceva????
:(:(:(:(:(:( nush ce are

FLORYYN
17-01-2008, 09:09 PM
am ajuns in manager mode in 2013 cu craiova si in intersezon dau la new match si imi iese din joc vi s-a mai intamplat la vreunu asa ceva????
:(:nush ce are

bogdang
18-01-2008, 06:37 PM
da,mie...in al treilea sezon cu Steaua,dupa al trei-lea amical,iesea din joc la incarcarea de dupameci.Normal ca nu am mai continuat cariera...

FLORYYN
18-01-2008, 07:35 PM
sorry k am pus mesaju ala de doua ori da imi mergea greu netu si eram cam nervos:D cat despre cariera mie f greu sa renunt la ea:(:sanshine2::

bogdang
19-01-2008, 05:13 PM
Am jucat un meci in Cupa Olandei(cu o echipa creata) la cariera si dupa meci am completat un chellenge d`ala.Problema a aparut dupa cand nu mai mergea sa salvez cariera.Imi apare doar numale save-ului si apoi se blocheaza orice tasta(si mouse-ul)si atat.Va rog mult care stie un raspuns la problema mea sa zica repade.

haSSen
20-01-2008, 01:34 AM
Imi tot da eroare cu Don`t Send cand vreau sa salvez un gol :| stie careva motivul ?

vlad89
20-01-2008, 12:00 PM
nici eu nu reusesc sa salvez un gol sau un meci intreg

jacko
20-01-2008, 09:41 PM
aceashi problema o am shi yo,iese din joc cand incerc sa salvez golul:mellow:sa influenteze patch-ul monkey dragon,cumva:confused:

cristiano_ronaldo
21-01-2008, 11:29 AM
aceashi problema o am shi yo,iese din joc cand incerc sa salvez golul:mellow:sa influenteze patch-ul monkey dragon,cumva:confused:Asa face si daca ai jocul original...nici la mine nu merge!:mad:

audigy
21-01-2008, 07:16 PM
Asa face si daca ai jocul original...nici la mine nu merge!:mad:

pai atunci de ce sa-l mai cumperi original ?

:._.:LucyY:._.:
21-01-2008, 07:23 PM
e o problema de la ei cu erorile de tip DON'T SEND cand incerci sa salvezi un replay:mellow: mi s-a intamplat si mie de zeci de ori

U_Craiova
21-01-2008, 07:47 PM
Dap , e de la joc :):)

decu_teo
26-01-2008, 12:58 PM
Mie nu imi merge fifa 08...si am placa video "NVIDIA Ge Force4 MX 440 with AGP8X". Ce sa fac?:confused:

C.RoNaLdO7
26-01-2008, 01:02 PM
Mie nu imi merge fifa 08...si am placa video "NVIDIA Ge Force4 MX 440 with AGP8X". Ce sa fac?:confused:

FIFA08 nu suporta placa video a ta.Singura solutie e sa iti schimbi placa video.:)

haSSen
29-01-2008, 01:52 PM
Care stie dece imi tot schimba oamenii aiurea pe Direct Ip . In aparare ii schimba in continuu odata la o milisecunda cred .. asa repede de zici ca indicatorul ii instalatie de brad asa clipaie la toti deasupra capului . Nu pot sa ii controlez decat daca tin D + E sau D + S altfel imi schimba jucatorul .

Pareri ?

coss_87
29-01-2008, 10:33 PM
mie nu mi sa intamplat nimic din ce ziceti voi :))

inseamna ca n-ai jucat destul... si eu am patit faze gen:
-apar penalti dar pune gol
-bat out cu picioru
-dau peste poarta 10 metri si comentatoru zice "what a save"...
etc...bla bla bla....;)

sdc
30-01-2008, 09:57 AM
faza cu penalty-ul nu am patit-o dar celelalte de multe ori,sau sa prinda portarul mingea dincolo de linia portii si sa nu se dea gol

Steaua4Us
30-01-2008, 05:17 PM
stie careva daca a aparu vreun patch care sa faca Fifa 08 sa mearga pe geforce4 MX?

coss_87
30-01-2008, 07:02 PM
ce are BLOGUL????

coss_87
30-01-2008, 07:54 PM
cand apare noul patch?

U_Craiova
30-01-2008, 08:07 PM
coss_87 faci prea mult dublu post...controleaza-te mah..:|

coss_87
30-01-2008, 08:53 PM
bine mai OLTENE... nu mai fac "dublu post"

Whispers
31-01-2008, 02:53 PM
Salut!
Eu am o problema cu selectarea portarului.Mai exact am un gamepad genius maxfire g12-U vibration si in mod normal in joc spune ca ar trebui sa mearga prin apasarea stick-ului din dreapta,dar nu merge.Am reusit sa-l fac sa mearga numai la driblinguri.Sper ca ma poate ajuta cineva.Multumesc anticipat!

Mr.G
31-01-2008, 03:18 PM
- update-uri cu noile transferuri in LIGA I, are careva idee cand (dak) o sa apara?
- care ati incercat patch-ul CEP08?

:._.:LucyY:._.:
31-01-2008, 04:25 PM
- update-uri cu noile transferuri in LIGA I, are careva idee cand (dak) o sa apara?
- care ati incercat patch-ul CEP08?

un singur raspuns: http://forum.fifaromania.net/showthread.php?t=8006

.::Doriano10::.
01-02-2008, 01:44 PM
deabia daca sa terminat perioada de transferuri si deja asteptati patchul cu noile transferuri...e mult de lucru sa jtiti si voi....;))........deci mai puteti astepta......:D

og_loCk
01-02-2008, 05:16 PM
am o problema
am pus modelu o de la tricouri,ghete etc. in zdata 5,cu numele de m200__.o,asta e si numele corect
cand intru sa joc un meci imi da eroarea aia cu don't send
stie cineva cum mai pot sa-l pun???sau dc imi da asta?

dustynyan
02-02-2008, 09:13 AM
am si yo o problema.... am fifa 08, l-am instalat si cand intru in el imi apare negru.... ce sa fac?

dustynyan
02-02-2008, 09:28 AM
Am placa video VIA/S3G UniChrome Pro IGP... nu e buna? tre' sa o schimb?

rodutica
03-02-2008, 02:30 PM
salut!

Sunt nou pe forum si am o problema:
-am instalat CM 08 1.0 si am modificat o minge iar apoi nu mia mai mers jocul(cand vroiam sa incep un meci imi dadea eroarea acea cu don't send)
-Am reistalat fifa si akm din nou imi da eroarea
-Am dezinstalat fifa si CM 08 si apoi am instalat din nou fifa dar tot imi apare eroarea acea si nu stiu ce sa mai fac.

