PDA

View Full Version : driblinguri in fifa 07

Pages : [1] 2 3

l4mp4rd
01-10-2006, 10:08 AM
Care stie cum se fac driblingurile acelea care sunt in filmul de intro ???? :fotbal:

Undeath
01-10-2006, 10:54 AM
hm , eu am reusit cu juninho sa fac brazileana dar sincer nu stiu ce am dat ..combinatii intre shift,Z,C si Q parca si S :)) incearca combinatii de butoane si iti vor iesii :D

Ghost
01-10-2006, 02:40 PM
mda.. toti reusiti sa faceti.. dar nici nu stiti cum.. nu mai jucati cu toata mana pe taste!! :crazyboy: macar.. poate stiti si voi ce apasati..

Swift
01-10-2006, 02:52 PM
Am reusit sa fac schema lu Ronaldinho "virgulita"(parca asa se numeste)...E simplu cel putin la mine,esti in sprint iti prelungesti mingea cu shift apoi tii apasat ep shift si dai sageata sus+ sageata dreapta si va executa schema imediat cum se va apropia de minge ...Un prieten d-al meu cica a reusit si schema lu C. Ronaldo dar nu vrea sa zica..That mothafucker!!!

alex2006
04-10-2006, 10:48 AM
stiu eu sa fac brazilieana :D mergi in sus tii apasat pe shift si dai sus, dreapta,jos, stanga! k (sunt batut in cap si nu stiu sa folosesc limba romana) o rotatie. Da e ffff grea. :alida: :alida:

Omega
04-10-2006, 04:27 PM
pare cam complicata ... "rotatia" din ce ai dat tu acolo no-offense ;) . Dar daca stii s-o faci bravo frate ca eu n-am reusit :blink:

sdc
04-10-2006, 05:21 PM
daca apesi de 2 ori A lobeaza mingea,iese bine tare la centrari faza asta,iar Q+D suteaza tare la firul ierbii

Tele`Santana
04-10-2006, 05:26 PM
Originally posted by sdc@Oct 4 2006, 05:21 PM
daca apesi de 2 ori A lobeaza mingea,iese bine tare la centrari faza asta,iar Q+D suteaza tare la firul ierbii
94592

Q+D doar la loviturile libere trage la firul ierbii insa 2006 dadeai scarite frumoase cu aceasta combinatie acum da un lob care cred ca e ultima solutie care trebuie luata in calcul daca esti in careu si portarul e in apropiere

sdc
04-10-2006, 05:44 PM
si cu portarul degajeaza puternic pe jos cu combinatia Q+D,in schimb cu A simplu se trimetea mai bine mingea in adancime la 06,acum o ridica prea mult

Ratonu
04-10-2006, 06:20 PM
Vedeti ca thread-ul e pentru driblinguri...

Eu nu am reusit mare lucru pana acum, in afara de niste 360-uri cu Niang de la OM, dar nici nu prea am jucat cu echipe "de top".

CheptenB
04-10-2006, 09:18 PM
Originally posted by Ratonu@Oct 4 2006, 06:20 PM
Vedeti ca thread-ul e pentru driblinguri...

Eu nu am reusit mare lucru pana acum, in afara de niste 360-uri cu Niang de la OM, dar nici nu prea am jucat cu echipe "de top".
94602

mai baieti stie cineva sa dea cu efect din lov libere ?spunetimi (sunt agramat) si mie pls:(

enaceo
04-10-2006, 11:37 PM
Originally posted by CheptenB@Oct 4 2006, 10:18 PM
mai baieti stie cineva sa dea cu efect din lov libere ?spunetimi (sunt agramat) (sunt agramat) si mie pls:(
94618

La tips&tricks scrie ca pentru a da cu efect , apesi pe D pentru ca sa dai putere loviturii,si in timp ce jucatorul se duce sa dea in minge , apesi pe sageti in ce directie vrei sa dai cu efect.Eu am incercat de cateva ori , dar de fiecare data am dat mingea cu efect ,ce-i drept , dar s-a dus la cativa metri buni de poarta.
Driblinguri nu stiu tastele cum sunt , dar iti ies cateva daca apesi pe toate tastele ca tampitu' (shitf+c+z+s+a+d...) :D

R35p3c7_m3
05-10-2006, 12:01 AM
mai ai putin si enumeri toata tastatura......:))

enaceo
05-10-2006, 12:03 AM
Originally posted by R35p3c7_m3@Oct 5 2006, 01:01 AM
mai ai putin si enumeri toata tastatura......:))
94637

Din fericire , FIFA nu foloseste toate tastele pentru diferite comenzi din joc ( inca :( )

Mad_M@du
05-10-2006, 02:37 AM
mai baieti, incercati asa : tineti apasat SHIFT si faceti combinatii de sageti : jos-dr, jos-stg, stg-dr si invers, precum si o rotatie completa in sensul acelor de ceasornic si o sa vedeti cum apar toate driblingurile : bicicleta lui Ronaldo, ruperea de ritm si schimbarea de directie ale lui Ronaldinho si C.Ronaldo etc. ( rotatia completa e pt braziliana, dar banuiesc ca nu toti jucatorii o pot face ) . eu le-am testat astea cu Ronaldinho, Deco si Messi si au mers toate. exersati si voi in practice mode si vedeti ca nu-i asa de greu.
P.S. mie unul imi place cel mai mult schema explicata la "tips and hints" in care fentezi ca tragi la poarta, trimiti portarul dupa tigari si marchezi in poarta goala :)) SUPER TARE FRATE !!! si cred ca e noua in fifa, nu ???!?!?!??

sdc
05-10-2006, 10:20 AM
trebuie sa te-nveti foarte bine cu schemele,altfel in febra jocului pana te gandesti ce sa faci si cauti butoanele ti-a luat adversarul mingea

DarKnLove
05-10-2006, 04:48 PM
mai cand sunteti singuri cu portaru nu mai dati scarita, fentati portarul dar in apropierea lui dati s+d si o sa va iasa soto, ca scaritza nu mai e ea cum era... ;)

Surfer
05-10-2006, 05:02 PM
Cateva Tips-uri:
-la loviturile libere de la distanta mica ochiti spre coltul opus portarului si apasati foarte repede D (o fractiune de secunda cat sa se duca bara aia la aprox 15%).E gol aproape de fiecare data.
-la penalty-uri puteti face un fel de scarita/lob la fel ca in-game....cu Q+D.