PS: Am Windows Vista daca conteaza!!!

FLORYYN
05-02-2008, 12:26 PM
Am placa video VIA/S3G UniChrome Pro IGP... nu e buna? tre' sa o schimb?

uitate in readme de la fifa si o sa vezi placile suportate de joc (a ta nu e printre ele)

BogdyBBA
06-02-2008, 07:52 PM
Sa presupunem ca as vrea sa instalez C.E.P. peste, nu pt Liga I, ci pt celelalte ligi (eventual RLSP din nou peste) - va merge?

sau daca nu

sa instalez mai multe patchuri cu ligi (Russia, poland, bulgaria) si ce mai gasesc. Mere?

Petrov
06-02-2008, 09:16 PM
Nu cred ca mere,mai ales cu rlsp nu cred:(

bogdang
06-02-2008, 09:51 PM
E a doua oara cand am aceasta problema(la prima nu m-i s-a raspuns):in career,sezonul 3,dupa un anumit meci-in cazul asta in ECC-,mai precis dupa ce e aratat XP-ul de dupa meci,cand se incarca bara aia albastra...apare eroarea aia cu send si don`t send fie ca joc fie ca simulez(le-am incercat pe ambele).Intrebarea:Ce sa fac,ca am incercat si cu si fara RLSP,deci nu e de acolo,si alte patchuri n-am!?Va rog rasp. urgent si nu de genu`sterge ala,dezinstaleaza asta sau enerveaza-te in continuare...

bdevil
08-02-2008, 07:12 AM
Aveti idee cum poti sa ai doua fifa08 instalate, cu nordic2 si fara nici un patch ?

Sa inteleg ca in cazul Ligii 1, se modifica si registrii. Va intreb, pentru ca am probleme ... care este cea mai simpla metoda sa folosesti doua patchuri pe acelasi windows ? Trebuie useri diferiti ? Se poate pe acelasi cont de XP, copiez FIFA 08 normal in alt folder unde aplic patchurile sau ... Eu unul joc mult pe hamachi si nu-mi cade bine sa instalez fifa la fiecare jucator care are nordic 2 patch, sau nordic 1 sau deloc.

rodutica
14-02-2008, 09:04 PM
salut!

Sunt nou pe forum si am o problema:
-am instalat CM 08 1.0 si am modificat o minge iar apoi nu mia mai mers jocul(cand vroiam sa incep un meci imi dadea eroarea acea cu don't send)
-Am reistalat fifa si akm din nou imi da eroarea
-Am dezinstalat fifa si CM 08 si apoi am instalat din nou fifa dar tot imi apare eroarea acea si nu stiu ce sa mai fac.

PS: Am Windows Vista daca conteaza!!!

Nu-mi raspunde nimeni la problema!!!???Am mai reistalat odata jocul si tot asa face(cand vreau sa incep meciul ma scoate afara din joc!!!Pls raspundeti!!!

shumu
16-02-2008, 10:49 PM
PROBLEMA: Am cumparat jocul original, l-am instalat si vreau sa joc online. Ca sa joc online trebuie sa iau patchurile. Le downloadez si cand il rulez pe primul imi apare mesajul "old file not found.however, a file of the same name was found.no update done since file contents do not match". Nu stiu ce vrea de la mine! Poate sa ma ajute cineva?

PS: DVD-ul este cu manual in limba romana.

LegendOfMasters
17-02-2008, 10:46 AM
De ce la cariera fifa se misca diferit decat online? pare ca merge mai in frame-uri .

shumu
18-02-2008, 10:15 PM
PROBLEMA: Am cumparat jocul original, l-am instalat si vreau sa joc online. Ca sa joc online trebuie sa iau patchurile. Le downloadez si cand il rulez pe primul imi apare mesajul "old file not found.however, a file of the same name was found.no update done since file contents do not match". Nu stiu ce vrea de la mine! Poate sa ma ajute cineva?

PS: DVD-ul este cu manual in limba romana.

Am rezolvat! CD-ul era versiunea UK chiar daca manualul era in romana. Acum nu pot sa ma conectez la un joc (technical difficulties). Sper ca se rezolva...

Chester_SV
20-02-2008, 09:36 AM
Aha merci mult am gasit.La mine scrie asa : Samsung Samtron 55E Plus on Intel R 82865G Graphics Controller.
Ce spui am sanse ? :rolleyes:
dak citesti read file ul la joc ai sa vezi ca scrie ca nu garanteaza ca merge pe placi video integrate ! ;)

bogdan27
24-02-2008, 04:50 PM
imi spune si mie careva cum pot bagga un scoreboard in fifa?????????????????????????????????????????????? ??/pls

Petrov
24-02-2008, 05:42 PM
I-ati 08 MonkeyDragon Series si pot adauga scoreboard

andrei_fcmbacau
25-02-2008, 09:33 PM
miam luat acum cam 2 saptamani o placa Video Ati Raedon HD 2600 Pro si mi se incarca foarte greu meniu zicetimi va rog ce sa-i fac :(

U_Craiova
25-02-2008, 09:42 PM
Imi zici si mie cat ai dat pe ea?:D Sau duypa ce ti-ai luat-o ai reinstalat windowsu ?

andrei_fcmbacau
25-02-2008, 10:01 PM
am dat 350 RON si imi merge si un pic cam scadat la meciuri insa pes imi merge impecabil si restul jocurilor iar windowsul nu lam reinstalat

bogd4n
01-03-2008, 04:41 PM
am si eu o problema in fifa08. nu pot juca pe detaliile high! stie cineva care ar fi problema(nu m-am uitat mai in spate daca a mai avut cineva prob asta :-S) desi am un calculator bun: amd athlon 4000+ la 2.1GHz, 2 gb ram si placa video 8600GT gainward si folosesc vista. cand dau pe detaliile la high si intru intr-un meci imi da o eroare si imi iese din joc. am si rlsp instalat

clo
01-03-2008, 05:46 PM
cand joc meciul cateodata nu mi-se mai vad jucatorii decat liniuta de sus galbena

mai are cineva problema aceasta?

clo
01-03-2008, 05:47 PM
eu n-as da 350 de ron pe un JOC.!!!!!.

Maryusake
01-03-2008, 06:06 PM
eu n-as da 350 de ron pe un JOC.!!!!!.
Dobby,a dat 350 ron pe o placa video!

predut_c
06-03-2008, 11:11 AM
salutare! am un laptop bunicel cu placa video nvidia 8400 gs cu 250 mb dedicati, proc.1.67 GHz si 3 gb rami, joc foarte bine crysis, cod4 si altele, dar frameaza fifa 08 jalnic!!!!! imi poate spune cineva de ce?

Dusk_D3ViL
10-03-2008, 06:12 PM
am inceput de ceva timp o cariera la manager mode, sunt in al 7-lea sezon. knd vreau sa editez ceva cu creation master imi dispar toti jucatorii in cariera. am reinsalat jocul, am recopiat salvarile si merge totul bine pana deschid creation master. are cineva o solutie?

Littleboy
11-03-2008, 06:39 PM
Am si eu o intrebare inainte de a`mi achizitiona un gamepad. Vreau sa stiu daca merge sa joc 2 de la acelasi PC , unul de la tastatura si celalalt de la gamepad , si daca merge , ce imi recomandati pentru un laptop.

Multumesc anticipat.

Danutz_dark_one
11-03-2008, 06:44 PM
merge sa joci 2 la acelasi pc, eu cu un prieten asa facem :D

Littleboy
11-03-2008, 06:46 PM
Imi poti da cateva detalii te rog. Ce gamepad imi recomanzi si cum setez sa mearga. Se conecteaza la usb gamepad`ul ??

Danutz_dark_one
11-03-2008, 06:54 PM
nu pot sa iti recomand un anume gamepad, vezi in topicul gamepad vs. tastatura (http://forum.fifaromania.net/showthread.php?t=7049) ca acolo sunt opinii bune ;) si da, gamepad-ul in conectezi la USB si de setat, intri in My Fifa 08, Controls si acolo unde scrie sus Keyboard tu dai sa apara Controller :)

Rica25
11-03-2008, 08:08 PM
merge sa joci 2 la acelasi pc, eu cu un prieten asa facem :D

Deci cum, fifa 2008 se poate juca in 2?:confused:Unul la tastatura si celalalt la joystick?

Danutz_dark_one
11-03-2008, 08:16 PM
da :D eu de obicei asa joc fifa :D

Rica25
11-03-2008, 08:18 PM
Va merge cu un joystick pentru playstation 2?

Danutz_dark_one
11-03-2008, 08:30 PM
cred ca da, eu folosesc un gamepad :)

the Red|ARMY
15-03-2008, 01:20 AM
Intrebare pt. cei ce joaca FIFA08 Multiplayer pe Direct IP:

-Dupa ce ati terminat meciul puteti trece mai departe, adica sa dati REMACH sau QUIT TO MAIN MENU ?:confused:

-le selectez , se aude sunetul acela BANG!, dar nu preiau comenzile respective ... asa ca solutia mea este ALT+CTRL+DEL ...

ovidanu
17-03-2008, 02:17 PM
Cine vrea sa joace fifa 08, insa cu updateurile 1, 2 si 3 de la EA, sa ma contacteze pe mess: ovidiu_vallentin

Alecs_alecks
19-03-2008, 04:54 PM
SAlut! Am si eu o problema cu Fifa08 si sper ca puteti sa ma ajutati! Am instalat CEP 08 cu tot ce trebuie dar......:( !!! dupa ce termin sezonul , cum ajung la Board Expectations ...imi arata acolo cate puncte am strans pentru indeplinirea obiectivelor si cand dau Advance se blocheaza jocul :-?? mai am nevoie sa instalez alt Tool sau ceva ?


:| pls Help

tigrutzu15
19-03-2008, 07:03 PM
SAlut! Am si eu o problema cu Fifa08 si sper ca puteti sa ma ajutati! Am instalat CEP 08 cu tot ce trebuie dar......:( !!! dupa ce termin sezonul , cum ajung la Board Expectations ...imi arata acolo cate puncte am strans pentru indeplinirea obiectivelor si cand dau Advance se blocheaza jocul :-?? mai am nevoie sa instalez alt Tool sau ceva ?


:| pls Help

man dute si intreaba la ei pe site nu aici.....sau la patchuri pt fifa...

Viktor
21-03-2008, 08:22 PM
am si eu o problema d 2 zile nu mai pot juca fifa si nuj c are knd apes p icon apare k s incarca putin apoi nu s intampla nmk am dezinstalat jocu apoi lam reinstalat am mers sa joc dar dupa c am iesit mi-a aparut aceasi problema

Cornel*
22-03-2008, 06:33 AM
reinstall windows. da tot timpul rezultate :p.

audigy
24-03-2008, 12:20 AM
Va merge cu un joystick pentru playstation 2?
Din cate stie io gamepadurile de PS2 nu au usb, deci nu cred ca merge.

Am auzit ca exista ceva adaptoare....dar nu pot da detalii. :D

Yppy
25-03-2008, 04:33 PM
Sal all... am si eu o problema la fifa 08 .. din pacate....de cand am instalat RLSP 08 nu mai pot juca online...am citit cateva pagini de aici dar nu am gasit raspuns...ma puteti ajuta ? :(

U_Craiova
25-03-2008, 08:50 PM
pai normal ca nu mai poti juca online,poti juca doar daca cel cu care joci are si el RLSP fara alte patchuri bagate.! Daca te referi al chestia ca vrei sa joci cu echipe din liga 1 si cel cu care joci n-o are instalata nu merge ...tr sa o aiba si el altfel....!

Joss_ionut
27-03-2008, 03:21 PM
eu am o problema. cand intru sa sjoc online imi zice ca versiunea e prea veche si imi da un lik sa descarc nus ce patch. am descarcat patchu si am facut ce mio zis insa nu merge. cand intru iarasi imi da linkul ala
:(


ma ajuta cinevaa!!!
??????????żżżżżżżżżżż

Joss_ionut
27-03-2008, 03:47 PM
si inca ceva. eu am fifa 08in spaniola si inportugheza...aja e jocu ca lam loat din spani. dupa ce instalez patchu in joc numi apare numele de la nici o echipa romaneasca sau al ligi 1 burger 8numele) . nu mi se mai aud nici cometariile. ::(:(:(:(

Joss_ionut
27-03-2008, 04:00 PM
ms mult pt ajutor :(x(

U_Craiova
27-03-2008, 04:48 PM
cine te pune sa iei jocu din spania, ia-l tata din Romania ca e produs mai bun :))

giannikro
31-03-2008, 08:51 PM
Am laptop Acer Aspire 5720Z / procesor Intel Pentium Dual CPU T2330@1.60GHz / RAM 2046GB / System 32 bit / Windows Vista Home Premium / Video GeForce 8400M GS: 1023MB total / 256MB dedicat / 767MB shared.
Problema e ca Fifa 08 pe care il am eu (il joc fara CD, normal) imi frameaza in meniuri ( Team management, Transferuri, Save profile etc). Am mouse atasat si trebuie sa apas si de 3-4 ori ca sa execute, deasemenea se misca greu si din sagetile de pe tastatura. Meciul propriu zis il joc in cele mai bune conditii.
Rog dai-mi sfaturi.
Mersi

Joss_ionut
04-04-2008, 07:42 AM
cine te pune sa iei jocu din spania, ia-l tata din Romania ca e produs mai bun :))

daca stau in spani o sa vin panan romania sal cumpar :? :-w

dinamo4ever
06-04-2008, 03:11 PM
sal ! am si eu o problema unii jucatori imi dau gol direct din corner pica mingea pe bara si dupaia e gol stie cineva cum se face chestia asta ?