VafCat
06-10-2006, 10:32 PM
1. cea mai usoara fenta: alergi pe diagonala si apoi dai pe shift+diagonala celalalta brusc si inaintezi cu E
2. am auzit ca poti sa faci o simulare de shut ca sa pacalesti adversaru... ceva scurt apasat pe A si D sau S si D
3. acum am citit aici pe forum si am aflat de shutu cu Q si D din lovitura libera.. interesant
4. ce mai stiu... cand stai zid ti apasat pe D ca sa iasa un jucator din zid in spre minge

Punish3r
06-10-2006, 10:38 PM
La mine cu Q+D e tot scarita,ca la fifa 06 ;)

SSORIN
06-10-2006, 11:46 PM
Q + D in timpul meciului este scarita si din lovitura libera da pe jos.

poli tm in fifa
07-10-2006, 10:14 AM
eu am reusitt cu ronaldinho schema aia a lui
am tinut apasat pe shift si am apasat in acelasi timp pe sageti...mai precis pe sageata de sus si cea din dreapta...daca vrea cineva reluarea id de mess dany99poli

Cristy428
07-10-2006, 12:46 PM
mare lucru :cooool:

ti apasat pe shift si dai repede sageata fata si sageata sus si la un moment dat iti face, dar oricum pana iese pierzi mingea ...

Omega
07-10-2006, 02:44 PM
mai ziceti si voi alte scheme ca asta cu ronaldinho .."virgula" s-a mai discutat despre ea si in pagina precedenta si s-a spus cum se face asa ca nu e nevoie..cred eu...sa se spuna de 1000 de ori :D .

xeon
07-10-2006, 03:07 PM
Acestea sunt schemele pe care le stiu eu:
1. 1 la 1 cu portarul-->apesi D+S+[dreapta sau stanga] pentru a simula sutul;
-->apesi D+Z pentru a suta plasat
-->apesi D+C pentru a suta incet pe jos
-->apesi Q+D pentru a da o scarita eleganta
2.Lovituri libere si penalty-uri
-->in timp ce ai o lovitura libera apasa C pentru a mai chama un om; apoi tine apasat C in continuare pana omul care a venit isi va schimba pozitia; in final apasa D pentru a suta cu omul al doilea (in generalm daca mingea e pe poarta va fi gol)
-->apasa D si in timp ce omul fuge spre minge apasa una dintre sageti pentru a suta cu efect
-->dupa ce ai chemat omul al doilea tine apasat C+S pentru a da drumul la minge
-->pentru a suta fals apasa Step Over si D
Toate aceste scheme sunt si in Fifa 07 Tips&Tricks; le-am incercat pe toate simerg 100% :bere: :fotbal: :mishto:

Omega
07-10-2006, 10:41 PM
bravo frate :mishto: ..

r5m
07-10-2006, 10:43 PM
3.5 Mesaje fara nici un sens, bagare in seama

Eu zic sa termini cu postatul in ritmul asta. ;)

Cristy428
07-10-2006, 11:45 PM
Originally posted by xeon@Oct 7 2006, 03:07 PM
Acestea sunt schemele pe care le stiu eu:
1. 1 la 1 cu portarul-->apesi D+S+[dreapta sau stanga] pentru a simula sutul;
* * * * * * * * * * * * * * -->apesi D+Z pentru a suta plasat
* * * * * * * * * * * * * * -->apesi D+C pentru a suta incet pe jos
* * * * * * * * * * * * * * -->apesi Q+D pentru a da o scarita eleganta
2.Lovituri libere si penalty-uri
* * * * * * * * * * * * * * -->in timp ce ai o lovitura libera apasa C pentru a mai chama un om; apoi tine apasat C in continuare pana omul care a venit isi va schimba pozitia; in final apasa D pentru a suta cu omul al doilea (in generalm daca mingea e pe poarta va fi gol)
* * * * * * * * * * * * * * -->apasa D si in timp ce omul fuge spre minge apasa una dintre sageti pentru a suta cu efect
* * * * * * * * * * * * * * -->dupa ce ai chemat omul al doilea tine apasat C+S pentru a da drumul la minge
* * * * * * * * * * * * * * -->pentru a suta fals apasa Step Over si D
Toate aceste scheme sunt si in Fifa 07 Tips&Tricks; le-am incercat pe toate simerg 100%* :bere:* :fotbal:* :mishto:
94904

tii apasat z si dai pe d, eu asa fac si trage plasat cu latu.
la fel si pentru celelalte.

la lovituri libere apesi c si vine un om, daca tii apasat c si dai d trage cel care a venit. (poti sa-i schimbi pozitia tinanad apast pe c si apesi pe una din sageti, stanga sau dreapta).
daca tii apasat pe z si dai d unu dintre ei sare peste minge si celalalt suteaza.
daca vrei sa dai pe jos din lovitura libera tii apasat q si dai d.
sunt misto fazele, eu mereu trag cu, c sau z si de multe ori dau gol.

Tele`Santana
08-10-2006, 08:52 AM
Stie cineva sa lase mingea sa treaca am impresia ca se numeste dummy move la 06 era simplu apasai W ptr pasa apoi Z lasa mingea si scapai singur cu portarul :)

Tudorikfarafrik
08-10-2006, 11:15 AM
Asa e si aici numai ca nu trebui sa apesi nimic altceva...cand vine mingea spre tine,iei mana de pe sageti si dai un z si a trecut...da' o pierd des
Rabona(centrare pe dupa calcai...)...mie mi-a iesit de 2 ori pana acuma la practice....sa zicem ca esti cu Messi sau C.Ronaldo pe flancu drept,ataci spre dreapta...e...aici dai combinatia urmatoare:dai STANGA ,in cazul nostru, si in timp ce se intoarce dai SUS si A...v-am spus mi-a iesit de cateva ori...si chestia e ca atunci chiar voiam sa dau asa , adica nu la intamplare.... :saliveaza: incercati,e foarte frumoasa schema intr-adevar...Iar restul schemelor...incercati si voi cu jucatorii vedeta(cu miscari semnatura...),gen C.Ronaldo,Ronaldinho,Kewell,Robben,Ronaldo....oame nii cu tehnica din realitate... si dati shift si sageti,chiar combinatii cu C:mishto:

Tele`Santana
08-10-2006, 12:13 PM
Mersi Tudorikfarafrik ai dreptate eu tineam pe directia care urma sa o iau si de asta nu mergea iar centrarea Rabona mi-a iesit o singura dara de cand am jocul la intamplare am incercat de aproximativ 10 ori cum ai spus tu nu mi-a iesit si m-am lasat pagubas

P.S. A dat cineva braziliana on line(directip) ? mentionez ca imi iese una dupa alta la gamepad cand joc impotriva jocului dar pe direct ip chiar daca am avut conexiune foarte buna nu a iesit macar odata in 20 de meciuri :(

Armag3don
08-10-2006, 12:46 PM
Mi-a iesit centrarea de vreo 3 ori... insa numai cu Ronaldinho. Am incercat si cu Messi, Deco, Becham si altii. Chiar am facut un jucator cu 99 si tot nu mi-a mai iesit. :D Cred ca e facut special sa iasa numai cu superjucatorii. Oricum merci de informatie. O sa ma ajute.

Tudorikfarafrik
08-10-2006, 01:37 PM
Ma bucur ca am facut si eu ceva bun :lol: la mai mare... :mellow:

AndutzeL
10-10-2006, 12:31 PM
Mda...deci am incercat si eu ...
Care sunt bune si merg:

1. Q+E -=> Lob la portar
2. Q+D -=> Sut la firul ierbii
3. D+S -=> Se face ca suteaza
4. C -=> Joc de picior :)
5. Q face toata treaba ..:))

FILIPDINAMO
10-10-2006, 05:43 PM
am incercat si eu fentele si mi-au reusit.mersi Andutzel! :mishto:

Cristy428
10-10-2006, 07:10 PM
Originally posted by AndutzeL@Oct 10 2006, 12:31 PM
Mda...deci am incercat si eu ...
Care sunt bune si merg:

1. Q+E -=> Lob la portar
2. Q+D -=> Sut la firul ierbii
3. D+S -=> Se face ca suteaza
4. C -=> Joc de picior :)
5. Q face toata treaba ..:))
95337

a? poate Q+D este lob, Q+D este sut la firu' ierbii doar la loviturile libere.
pe asta cu Q+E nu stiu de unde ai scos-o ...

AndutzeL
10-10-2006, 07:16 PM
Originally posted by Cristy428@Oct 10 2006, 07:10 PM
a?* poate Q+D* este lob, Q+D este sut la firu' ierbii* doar la loviturile libere.
pe asta cu Q+E nu stiu de unde ai scos-o ...
95393

Ai sa vezi Crysti ca asa e ... cu Q+D ... iti iese mai greu... ;) cu Q+E iese mai mereu :P

Si Q+D .. doar in loviturile libere (ai dreptate)

Cristy428
10-10-2006, 07:18 PM
:o nu stiu, mie imi iese aproape de fiecare data:D.
oricum eu trag mai mult cu Z+D, e foarte buna faza.

phane
13-10-2006, 09:55 PM
Originally posted by Mad_M@du@Oct 5 2006, 02:37 AM
mai baieti, incercati asa : tineti apasat SHIFT si faceti combinatii de sageti : jos-dr, jos-stg, stg-dr si invers, precum si o rotatie completa in sensul acelor de ceasornic si o sa vedeti cum apar toate driblingurile : bicicleta lui Ronaldo, ruperea de ritm si schimbarea de directie ale lui Ronaldinho si C.Ronaldo etc. ( rotatia completa e pt braziliana, dar banuiesc ca nu toti jucatorii o pot face ) . eu le-am testat astea cu Ronaldinho, Deco si* Messi si au mers toate. exersati si voi in practice mode si vedeti ca nu-i asa de greu.
P.S. mie unul imi place cel mai mult schema explicata la "tips and hints" in care fentezi ca tragi la poarta, trimiti portarul dupa tigari si marchezi in poarta goala :)) SUPER TARE FRATE !!! si cred ca e noua in fifa, nu ???!?!?!??
94640

da,e super mishto si poti cu chestia aste sa si driblezi un jucator

FILIPDINAMO
14-10-2006, 01:31 PM
stie cineva sa faca fenta asta filips (http://www.youtube.com/watch?v=ZhpLp-jYv8A)

poli tm in fifa
14-10-2006, 08:35 PM
faza aia nu ii facuta pe pc...deoarece jucatorii au tricourile scoase din pantaloni...cred ca eu pe xbox faza sau pe ps

chinezu17
15-10-2006, 01:41 AM
am incercat si eu intr`o seara la practice mode si am reusit destule scheme...
D+S=fenta de sut
Q+D=scarita
Deci dak (sunt batut in cap si nu stiu sa folosesc limba romana) joci la practice mode vi cu mingea spre poarta ta...ti SHIFT apasat si dai sageata SUS sageata DREAPTA sag JOS si sag STANGA (mie imi iei aproape mereu cu ronaldinho)
La lovituri libere :
pt efect dai D si apesi pe sageata unde vrei sa dai cu efect
Q+D=sut la firu ierbii
C si Z = pt a chema un al doilea om... dupa ce a venit omu tine apasat pe C+D pt a trage al doilea om direct; C+A pt a centra al 2 lea om; C+S pt ai pasa scurt...dupa ce a venit omu tine apasat Z+D = sare peste minge si loveste al 2 lea jucator mingea;Z+A sare peste minge si centreaza al 2 lea jucator
E+sageata SUS sau JOS pt a schimba in timpu jocului alt executant
La penalty`uri :
Q+D= scarita
Suturi din actiune:
Z+D sut plasat cu latu
Centrarea REBONA
dak (sunt batut in cap si nu stiu sa folosesc limba romana) ataci spre dreapta si esti pe flancu drept dai sageata STANGA sageata SUS + A....respectiv dak (sunt batut in cap si nu stiu sa folosesc limba romana) esti pe flancu stang dai sag STANGA sageata jos + A(in cazu jucatorilor buni Messi Ronaldinho etc .)
Asta e cam tot ce stiu sper sa reusiti majoritatea din scheme ...personal mie mi`au iesit :P

tranCe-addiCted
15-10-2006, 12:39 PM
Hai fratilor care stie sa o faca pasta e mare smecher :X:X:X http://www.youtube.com/watch?v=xFMbFMwoHUM...related&search= (http://www.youtube.com/watch?v=xFMbFMwoHUM&mode=related&search=)

Am mai adaugat una ;)

http://www.youtube.com/watch?v=ynobNwSNvdk...related&search= (http://www.youtube.com/watch?v=ynobNwSNvdk&mode=related&search=)

adittza89
15-10-2006, 12:43 PM
schema din lovitura libera e simpla....tii apasat pe z ca sa vina un al doilea om langa tine....apoi tii tot z apasat si apesi d si gata! iti iese de fiecare data

la schema lu` cristiano ronaldo incearca sa tii apasat shift si sageata dreapta...dar fara sa alergi...si dupa sa eliberezi sageata dreapta si sa apesi sageata jos, sageata stanga si sageata sus...una dupa alta...cu ronaldinho faci braziliana...probababil ca o sa iasa si asta tot la fel...ca e cam acelasi gen de schema

poli tm in fifa
15-10-2006, 04:21 PM
lovitura libera am reusit-o dar schema aia nu

Punish3r
15-10-2006, 08:35 PM
Originally posted by AndutzeL@Oct 10 2006, 01:31 PM
[b]Mda...deci am incercat si eu ...
Care sunt bune si merg:

1. Q+E -=> Lob la portar
95337

Cred ca te-ai uitat gresit la taste :oops: .Cu Q+W lobezi mingea peste portar :P

FILIPDINAMO
15-10-2006, 09:02 PM
GRESIT, cu Q+D LOBEZI MINGEA PESTE PORTAR! :P http://www.dinamomania.net/forums/style_emoticons/Custom/HAITA_DINAMO.gif

bstef
15-10-2006, 09:28 PM
Da....q+d este dar sa nu ti mult apasat...