U_Craiova
06-04-2008, 06:40 PM
asta nu e o problema fifa08 =)) lol si daca iti da de la mijloc ce o sa faci? o sa postezi aici sau o sa ii rogi sa nu iti mai dea gol din corner sau de la mijloc :))....

Aniytza_c.ronaldo
07-04-2008, 07:44 PM
ajutati-ma si pe mn....va rog...jok fifa 08 k joystick si nu pot s fac scheme din stickul din dreapta.....pls pls pls....ajutatima........l-am calibrat dar nu merge....va rog ajutati-ma....va rog mult...:((

Aniytza_c.ronaldo
07-04-2008, 07:44 PM
va rog ajutor....:(

sisu_stelistul
07-04-2008, 07:52 PM
Nici eu nu pot, cred ca se poate doar cu anumite tipuri de gamepaduri, tu de care ai? Eu am un speed link.

kanye_west
08-04-2008, 05:41 PM
ajutati-ma si pe mn....va rog...jok fifa 08 k joystick si nu pot s fac scheme din stickul din dreapta.....pls pls pls....ajutatima........l-am calibrat dar nu merge....va rog ajutati-ma....va rog mult...:((draga prietene apropiat Aniytza..asa cum spune si cel de mai sus ..asta ar fi toata chestia, depinde si de gamepad..unele nici nu au stickuri, o alta solutie ar fi sa cauti pe net..poate gasesti ceva, cauta mai bine..Good Luck!;)

Aniytza_c.ronaldo
09-04-2008, 07:57 PM
eu am un apollo GP-3090 si are si ciupercutza....am gasit de curand un program in care fiecare gamepad.....se configureaza singur....dar imi da o eroare...:(

Denylson
11-04-2008, 12:39 AM
Sal am si eu o problema cand joc Fifa cu cineva in retea sau pe net pur si simplu dupa minutul 55 cu aproximatie imi iese ca si cand as da eu alt tab si apare desktop-ul iar cand intru iar in el scrie "Connection lost" ceea ce e logic...Am dat o defragmentare am folosit TuneUp dar nu cred ca asta e problema.Pls help :((

cosmin targoviste
11-04-2008, 06:40 AM
1-Ai vreun patch
2-Iti pica netul
3-Reinstaleaza jocul.

Denylson
11-04-2008, 02:02 PM
Pai am RLSP instalat dar sa fie asta problema...Netul nu pica sigur ca nu e de la net daca era imi zicea direct connection lost si nu mi se mai minimaliza in bara de jos ca si cand as fi dat alt tab...ce sa mai fac? :(

Nelutzzu
16-04-2008, 09:47 PM
Am si eu o problema mare legata de jocul de fifa si sa va spun sincer nu stiu cu cine sa am sfatuiesc. V-am cautat pe google forumu si sper sa gasesc aici oameni binevoitori care pot si stie sa ma ajute.
Deci sunt jukator vechi de fifa. Mi-am luat fifa 08 de cand a aparut si l-am jukat. Bine.. nu l-am luat pe cel original dar nu jukam jocuri d'astae mari pe net si nici nu-mi trebuia mai mult. Am vrut sa-l testez sa vad daca e pe gustul meu si gata. L-am jukat destul de mult si mi-a placut. De vreo saptamana mi s-a luat curentul si nu am mai putut intra in windows :(. Mi-am reinstalat windows-ul abia alaltaieri deoarece doar atuncia a putut varu meu sa ma ajute si eu am si un calculator mai ciudat.. Nu pot spune ca nu e performant, dar nici ca ar fi. Daca vreti va spun si ce "problema" am cu calculatorul, dar nu cred ca ar conta atata timp cat fifa imi mergea perfect. De luni, de cand mi-am reinstalat windows-ul nu mai pot juka fifa 08 si nici noul aparut, euro 08 :((. Il instalez normal, bag crack-ul , dublu click si nu se intampla nimik! La fel mi se intampla la amandoua. Le-am reinstalat de nenumarate ori si la fel. Daca nu bag crak-ul in loc sa imi zica "please insert the disk" sau ceva de genul asta imi da o eroare pe fond rosu care zice asa:

Titlul erorii: "FIFA08.EXE - Entry Point NoT Found"
Mesajul: "The procedure entry point D3DPERF_SetMarker could not be located in the dynamic link library d3d9.dll."

Daca vreti va dau si o poza la ecran.. Nu stiu ce sa fac, ma gandesc sa fie de la windows problema poate , insa nu sunt sigur. Voi ce parere aveti ?? Kulmea ca am incercat sa imi bag si alte jocuri, gandindu-ma ca poate am vreun virus de executabil ceva... Mi-am bagat Prince of Persia Warrior Within, merge perfect. MI-am cautat o serie veche de fifa. Fifa 07 nu l-am gasit, fifa 06, care nu e original insa l-am instalat fara sa gasesc crack-ul, culmea kulmei, imi merge :eek:. Va rog spuneti-mi ce credeti despre problema mea si ce ar trebui sa fac sa imi mearga cum imi mergea fifa 08, inainte sa am problema asta cu calculatorul.
Mi-am cumparat chiar si UPS sa nu mai am probleme cu curentu de pe strada mea, insa vreau fifa 08 inapoi :(
Va rog mult ajutati-ma....pls..