PICIU
15-10-2006, 10:15 PM
Originally posted by Punish3r@Oct 6 2006, 10:38 PM
La mine cu Q+D e tot scarita,ca la fifa 06* ;)
94821

Asa e la toti,dar la lovitura libera daca tii pe Q sutezi pe jos

FILIPDINAMO
15-10-2006, 10:24 PM
stie cineva sa faca fenta aia cand cristiano ronaldo da mingea de doua ori peste adversar? click aici sa vezi faza (http://www.youtube.com/watch?v=gldXn2bGDQs)http://www.dinamomania.net/forums/style_emoticons/Custom/HAITA_DINAMO.gif

Shorty_ss3
15-10-2006, 11:13 PM
Cand n-ai mingea:

D+E apasat = jucatorul selectat face pressing la jucatorul advers care are mingea.
D+Q apasat = doi jucatori fac pressing la cel cu mingea.

Cu mingea:

Q apasat + S = jucatorul da pase si fuge in fata.

BTW: totate driblingurile ies mai bine daca ai un gamepad cu doua analoguri.

Shorty_ss3
15-10-2006, 11:18 PM
Originally posted by FILIPDINAMO@Oct 15 2006, 09:24 PM
stie cineva sa faca fenta aia cand cristiano ronaldo da mingea de doua ori peste adversar? click aici sa vezi faza (http://www.youtube.com/watch?v=gldXn2bGDQs)http://www.dinamomania.net/forums/style_emoticons/Custom/HAITA_DINAMO.gif
96308

Misto schema, am sa incerc si eu sa o fac, app ala e David Villia nu C.Ronaldo.

Tele`Santana
16-10-2006, 12:01 AM
Originally posted by FILIPDINAMO@Oct 15 2006, 10:24 PM
96308

Din gamepad iese destul de usor din tastatura cred ca e mult mai dificil stie cineva sau a resit cineva sa faca bicicleta idem Z in 06 din cate se vede in filmulet o face ronaldinho, c.ronaldo si robinho

sdc
16-10-2006, 01:31 AM
mi se par foarte reusite si spectaculoase combinatiile de suturi:z+d pentru sut imprevizibil cu traiectorie care pacaleste deseori portarul,q+d pentru sut in forta la firul ierbii si c+s+d la lovituri libere jucatorul al-2-lea misca mingea in lateral ca sutul sa evite zidul

napKin
16-10-2006, 10:49 AM
Originally posted by Shorty_ss3@Oct 16 2006, 12:13 AM
Cand n-ai mingea:

D+E apasat = jucatorul selectat face pressing la jucatorul advers care are mingea.
D+Q apasat = doi jucatori fac pressing la cel cu mingea.

Cu mingea:

Q apasat + S = jucatorul da pase si fuge in fata.

BTW: totate driblingurile ies mai bine daca ai un gamepad cu doua analoguri.
96317

pai q+s e un-doi ti apasat q dai pasa apoi iar pasa si iese un-doi :)

Vipera184
16-10-2006, 02:22 PM
:fotbal: Ma Care Stie Cum Se Face "Virgula" lui Ronaldinho ? ca mie mea iesit la nimereala stie careva ?

Vipera184
16-10-2006, 02:52 PM
Sau macar daca stiti sa faceti faza cand da ala mingea de 2 ori peste ala ca virgula stiu sa o fac am aflat :D

Cristy428
16-10-2006, 03:01 PM
tii apasat shift, si dai sageata jos plus sageata dreapta sau stanga (depinde unde ataci. cand tii apasat shift trebuie sa dai repede de mai multe ori sageata jos si dreapta sau stanga, insa nu iti iese mere ....
asta e virgulita ...

Vipera184
16-10-2006, 03:12 PM
Originally posted by Vipera184@Oct 16 2006, 03:52 PM
Sau macar daca stiti sa faceti faza cand da ala mingea de 2 ori peste ala ca virgula stiu sa o fac am aflat :D
96361

mane dak (sunt batut in cap si nu stiu sa folosesc limba romana) ataci la dreapta ti apasat pe shift si mai ti pe sageata dreapta si dai repede jos sus sau sus jos depinde si iti iese absolut mereu asta doar cu Ronaldinho

si apropo Forza RAPID !! :X

mihainho86
17-10-2006, 08:03 PM
care stie cum se msica portarul(stanga dreapta)pe linia portii..am auzit k (sunt batut in cap si nu stiu sa folosesc limba romana) se poate..si care e cel mai eficient sut de pe la 25 metri....ce taste?

Jolly
17-10-2006, 08:16 PM
Si mai e ceva
La lovituri libere in timp ce sutezi dai sageata sus suteaza top spin -dupa parerea mea mai tare si nu o ridica chiar asa de mult-,daca dai sageata jos se lasa parca pe spate sutand mai plasat(bun cand ai lovituri libere de la aprox 20 m-adica f aproape).
La suturi in miscare cand iti prelungesti mingea sau o scoti la sut la vreunu e indicat sa sutezi cu C+D deaorece dupa parerea si experienta mea le suteaza cu efect si are o acuratete mai mare

Griffon
19-10-2006, 01:06 PM
Eu la lov libere nu dau ca voi le dau numai pe jos si apas sagetile sa se duca cu efect cum vreau si ai sanse de 90% sa dai gol...

KlaU
19-10-2006, 05:46 PM
stie cineva cum misti portarul la lovituri libere?

Blak
19-10-2006, 05:48 PM
Salut in timp ce cautam scheme la fifa am dat peste filmul asta...care cam explica tot...enjoy ;) http://www.youtube.com/watch?v=E4xPE-h1wUI

Alinush
19-10-2006, 05:51 PM
Originally posted by alex2006@Oct 4 2006, 10:48 AM
stiu eu sa fac brazilieana :D mergi in sus tii apasat pe shift si dai sus, dreapta,jos, stanga! k (sunt batut in cap si nu stiu sa folosesc limba romana) (sunt batut in cap si nu stiu sa folosesc limba romana) o rotatie. Da e ffff grea. :alida:* :alida:
94561

ms mane am reusit e super simpla pur si simplu ti apasat pe shift si faci o roatie .. merge numai cu jucatori bun normal.. eu am increcat pe Rooney si C.Ronaldo

poli tm in fifa
19-10-2006, 08:48 PM
Originally posted by Blak@Oct 19 2006, 05:48 PM
Salut in timp ce cautam scheme la fifa am dat peste filmul asta...care cam explica tot...enjoy* ;) http://www.youtube.com/watch?v=E4xPE-h1wUI
96695

da interesant filmuletul...de acolo am reusit centrarea,ultima schema,virgulita lui ronaldinho

gealatu
20-10-2006, 09:15 AM
va rog sa imi spuneti si mie ce taste trebuie sa tin apasat la 11 metrii ca sa dau in stanga sau in dreapta portii, ca oricum as tine pe sageti jucatorul trage tot pe mijlocul portii?
merci

Griffon
20-10-2006, 09:20 AM
Tii apasat pe STANGA sau DREAPTA si apesi D ..dar tii inj continuare dar nu mult ca vei rata

gealatu
20-10-2006, 10:02 AM
pai am tinut stanga dreapta si nu merge!!! trage tot pe mijloc, ma dispera

SSORIN
20-10-2006, 10:51 AM
Trebuie sa tii apasat pe sageti pana trage el, daca ai luat mana pana sa traga va da pe mijloc.

gealatu
20-10-2006, 02:16 PM
o sa mai incerc dar stiu ca asa am facut si nu a iesit.
merci

FILIPDINAMO
20-10-2006, 02:48 PM
am incercat si eu si mi-a iesit din prima!daca vrei sa tragi in partea stanga ti apasat pe sageata stanga si tragi!si in dreapta la fel!nu trebuie sa tii apasat pe amandoua sagetile!http://www.dinamomania.net/forums/style_emoticons/Custom/HAITA_DINAMO.gifhttp://img109.imageshack.us/img109/3517/dinamo6si.gif

stelistul92
20-10-2006, 08:03 PM
Fratilor nu-mi iese centrarea aia smechera ...poate explica cineva mai detaliat putin ?? scz :-s se foloseste si e?adik (sunt cocalar de mirc) sprint?sau dak (sunt batut in cap si nu stiu sa folosesc limba romana) e A si mai ce??stiu k (sunt batut in cap si nu stiu sa folosesc limba romana) s-a mai vorbit da mie nu-mi iese :(((

SSORIN
20-10-2006, 09:04 PM
Sa mai vorbit despre asta, au explicat cei care stiu sa o faca, cauta si tu un pic mai mult. Dar ce stiu sigur e ca nu iti iese cu orice jucator, vei reusi sa o faci cu jucatori gen messi, ronaldinho, etc.

stelistul92
20-10-2006, 09:24 PM
am incercat si cu ronaldinho si cu messi si nu mi-a iesit ..am facut exact ce au scris cei care au reusit-o :( si era si un filmuletz si explicatie ..si cu c ronaldo am incercat da nu iesea .. o explicatie mai clara plss (sunt cocalar de mirc)ssss poate imi iese multumesc anticipat

-Dany-
23-10-2006, 07:55 PM
fifa 07 e cel mai tare la capitolul scheme...asta e clar..si suturile mult mai une..efffect...dar cel mai mult imi place ca la faya de atac tii apasat C si jucatorul tine mingea la picior si involuntar fenteaza toata aparerea adversa...si golurile de la mijloc...specialitatea casei... :D ..si acum putin foarte putin o sa fiu off topic .. :offtopic: :ph34r: scz..dar e important ..intra aici si voteaza pentru liga 1 in fifa 08....avem sanse 50 %...cel putin o echipa...macar scrieti si voi STEAUA BUCHAREST ... DINAMO BUCHAREST ..RAPID BUCHARESt...si facem fente cu romanii :D

-Dany-
23-10-2006, 07:57 PM
Originally posted by dani36@Oct 23 2006, 07:55 PM
fifa 07 e cel mai tare la capitolul scheme...asta e clar..si suturile mult mai une..efffect...dar cel mai mult imi place ca la faya de atac tii apasat C si jucatorul tine mingea la picior si involuntar fenteaza toata aparerea adversa...si golurile de la mijloc...specialitatea casei... :D ..si acum* putin foarte putin o sa fiu off topic* .. :offtopic:* :ph34r:* scz..dar* e important ..intra aici si voteaza pentru liga 1 in fifa 08....avem sanse 50 %...cel putin o echipa...macar scrieti si voi STEAUA BUCHAREST ... DINAMO BUCHAREST ..RAPID BUCHARESt...si facem fente cu romanii* :D
97228

m-am prostit... intra aici : http://footballcommunity.ea.com/forum/view...p=658155#658155 (http://footballcommunity.ea.com/forum/viewtopic.php?p=658155#658155) scuze :D

Nostradamys
26-10-2006, 07:37 AM
vad ca n'a zis nimeni de asta

apesi q+w ...e la fel ca w decat ca o da pe sus si o da mult mai tare... din careu tau in celalt :)

la lovituri libere nu trebuie sa faci nici o scheme si nici sa dai cu efect.... te uiti la coltu de sus din dreptul zidului si apesi f usor d si sigur da gol ;)

incercai si q+c ... nu prea reusiti sa faceti nik (sunt cocalar analfabet) cu ea... doar dak (sunt batut in cap si nu stiu sa folosesc limba romana) jucati la direct ip si e ala prea but :))

stie un prieten schema aia sa prinzi mingea intre picioare si sa sari peste 2 jucatori da nnu vrea sa o spuna :(

Sirius
26-10-2006, 07:46 PM
Originally posted by Nostradamys@Oct 26 2006, 07:37 AM
stie un prieten* schema aia sa prinzi mingea intre picioare si sa sari* peste 2 jucatori da nnu* vrea sa o spuna :(
97502

Si cu cine face schema aia? Cu Michael 'Air' Jordan, cumva?

didi
27-10-2006, 04:13 PM
Originally posted by Sirius@Oct 26 2006, 08:46 PM
Si cu cine face schema aia? Cu Michael 'Air' Jordan, cumva?
97569

chiar este schema aia ! uite un film :http://www.youtube.com/watch?v=whvNTko1isM

Sirius
27-10-2006, 04:25 PM
Da mai stiu, dar acolo sari printre doi jucatori si nu peste ei. Faceam si eu un pic de misto... :P

morandi
27-10-2006, 08:39 PM
in orice moment al jocului...apesati A pana se umple jumatate din bara aia si apoi dati S

r5m
27-10-2006, 08:42 PM
Si ce se intampla? :huh:

oaKy yKao
27-10-2006, 09:18 PM
care stie sa faca foarfeca ? ca aceea cum a facut-o Rivaldo cand era la Barca in meciu cu Real parca ...

ps: ma refer la foarfeca de pe spate ..nu din lateral ..si din cornere si centrari sa fie :D

HuIdU
01-11-2006, 01:25 PM
Originally posted by oaKy yKao@Oct 27 2006, 10:18 PM
care stie sa faca foarfeca ? ca aceea cum a facut-o Rivaldo cand era la Barca in meciu cu Real parca ...

ps: ma refer la foarfeca de pe spate ..nu din lateral ..si din cornere si centrari sa fie :D
97704

dublu d
mie imi place la nebunie sa fac scheme da nu prea imi ieseau, acum ca m-am documentat am sa incerc :P
http://www.userbars.com/galerie/images/files/3/14/manchester8ad.jpg (http://www.userbars.com/)

KlaU
01-11-2006, 01:36 PM
stie cineva cum se misca portarul la lov libere ?