Cătălin
17-04-2008, 06:29 PM
spuneti-mi va rog cum fac sa sterg toate modificarile pe care le-am facut cu CM08 ca nu vreau sa reinstalez fifa ...se poate ...??:D:D

Nelutzzu
18-04-2008, 03:07 PM
Astept raspuns la nelamurirea mea, va rogg multttt [-o<[-o<[-o<[-o<

Tevez
18-04-2008, 03:42 PM
Astept raspuns la nelamurirea mea, va rogg multttt [-o<[-o<[-o<[-o<

instaleaza windows din nou cvel mai binee

dantl
19-04-2008, 05:12 AM
Salutare! Am si eu o mare problema cu jocul asta si sper sa ma ajutati voi. In single player jocul imi merge fara nici o problema dar cind joc pe net cu direct IP apare o intirziere deranjant de mare intre comanda data si actiunea efectiva a calculatorului. Nu stiu daca la toti e asa dar eu simt ca joc sah si nu fotbal; practic trebuie sa anticipez ce se va intimpla si sa dau comanda inainte de a fi efectiv cazul. Nu stiu daca am fost clar dar ideea e ca nu pot juca asa. Stie cineva cum se poate rezolva aceasta problema?

alex_r
21-04-2008, 01:48 PM
Astept raspuns la nelamurirea mea, va rogg multttt [-o<[-o<[-o<[-o<

reinstaleaza direct x-ul sau instaleaza direct x 10.

Cătălin
21-04-2008, 05:20 PM
cine stie de ce nu merge sa instalez fifa ? mereu imi da eroare..trebuie sa instalez ceva inainte ? ca mi-am reinstala windowsul?:D uitati:
http://xs.to/xs.php?h=xs226&d=08171&f=untitled787.png :(

alex_r
22-04-2008, 03:13 PM
e stricat cd-ul

PICIU_PCH
23-04-2008, 10:29 AM
nu e chiar o problema , dar in alta parte nu aveam udne posta...daca stie cineva cum schimb si eu mingea in joc...adica pe direct ip ca in cariera nu o poti schimba , va rog sa`mi spuneti si mie...

Razvan1989
23-04-2008, 01:33 PM
am downloadat de pe acest site <http://www.fifasite.pl/download.php?action=subcat&id=28> cateva fete dar majoritatea sun fisiere rar., si nu stiu cum si unde sa le copiez ca sa merga.Va rog daca puteti sa ma ajutati si pe mine cu o sugestie ce trebuie sa fac. Va multumesc frumos.

Luka
25-04-2008, 11:59 AM
de ex intru sa dau un meci ...incepe jocul si merge ca si cum ar fi in slow motion...apoi merge bine 4-5 sec apoi iara slow motion..si tot asa...nu e sacadare sa zici ca e de la setari rezolutie,efecte....pe orice rezolutie pun tot asa face...si nu cred ca e de la calc ....Core Duo 1.86,2 G RAM,placa video 512....eu ma gandesc ca e de la vista sau poate ceva setare din joc?...ati mai intalnit problema asta?

Vladutzyy
25-04-2008, 12:31 PM
Am o problema...mai de mult am instalat un patch care se numeste "Nordic"...acela de iti da Online Squads .... si am vazut ca nu mai pot juca onilne zice ca difera baza de date sau ceva de genu..apoi am sters folderu Fifa08 am reinstalat`o si tot imi apare acel patch...cum pot sa scap de el? :mellow::(

PICIU_PCH
26-04-2008, 02:18 PM
uninstal :D

VILLARREAL
28-04-2008, 09:21 PM
nu merge patchul cu liga 1 de pe site

shara21jonny
28-04-2008, 09:29 PM
Sa incep cu o scurta prezentare.
Am un singur abonament pentru internet, la care folosesc si pc-ul si laptopul cu un router wireless D-Link DI-524.
Am Fifa 08 in original instalat si pe pc si pe laptop (l-am cumparat de doua ori).
In schimb, nu pot juca online decat de pe PC, pe laptop aparand un mesaj cu o eroare de internet imediat ce accesez Online Mode sau Interactiv Leags (pt cei ce stiu).
Multiplayerul merge intre cele doua sisteme dar online mode doar pe unul singur.

Asadar, am nevoie de un sfat in care sper sa concluzionati destul de sigur daca mai pot sa-mi bat capul pentru a putea juca modul online si de pe laptop sau daca nu sa las asa cum este. (cei cu afirmatii ca am acelasi joc instalat pe amandoua sisteme va rog sa va abtineti, ca am cumparat de doua ori jocul, adica doua licente diferite, in speranta sa nu faceti tam-tam ca pe restul forumurilor)

Multumesc Anticipat !

solidmag3
06-05-2008, 03:30 PM
Am cumparat fifa 08 original din romania (diverta) si vreau sa jok interaktive leagues dar imi tot cere un patch am downloadat patchu ce imi cere da nu merge sa il instalez zice old file not found da m-am uitat in data si este fisierul si nu merge sa il instalez nu stiti cum pot rezolva problema sau sa imi dea cineva fisierul din data "cl.bin" va multumesc

crazy boy 2008
06-05-2008, 05:00 PM
de ex intru sa dau un meci ...incepe jocul si merge ca si cum ar fi in slow motion...apoi merge bine 4-5 sec apoi iara slow motion..si tot asa...nu e sacadare sa zici ca e de la setari rezolutie,efecte....pe orice rezolutie pun tot asa face...si nu cred ca e de la calc ....Core Duo 1.86,2 G RAM,placa video 512....eu ma gandesc ca e de la vista sau poate ceva setare din joc?...ati mai intalnit problema asta?

e 100% de la vista

octa
13-05-2008, 06:18 PM
sal, din titlu va da-ti seama de problema, mentionez ca am incercat sa schimb fisierul cfg_pc_h care se afla in fifa08/data/cmn RENDER_RATE_MODE = 20 cum am vazut pe alt forum dar nu a prea mers alte sugestii sun bine venite!

Ingerul
15-05-2008, 08:37 PM
nu stiu daca e locul potrivit in care sa intreb asta ...deci se poate face ca in Manager Mode sa joc meciurile in campionat pe NOCTURNA ???? se poate face din cariera sau ?! :confused:

kl@udiu
15-05-2008, 08:54 PM
mie de ce imi da eroare update-ul oficial? imi zice ceva cu old file

ilDotore
17-05-2008, 06:10 PM
Sa incep cu o scurta prezentare.
Am un singur abonament pentru internet, la care folosesc si pc-ul si laptopul cu un router wireless D-Link DI-524.
Am Fifa 08 in original instalat si pe pc si pe laptop (l-am cumparat de doua ori).
In schimb, nu pot juca online decat de pe PC, pe laptop aparand un mesaj cu o eroare de internet imediat ce accesez Online Mode sau Interactiv Leags (pt cei ce stiu).
Multiplayerul merge intre cele doua sisteme dar online mode doar pe unul singur.