HuIdU
01-11-2006, 03:09 PM
gata, am incercat si mi-am mers toate: rabona(centarea pe la spate), braziliana, fenta de portar (in care il trimiti dupa tigari si ramai cu poarta goala), virgulita, si toate felurile de suturi toate cu C.Ronaldo--> my idol; si daca mai stiti sa-mi mai ziceti ca imi plac f mult schemele
ps: am reusit o faza super: centrare rebona a lui c.ronaldo si foarfeca a lui rooney drept in vinglu din afara careului supeer:P
http://www.userbars.com/galerie/images/files/3/14/manchester8ad.jpg (http://www.userbars.com/)

Vipera184
01-11-2006, 03:17 PM
Originally posted by HuIdU@Nov 1 2006, 05:09 PM
gata, am incercat si mi-am mers toate: rebona(centarea pe la spate),* braziliana, fenta de portar (in care il trimiti dupa tigari si ramai cu poarta goala), virgulita, si toate felurile de suturi toate cu C.Ronaldo--> my idol; si daca mai stiti sa-mi mai ziceti ca imi plac f mult schemele
ps: am reusit o faza super: centrare rebona a lui c.ronaldo si foarfeca a lui rooney drept in vinglu din afara careului supeer:P
98525

mane dami (sunt agramat) si mie ID-ul tau de mess te rog frumos dami (sunt agramat) un PM plz (sunt cocalar)

HuIdU
01-11-2006, 03:22 PM
alex_cronaldo17

Dyonutz
02-11-2006, 02:35 PM
Cum fac sa simulez sutul ca portarul nu se arunca sta tot pe loc cand apas eu S+D :( :( :( .

alexxutzu
02-11-2006, 07:26 PM
Cum se face faza aia cu saritul mingi peste jucatorul care intra prin alunecare sau saritul mingii printre 2 jucatori ca in filmuletul de mai sus??

FILIPDINAMO
02-11-2006, 09:18 PM
jucatorul salta singur mingea peste jucatorul care intra in alunecare,nu e nevoie sa apesi pe nimic! faza asta mi-a mers de cateva ori! si cu saritul mingii printre 2 jucatori nu stiu!http://www.dinamomania.net/forums/style_emoticons/Custom/HAITA_DINAMO.gif

kosmyn01
04-11-2006, 12:07 PM
stie careva cum sa fac brazilianca??plz (sunt cocalar) :offtopic: :offtopic:

r3lu
06-11-2006, 10:14 AM
eu va sfatuiesc sa va luati un gamepad, nu e scump, si va garanted ca o sa reusiti sa faceti toate schemele, eu de cand joc cu game pad parca e alt joc, serios.
o sa reusiti schemele fara sa va chinuiti sunt doar rotiri de directie si cateva combinatii, va zice si in joc in tips parca.

FILIPDINAMO
06-11-2006, 05:46 PM
bine zici! mi-am luat si yo (sunt batut in cap si nu stiu sa folosesc limba romana) un gamepad si am reusit sa fac cateva scheme!

HuIdU
10-11-2006, 06:39 PM
Cum se face faza aia cu saritul mingi peste jucatorul care intra prin alunecare sau saritul mingii printre 2 jucatori ca in filmuletul de mai sus??
[/b]
jucatorul nu face singur faza asta :wacko: ar fi si culmea uite asa se face: mergi cu jucatoru normal, fara "e", ti apasat pe shift, si dai repede sageata in care mergi cu jucatoru, sageata opusa si iara sageata in care mergi cu jucatoru....pice of cake
ps: eu joc cu tastatura si is 100% sigur ca stiu sa fac mai bine schemele decat unu care joaca pe gamepad...

Alin_BO$$
11-11-2006, 06:18 PM
jtiu o skema belea dar kteodata scoti penalty sau treci de portar ji sutezi ori ramane mingea la portar da faza belea e knd (sunt batut in cap si nu stiu sa folosesc limba romana) te faulteaza portaru:knd (sunt batut in cap si nu stiu sa folosesc limba romana) ejti fatza in fatza cu portaru dai shift ji e in directia opusa directiei in kre (sunt batut in cap si nu stiu sa folosesc limba romana) vine portaru ji de multe ori scoti penalty e sooper belea; sory dak (sunt batut in cap si nu stiu sa folosesc limba romana) a mai fost scrisa de cnva da yo (sunt batut in cap si nu stiu sa folosesc limba romana) nam (sunt agramat) citito aja k (sunt batut in cap si nu stiu sa folosesc limba romana) am scriso.

KlaU
11-11-2006, 06:38 PM
cate absente ai la romana?

Vipera184
11-11-2006, 08:45 PM
hahaha gg klau =)))))))))

HuIdU
11-11-2006, 09:56 PM
lol, mda, mai multe observatii de anagramare are baietasu dacat ce a scris :))))))))))))))

Alin_BO$$
11-11-2006, 11:41 PM
klau, am multe absente ca in loc sa merg la ora aveam treaba cu doamna maicata:)

KlaU
12-11-2006, 10:21 AM
doamna maica-mea se uita cu c**u la tine :P . Poate se uita la tine daca stiai sa vorbesti corect . si ca sa fiu on-topic, stie cineva cum se misca portarul la lovituri libere?

-Dany-
12-11-2006, 12:36 PM
eu stiam ca nu se poate....

KlaU
12-11-2006, 04:33 PM
asa stiam si eu dar am jucat cu unul prin dierct ip si misca portarul la lovituri libere.

bobby
13-11-2006, 05:03 PM
da interesant filmuletul...de acolo am reusit centrarea,ultima schema,virgulita lui ronaldinho
[/b]

nu e facut pentru gamepad ?

DJD
19-11-2006, 09:58 AM
asa stiam si eu dar am jucat cu unul prin dierct ip si misca portarul la lovituri libere.
[/b]
pai si de ce nu l-ai intrebat ?

KlaU
19-11-2006, 10:00 AM
nu a vrut sa imi zica

zidane
19-11-2006, 09:08 PM
Care stie cum misc portarul la lovituri libere? Drept recompensa ii ofer o alta schema stiuta de f. putini :D id: magheralex

KlaU
19-11-2006, 10:04 PM
noi despre ce vorbeam aici?

mns
20-11-2006, 11:53 PM
Poate se misca ca si la penalty. Trick stick-ul sau pentru cei cu tastatura SHIFT+Sageti.

HuIdU
21-11-2006, 09:40 AM
nu se misca asa ca am incercat eu :(

Care stie cum misc portarul la lovituri libere? Drept recompensa ii ofer o alta schema stiuta de f. putini :D id: magheralex
[/b]
zi despre ce ii vorba, nu trebe sa zici cum se face zi numa ce face ca poate o stiu eu

versace
21-11-2006, 02:23 PM
driblingul lui zidane se face cu shift+c daca nu stia cineva , nu am stat sa citesc tot topicul daca s-a mai scris scuze.

Punish3r
21-11-2006, 03:38 PM
jucatorul nu face singur faza asta :wacko: ar fi si culmea uite asa se face: mergi cu jucatoru normal, fara "e", ti apasat pe shift, si dai repede sageata in care mergi cu jucatoru, sageata opusa si iara sageata in care mergi cu jucatoru....pice of cake
ps: eu joc cu tastatura si is 100% sigur ca stiu sa fac mai bine schemele decat unu care joaca pe gamepad...
[/b]
Asa e numai ca ai uitat sa precizezi ca nu merge decat cu Blanco de la Americas.E miscarea lui semnatura :P

HuIdU
22-11-2006, 01:28 AM
Asa e numai ca ai uitat sa precizezi ca nu merge decat cu Blanco de la Americas.E miscarea lui semnatura :P
[/b]
tu cred ca ar trebui sa te documentezi, eu am incercat cu c.ronaldo si cu mai multi si mi-a iesit...

Punish3r
22-11-2006, 04:06 PM
tu cred ca ar trebui sa te documentezi, eu am incercat cu c.ronaldo si cu mai multi si mi-a iesit...
[/b]
Miscarea realizata in filmulet se numeste Blanco bounce si nu poate fi realizata decat de C. Blanco,dupa cum poti vedea si aici (http://www.youtube.com/watch?v=-1dDGXDEg8w) .Ceea ce zici tu ca poti face cu C. Ronaldo si altii (defapt chiar cu orice jucator din fifa) este flickul simplu care consta in ridicarea mingii cu un singur picior pe cand Blanco bounce-ul este ridicarea mingii tinand-o intre labele piciorului.
P.S Daca chiar ar fi putut fi realizata de ronaldinho,messi sau alti jucatori importanti atunci de ce in filmulet e realizata de un jucator mai putin cunoscut ca Blanco?
Cum spune englezu:I rest my case :D

zidane
22-11-2006, 10:41 PM
1. gol din poarta-n poarta cu portarul, pe jos si la nivelul pieptului
2. gol din corner

astea erau schemele

PoWeR
01-12-2006, 10:13 AM
si cum le faci astea ?

Florin Bogdan
01-12-2006, 12:49 PM
TRUCURI FIFA
Florin_Bogdan

Controls:
F - forward
B - backward
D - down
U - up
D\F -DOWN\FRONT
D\B - DOWN\BACK
D\F - DOWN\FRONT
U\F - UP FRONT
Alergare de la stanga la dreapta!
RONALDINHO
Bicicleta : F,F
Evitare : f,d\f, d (u)
Alta evitare : u,d
Evitare 3 : u,u\f,d,d\f
Bic evit :u\f u\f
Bic evit apas : u,u,d
Roata : b,d\b,d,d\f.
Ridicat : f,b,f
Braziliana : u,u\b,b,d\b,d
Rabona : tap left on movment stick + cross button
Virgulita : u\f,f

Robinho :
Evitare Bicicleta peste minge : u\f,f (Cristiano Ronaldo)

Cristiano Ronaldo
Calcai sckimbare directie : d\b,d\b

C.Blanco
Ridicare minge printre picioare : f,b,f(mentine apasat ultimul F)
Stationare :
Ronaldinho
Tragere minge : b,b
Fenta plecare :u,u
Picior peste minge : u\f,u\f
Picior peste minge si plecare pe exterior : u,d
Intoarcere la calcai : u,u\b , b, d\b, d
Virgula exterior : u\f,f

THEREAU
03-12-2006, 05:44 PM
Putem sa le facem si cu alti jucatori sau numai cu aceeia

DJD
06-12-2006, 12:38 PM
stie careva cum sa fac brazilianca??plz (sunt cocalar) (sunt cocalar) :offtopic: :offtopic:
[/b]
nebunuleee , iti plac braziliencele ?!

stelistul2006
06-12-2006, 05:17 PM
ba ces astea,ai pus si tu niste litere aiurea

DarkAngel
06-12-2006, 08:46 PM
TRUCURI FIFA
Florin_Bogdan
Controls:
F - forward
B - backward
D - down
U - up
D\F -DOWN\FRONT
D\B - DOWN\BACK
D\F - DOWN\FRONT
U\F - UP FRONT
RONALDINHO

Robinho :

Cristiano Ronaldo

C.Blanco
Stationare :
Ronaldinho
[/b]

Am incercat sa fac ......din ce ai spus tu si nimica nu mi-a iesit !

r5m
06-12-2006, 08:49 PM
Incercati sa tineti si shift apasat. :P N-am testat, a fost doar o idee. :P

crstn_savu
09-12-2006, 01:20 PM
incercati sa apasati pe shift q+z
shift q+x
In orice caz shift + Q + un buton sau shift E+ un buton

SSORIN
09-12-2006, 01:31 PM
incercati sa apasati pe shift q+z
shift q+x
In orice caz shift + Q + un buton sau shift E+ un buton
[/b]
Si ce se intampla ?

possess3d
11-12-2006, 10:52 PM
pe mine o singura schema ma intereseaza...este o faza...cand vine mingea din fata pe jos unui jucator el da mingea peste cap...cum se fce aia...ca e foarte folositoare

Winn3r
11-12-2006, 10:58 PM
schemele se fac tinand apasat pe SHIFT ... si din directionale ... iar virgulitza lu ronaldinho (elastico) se face din alergare tinand apasat pe SHIFT pe directionala in fata si se apasa consecutiv pe directioanala in sus SAU IN JOS ! depinde cum vrei ... toate schemele se fac tinand apasat pe SHIFT si combinatii dintre diretionale..:D

pe mine o singura schema ma intereseaza...este o faza...cand vine mingea din fata pe jos unui jucator el da mingea peste cap...cum se fce aia...ca e foarte folositoare
[/b]
asta se face TINAND APASAT PE SHIFT si pe directionala opusa partii in care vrei sa se duca mingia (sunt un prost analfabet) respectiv jucatoru

possess3d
11-12-2006, 11:04 PM
apai nu stiu... eu cand fac asta isi prelungeste mingea pe jos in directia opusa...nu merge

Winn3r
12-12-2006, 10:01 AM
Hai fratilor care stie sa o faca pasta e mare smecher :X:X:X http://www.youtube.com/watch?v=xFMbFMwoHUM...ted&search= (http://www.youtube.com/watch?v=xFMbFMwoHUM&mode=related&search=)
Am mai adaugat una ;)

http://www.youtube.com/watch?v=ynobNwSNvdk...ted&search= (http://www.youtube.com/watch?v=ynobNwSNvdk&mode=related&search=)
[/b]
ultima e smechera rau :X

AndutzeL
12-12-2006, 11:53 AM
GRESIT, cu Q+D LOBEZI MINGEA PESTE PORTAR! :P http://www.dinamomania.net/forums/style_emoticons/Custom/HAITA_DINAMO.gif
[/b]

Cu Q+E face scaritza mica doar langa portar .. si iese mereu ;)

Solo STEAUA
20-12-2006, 08:34 PM
nu conteza driblingurile foarte mult trebuie sa sti sa joci:confused:
asezarea in teren e importana
:rolleyes:

Raphy
21-12-2006, 04:32 PM
Stie cineva cum pot sa fac si eu la lovituri libere un sut cu LAYOFF (Layoff for shot)?
Miscarile Dummies (pasa falsa si un jucator lasa mingea pentru altul) cum se pot realiza?
Multumesc anticipat.

raul_15
21-12-2006, 08:20 PM
inainte de a da lovitura libera, apasa o tasta, Z sau C sau altele, sunt scheme diferite.