Asadar, am nevoie de un sfat in care sper sa concluzionati destul de sigur daca mai pot sa-mi bat capul pentru a putea juca modul online si de pe laptop sau daca nu sa las asa cum este. (cei cu afirmatii ca am acelasi joc instalat pe amandoua sisteme va rog sa va abtineti, ca am cumparat de doua ori jocul, adica doua licente diferite, in speranta sa nu faceti tam-tam ca pe restul forumurilor)

Multumesc Anticipat !

studiaza AICI (http://forums.electronicarts.co.uk/fifa-08-current-gen/293467-pc-online-problems-after-latest-windows-updates.html)
in mare e vb de un update de la windosws care intra in conflict

Am cumparat fifa 08 original din romania (diverta) si vreau sa jok interaktive leagues dar imi tot cere un patch am downloadat patchu ce imi cere da nu merge sa il instalez zice old file not found da m-am uitat in data si este fisierul si nu merge sa il instalez nu stiti cum pot rezolva problema sau sa imi dea cineva fisierul din data "cl.bin" va multumesc

V1:
FIFA 08 - Roster Update #1 [SE] (http://www.worthdownloading.com/download.php?gid=2679&id=12809)
FIFA 08 - Roster Update #1 [Nodic] (http://www.worthdownloading.com/download.php?gid=2679&id=12808)
FIFA 08 - Roster Update #1 [UK] (http://www.worthdownloading.com/download.php?gid=2679&id=12807)
FIFA 08 - Roster Update #1 [US] (http://www.worthdownloading.com/download.php?gid=2679&id=12806)
FIFA 08 - Roster Update #1 [EE] (http://www.worthdownloading.com/download.php?gid=2679&id=12805)
FIFA 08 - Roster Update #1 [CE] (http://www.worthdownloading.com/download.php?gid=2679&id=12804)

V2:
FIFA 08 - Update #2 [Southern Europe] (http://www.worthdownloading.com/download.php?gid=2679&id=13433)
FIFA 08 - Update #2 [Brazil] (http://www.worthdownloading.com/download.php?gid=2679&id=13432)
FIFA 08 - Update #2 [Eastern Europe] (http://www.worthdownloading.com/download.php?gid=2679&id=13431)
FIFA 08 - Update #2 [Nordic] (http://www.worthdownloading.com/download.php?gid=2679&id=13430)
FIFA 08 - Update #2 [Central Europe] (http://www.worthdownloading.com/download.php?gid=2679&id=13429)
FIFA 08 - Update #2 [US] (http://www.worthdownloading.com/download.php?gid=2679&id=13428)
FIFA 08 - Update #2 [UK] (http://www.worthdownloading.com/download.php?gid=2679&id=13427)

V3:
FIFA 08 - Update #3 [Southern] (http://www.worthdownloading.com/download.php?gid=2679&id=14088)
FIFA 08 - Update #3 [Nordic] (http://www.worthdownloading.com/download.php?gid=2679&id=14087)
FIFA 08 - Update #3 [Eastern] (http://www.worthdownloading.com/download.php?gid=2679&id=14086)
FIFA 08 - Update #3 [Central] (http://www.worthdownloading.com/download.php?gid=2679&id=14085)
FIFA 08 - Update #3 [US] (http://www.worthdownloading.com/download.php?gid=2679&id=14084)
FIFA 08 - Update #3 [UK/Download] (http://www.worthdownloading.com/download.php?gid=2679&id=14083)
FIFA 08 - Update #3 [UK/Retail] (http://www.worthdownloading.com/download.php?gid=2679&id=14082)
FIFA 08 - Update #3 [Brazil] (http://www.worthdownloading.com/download.php?gid=2679&id=14081)

dupa cum vezi is mai multe versiuni ptr fiecare patch, asa ca trebuie sa incerci fiecare versiune de la primul patch pana o gasesti pe cea care i-ti merge tie, apoi downloadezi si restu patchurilor cu versiunea corespunzatoare si le instalezi. cel putin asa am facut eu.

macabis2
18-05-2008, 11:59 AM
Il am original, asa ca eu le iau fara probleme..

abdulitalianu
18-05-2008, 09:43 PM
sall am o problema dupa ce instalez liga 1 merge sa joci cateva partide si dapa acea dispar jucatori si se vede decat mingia.ce pot sa fac sa mearga normal?

macabis2
19-05-2008, 08:10 AM
sa iei patchul nou RLSP:D:D

CLAUDIO
21-05-2008, 06:29 PM
De ce nu se deschide config.dat,imi zice ca e invalid header?

Patryck
21-05-2008, 06:30 PM
baieti stie cnva cum scoti portarul
ex in ultimul min ai corner si esti condus cum scoti portarul:confused:

CLAUDIO
21-05-2008, 06:31 PM
baieti stie cnva cum scoti portarul
ex in ultimul min ai corner si esti condus cum scoti portarul:confused:

Shift,frate,;).

Tevez
21-05-2008, 07:36 PM
tre sa fii condus cu 1 gol si apesi shift+r si vine...

@lyn
21-05-2008, 11:25 PM
tre sa fii condus cu 1 gol si apesi shift+r si vine...

Doar shift, fara r, dar trebuie sa fii condus cu un gol in min 89 sau 90.

bogdan7
22-05-2008, 06:50 PM
apropo de corner:p...
cum aduci un fundas, in careu, la corner ? De ex. Goian ?:D

CLAUDIO
22-05-2008, 07:05 PM
apropo de corner:p...
cum aduci un fundas, in careu, la corner ? De ex. Goian ?:D
Nu se poate,cei care au bifat la skills:comes for crosses,aia vin singuri,atat.Daca ai CM08,poti pune tu la fundasii inalti.

alexChase
23-05-2008, 01:27 PM
mi`am instalat English PL Patch care imi imbunatateste echipamentele, echipele etc. Problema e ca la meciuri nu se vede mingea.Se poate repara fara sa instalez iar?

go4itgabi
29-05-2008, 05:37 PM
va rog frumos spuneti-mi si mie cum fac sa sutez la firul ierbii? dak aveti cariera stiti cum ma enerveaza cand imi iau gol asa de la cpu sa-mi spuneti va rog ce tasta sau ce combinatie de taste sunt pentru a suta in acest mod multumesc

Patryck
29-05-2008, 06:01 PM
mi`am instalat English PL Patch care imi imbunatateste echipamentele, echipele etc. Problema e ca la meciuri nu se vede mingea.Se poate repara fara sa instalez iar?

tre sa pui mingea cu cm 08, si eu am avut prob asta mie mi se intampla la echipe mari cen arsenal sau man utd

marioalcappone
02-06-2008, 05:49 PM
salut !
imi poate spune cineva de ce se restarteaza pc-ul dupa ce incep sa joc fifa 08 ( cam dupa 5 min) ? a mai patit cineva ?

bogdan7
02-06-2008, 06:24 PM
poate ai virusi...

tara_ionutz
08-06-2008, 11:58 PM
Eu am o problema...Stiu ca GF4 mx ii trecuta de EA ca si incombatibila cu jocul.
Dar la fel a fost si cu 2006 si 2007, pe care le-am jucat fara probleme...
Si inainte sa imi mearga jocul anii trecuti a trebuit sa il reinstalez de cateva ori si sa instalez un driver video nou si fara semnatura din cate imi amintesc...
Acuma am incercat aceleasi lucruri si nimic...
Din cate am inteles motorul grafic al jocului ii acelasi, cu mici imbunatatiri, dar alea nu conteaza, in conditiile in care am 128 m la placa video, iar minimu e de 64 pentru joc...
Daca are cineva vreo solutie (in afara de schimbarea placii...va veni si aia curand, dar impreuna cu restu sistemului:)) )
Multumesc!


Eu am problema ci vistax64.....imi merege in slow motion al 800x600 chiar si la 640x480 merge un pic..si am SP1 ....mia stie cineva alta chestie?

Little0n3
09-06-2008, 12:47 PM
Am si eu o problema ma poate ajuta cineva ?!

S3BBY
09-06-2008, 12:50 PM
Am si eu o problema ma poate ajuta cineva ?!

Pai zi problema,si vedem noi daca te putem ajuta.:p

Little0n3
09-06-2008, 12:52 PM
incerc sa joc si eu interactive league si sa fac transferurile care s-au efectuat iarna asta la echipe si nu-mi merge.... am intrat pe pagina aia de acolo de la fifa sa`mi iau patch`u si nu merge imi da eroare... de ce oare.. ? :(


Ms mult pt ajutor :) !

Little0n3
09-06-2008, 01:36 PM
Am incercat patch`urile acelea postate de ilDotore si mi-a mers doar primu.... :( cel nordic si al doilea mi-a dat eroare :(( de downloadat l-am downloadat... :( pls...help !



Poate sa-mi spună şi mie cineva daca sa mai lansat inca un patch cu liga intai dupa versiunea 1.1... adică primu ?

Imi cer scuze k am scris de mai multe ori...n-am stiut... !

Steaua3000
09-06-2008, 05:52 PM
am o problema la fifa....deci imi fac o echipa ca manager joc vreo 5-6 minute,si dupa aia imi iese din joc :| am instalat doar patchul : carrer mode patch al lui orlandelu....
am scanat si nu am virusi....

clau2009
15-06-2008, 11:44 AM
am si eu un bug: cateodata, imi dispar jucatorii de pe teren. si tre sa fac o shimbare si apoi reapar. sau chivu, contra si tamas au parul lung. si asta cu parul lung se poate rezolva va intreb?

bogdan7
15-06-2008, 06:52 PM
chivu, contra si tamas au parul lung. si asta cu parul lung se poate rezolva va intreb?

pai cu CM 08;)

dragos90
15-06-2008, 07:02 PM
am si eu o problema... stie cineva de ce in FIFA imi merg butoanele de la tastatura foarte greu, desi jocul se vede foarte bine, chiar daca in rest si butanele merg foarte bine ?

clau2009
15-06-2008, 08:32 PM
pai cu CM 08;)
pai da dar cum fac? pentru ca al minifete sunt fete fara par lung, si la contra are parul semilung si blond, chivu si tamas au parul identic, lung.. si cum as putea cu cm 08??

Steaua3000
16-06-2008, 08:43 AM
am o problema cu fifa....imi merge in frameuri-mi se blocheaza cam 1-2 secunde ...aceeasi problema am si cu euro si cu pes...

bogdan7
16-06-2008, 02:04 PM
am o problema cu fifa....imi merge in frameuri-mi se blocheaza cam 1-2 secunde ...aceeasi problema am si cu euro si cu pes...

cred ca e din cauza calculatorului, asa am patit si eu la pes...Schimba-i placa video sau asa ceva;)

Steaua3000
16-06-2008, 03:32 PM
pai acum 2 zile imi mergea PERFECT

David Villa
21-06-2008, 09:25 AM
cand incerc sa instalez patchul da la fifa 08 imi zice ca nu a gasit fisierul sau ca a gasit altul care nu se potriveste

bogdan7
21-06-2008, 02:35 PM
cand incerc sa instalez patchul da la fifa 08 imi zice ca nu a gasit fisierul sau ca a gasit altul care nu se potriveste

care patch ?:huh:
Daca te referi la RLSP, instaleaza din nou fifa 2008 iar apoi patch-ul, poate aveai alt patch care nu merge cu RLSP.

smarthing
21-06-2008, 11:27 PM
Cine ma poate ajuta cu fisierele din comentariul in engleza:confused:
Am cumparat FIFA 08 din Spania si de cand am instalat Liga I nu mai am nici macar comentariul in spaniola:eek:
La FIFA 07 am gasit comentariul in engleza pe internet si am reusit sa-l fac sa si mearga:mishto:
La 08 am cautat de zor dar nici o sansa din pacate:alida:

BughyRy
22-06-2008, 11:49 AM
pai ce limba ti-ai ales cand intri in joc? chiar daca iti alegi engleza tot in spaniola e comentariul?

smarthing
22-06-2008, 04:21 PM
Tocmai asta e problema ca limbi nu are dacat spaniola si portugheza !
Deci, normal ca nu am de unde sa aleg engleza...
Si acum am ramas si fara comentariul spaniol de cand am pus Liga I !
Pe internet, cel in engleza e un adevarat tabu asa ca bine ca am gasit un patch mexican si e bun si asta decat deloc, mai ales ca functioneaza bine cu tot cu patchul romanesc

geo
23-06-2008, 08:36 PM
am si eu o problema:am jucat un sezon si jumatate q liverpool si inaintea unor meciuri din cupa angliei ma scotea din joc mi sa intamplat de 2 ori e din cauza faptului k nu am jocul original nu?

C.RoNaLdO7
23-06-2008, 08:58 PM
am si eu o problema:am jucat un sezon si jumatate q liverpool si inaintea unor meciuri din cupa angliei ma scotea din joc mi sa intamplat de 2 ori e din cauza faptului k nu am jocul original nu?

Te scoate doar daca le joci tu sau daca dai la quick sim ? Daca te scoate cand le joci incearca sa dai quick sim sau daca te scoate cand dai quick sim incearca sa le joci. Altceva nu stiu ce ar putea fi .

geo
24-06-2008, 12:33 PM
da si daca joc eu si daca dau quick sim si daca dau visual sim!!!

Hobbit
26-06-2008, 05:16 PM
ai folosit cm?
ai editat vre-un jucator vre-un kit ceva?

S3BBY
28-06-2008, 09:17 PM
@smarthing:Incearca patch-ul asta: http://files.filefront.com/mini+kommentar+patchrar/;9329349;/fileinfo.html
Are mai multe comentarii,printre care si engleza.Sper ca te-am ajutat.;)

Cassual
29-06-2008, 06:12 PM
cand intru sa joc manager mode si dau next match imi iese din el si da eroare... ma poate ajuta cineva cu o explicatie/solutie?

zecke1101
30-06-2008, 10:48 AM
se pare ca multi au problema aceea cu eroarea "don't send".la fel si eu.dar nu stie nimeni ce e de facut.

BughyRy
30-06-2008, 11:42 AM
reinstalati-va iarasi fifa...

zecke1101
01-07-2008, 09:41 AM
am reinstalat si fifa si windowsul de multe ori,dar fara nici un efect.

BughyRy
01-07-2008, 10:44 AM
cumpara originalu, nu o sa ai probleme

SoKaT
01-07-2008, 12:40 PM
Salut,
Imi poate explica si mie cineva cum este cu aceste transferuri in Fifa 08?
Ca eu nu inteleg...ii vad pe astia de la mn din lista ca dau mass-uri cu: Vand fundas cu nush cate milioane...
Vreau sa invat si eu cum se fac transferuri..ce programe imi trebuie etc.
Acum am postat unde mi-ati zis la Probleme Fifa 08.

BughyRy
01-07-2008, 03:57 PM
In primul rand nu e o problema. De ce nu-i intrebi pe cei care iti dau mass-uri?
Sincer stiu cum sta treaba cu alea dar mi-e sila sa-ti explic pe larg, pe scurt aia sunt intr-un campionat unde se modifica un fisier si se schimba jucatori de la o echipa la alta, campionat insemnand campionat intre mai multi jucatori nu Liga 1, Spanish Primea...

RQ7
01-07-2008, 09:11 PM
Am si eu o problema..
Mergea FIFA perfect dar odata cand am intrat nu am mai gasit cativa jucatori: Quaresma, Lennon, etc..Am dezinstalat FIFA l-am instalat si acum nu imi mai intra in joc!Ce sa fac???

Razor
01-07-2008, 09:18 PM
Dezinstaleaza Fifa, sterge folderul Fifa 08 din My documents, sterge folderul unde ai avut instalata fifa inainte ( daca a mai ramas folderul sterge-l cu tot ce e in el) si apoi instaleaza din nou fifa....ar trebui sa mearga :)....daca vrei folderul Fifa 08 din my documents copiaza-l undeva inainte de-al sterge ca sa nu iti pierzi reluarile, managerul, etc.....si daca merge fifa dupa aia normal, incearca sa repui folderul Fifa 08 initial in care ai reluari si alte chestii din nou in My documents....da prima data reinstaleaza pe curat cum am zis mai sus :)

*The Star*
02-07-2008, 11:18 AM
Cam asa o problema aveam si eu acum 1 saptamana. Nu mai intra in joc doar daca selectam alta limba si am sters tot ce aveam in My Documents cu FIFA si apoi a functionat. :)

lovefotball
03-07-2008, 02:07 PM
la mn jukm odata pe directip si o sutat ala cu care jukmin barele de sustinere ale portii si din minge a inceput sa iasa aburi

lovefotball
03-07-2008, 02:09 PM
pun si eo o intrebare dc la fifa 08 si07 nu se u,ple stadioanele ,fiindca mi se pare ciudat ca atunci cand joc pe anfield sa fie stadionu aproape gol

RQ7
03-07-2008, 05:45 PM
Dezinstaleaza Fifa, sterge folderul Fifa 08 din My documents, sterge folderul unde ai avut instalata fifa inainte ( daca a mai ramas folderul sterge-l cu tot ce e in el) si apoi instaleaza din nou fifa....ar trebui sa mearga :)....daca vrei folderul Fifa 08 din my documents copiaza-l undeva inainte de-al sterge ca sa nu iti pierzi reluarile, managerul, etc.....si daca merge fifa dupa aia normal, incearca sa repui folderul Fifa 08 initial in care ai reluari si alte chestii din nou in My documents....da prima data reinstaleaza pe curat cum am zis mai sus :)

la dezinstalat si merge..oricum ms:p

b_ady20
03-07-2008, 08:35 PM
@lovefootball:mesajele nu se posteaza unul dupa altul, mai ales din doua in doua minute :lol: Si stadionul ti se va umple atunci cand vei incepe sa joci mai bine si iti va creste suportul fanilor, caci banuiesc ca joci in manager mode fiindca altfel vorbesti din vise :rolleyes:

Petrov
04-07-2008, 08:15 AM
pun si eo o intrebare dc la fifa 08 si07 nu se u,ple stadioanele ,fiindca mi se pare ciudat ca atunci cand joc pe anfield sa fie stadionu aproape gol

Intra la game settings iar la level of detail dai pe high si va fi stadionul full...bineinteles daca te tine placa video;)

vldtflorin
06-07-2008, 09:43 PM
sal am luat shi eu patch -ul cu liga 1 burger dar cind sa intru in joc in da DONT SENT...ma poate ajuta cineva???

Petrov
07-07-2008, 10:33 AM
sal am luat shi eu patch -ul cu liga 1 burger dar cind sa intru in joc in da DONT SENT...ma poate ajuta cineva???

Probabil ai avut si alte patchuri inainte.Instaleaza fifa din nou si baga RLSP pe curat.

daci
07-07-2008, 10:42 AM
si eu am patit asa si am sters tot de la my documents->Fifa08 si am bagat din nou patch-u si a mers

geo
07-07-2008, 09:55 PM
da,mi se intampla de dinainte sa folosesc CM08.Si dak dau quick sim visual sim sau daca joc eu meciul tot ma scoate si apare eroarea Fifa has encountered an error and needs to close