CreatuRe
22-12-2006, 12:24 AM
Ziceti si mie centrarea aia Rabona cum se face plzz

Raphy
22-12-2006, 11:19 AM
inainte de a da lovitura libera, apasa o tasta, Z sau C sau altele, sunt scheme diferite.
Nu poti sa fii mai transparent?:confused:

lngrobert
23-12-2006, 10:28 AM
sal baieti spunetimi si mie cum se fac schemele din fifa spuneti si voi macar 3

lngrobert
23-12-2006, 10:29 AM
ziceti makr braziliana

SSORIN
23-12-2006, 10:40 AM
Controls:
F - forward
B - backward
D - down
U - up
D\F -DOWN\FRONT
D\B - DOWN\BACK
D\F - DOWN\FRONT
U\F - UP FRONT

RONALDINHO

Robinho :
Cristiano Ronaldo

C.Blanco
Stationare :
Ronaldinho

poli tm in fifa
23-12-2006, 10:45 AM
in mare am inteles despre ce este vorba dar literelele alea u,f,d,b is sagetile ?? sau ce sunt atunci ??

SSORIN
23-12-2006, 12:47 PM
De exemplu pentru Virgula exterior : u\f,f apesi sus si in fata (u=up\f=forward).

-Dany-
23-12-2006, 01:01 PM
pai bine dar up si ...celelalte sunt sagetile???

liquid
23-12-2006, 03:33 PM
mie mia iesit....shi cu Fernando Tores ...faza aia cu centratu'....:D...

alecs
25-12-2006, 02:53 PM
Deoarece exista si incepatori pe-aci(adica eu) , nu prea le avem cu schemel, si sa tot cauti pe forum dupa ele , e cam neplacut, asa ca mai bine le scriem pe toate aci!

Eu am reusit sa sar cu tot cu minge peste adversar si sa pasez dupa aia repede: Schema merge doar cand vrei sa pasezi si ai un adversar in fata.PROCEDURA: Ai adversarul in fata, apesi mult pe W si in acelasi timp si pe shift si mergi spre adversar, jucatorul tau sare si paseaza la un coechipier!:cool: Mie mi-a mers si imi merge!

erik_zeller13
26-12-2006, 11:08 AM
cine joaca fifa cu mine ?????????? eu nu prea stiu scheme da stiu sa dau gol din corner sau de la distanta :p aaaaaaaa si uite id meu de yahoo : erik_zeller13 . astept sa ma bagati in listele voastre .

cipsua
27-12-2006, 04:45 PM
pai ce fotbal mai sti u erik zeller daca dai gol doar din corner si de la distanta. sportul asta e un sport de echipa, nu doar de un jucator "briliant" care da gol de la jumate sau din corner ( "mici scapari de la fifa").

sau am mai intalnit pe direct ip "jucatori" care dau pasa de la portar cu "a", pana la linia mea de 16 m, trece ETO de fundasi (evident... fundasu parca nu are picioare....) si da gol......

si nu odata face faza asta.... tot meciu.... .
dar acu cand vad asa ceva, dau alt+tab si numai joc.

parerea mea e ca in fifa tre sa joci cu toti 11 jucatorii.

astia de la fifa nu sunt prosti... "gafele" de portar, sau GAFELE in general, sunt intentionate... pt ca daca nu ar gresii nici o echipa.. cum s-ar mai da gol .. ??? evident ca cineva tre sa greseasca, si am observat ca in functie de echipe (ex. barsa cu manchester > mereu gresesc cei de la manchester...)... (Lyon cu manchester > gresesc cei de la lyon..). si tot asa...

ps: despre direct IP vorbesc in tot ce am zis.

*InCePaToRuL*
27-12-2006, 06:26 PM
cine stie bugul ala cu a si d? off topic sry: Martin_Tudor12 sa intors:))

erik_zeller13
27-12-2006, 09:01 PM
pai ce fotbal mai sti u erik zeller daca dai gol doar din corner si de la distanta. sportul asta e un sport de echipa, nu doar de un jucator "briliant" care da gol de la jumate sau din corner ( "mici scapari de la fifa").

sau am mai intalnit pe direct ip "jucatori" care dau pasa de la portar cu "a", pana la linia mea de 16 m, trece ETO de fundasi (evident... fundasu parca nu are picioare....) si da gol......

si nu odata face faza asta.... tot meciu.... .
dar acu cand vad asa ceva, dau alt+tab si numai joc.

parerea mea e ca in fifa tre sa joci cu toti 11 jucatorii.

astia de la fifa nu sunt prosti... "gafele" de portar, sau GAFELE in general, sunt intentionate... pt ca daca nu ar gresii nici o echipa.. cum s-ar mai da gol .. ??? evident ca cineva tre sa greseasca, si am observat ca in functie de echipe (ex. barsa cu manchester > mereu gresesc cei de la manchester...)... (Lyon cu manchester > gresesc cei de la lyon..). si tot asa...

ps: despre direct IP vorbesc in tot ce am zis.

pai daca stiu sa dau gol din corner si de la distanta nu inseamna ca nush da si gol pasand mingea si jucand cu toti jucatori :p daca esti asa bun dc nu joci cu mine ????????

KlaU
27-12-2006, 09:31 PM
Pana la urma nu cred ca (virgula) conteaza prea mult cum dai golurile , mai ales daca joci intr-un campionat sau intr-o competitie .
off-topic (sry) : erik zeller intra pe id-ul meu . vreau sa facem un meci(klau_the_boss)

RiCaDdO
29-12-2006, 02:53 AM
Am reusit sa fac schema lu Ronaldinho "virgulita"(parca asa se numeste)...E simplu cel putin la mine,esti in sprint iti prelungesti mingea cu shift apoi tii apasat ep shift si dai sageata sus+ sageata dreapta si va executa schema imediat cum se va apropia de minge ...Un prieten d-al meu cica a reusit si schema lu C. Ronaldo dar nu vrea sa zica..That mothafucker!!!

Mane... C Ronaldo nu poate face virgulita... virgulita poate fi facuta doar de Ibrahimovici si Ronaldinho .... C Ronaldo face doar bicicleta completa.. si Robinho la fel ... si mai face fenta aia cu calcaiul ... si Branco ridica mingea cu amandoua picioarele...
hmm... sa explic si eu asa numita fenta... cu calcaiul a lui C. Ronaldo ... shift apasat + sageata dreapta + sageata stanga +sageata de sus sau sageata de jos ... aici depinde de unde ataci.... asta ii ptr de la stanga la dreapta...
Braziliana.... shift apasat+sageata dreapta apasata ... dai drumul si +sageata de jos + din stanga si de sus ... cam complicat dar daca exersati merge.....
Driblingurile unice ale acestor juc se fac asa.... shift apasat+sageata drepta/stanga apasata + sus respectiv jos ..... acestia sunt... Ronaldinho si Ibrahimovici ---- flic flac adik virgulita ... si bicicleta complexa .. Robinho & C. Ronaldo .
La Rabona... hmm sunt doua posib..1. stanga spre dreapta... te intorci inapoi si inainte sa dea dai sus + A
2. e..dai drumu si dai rpd shift... te intorci si dai shift +z + a ...
Sper ca am explicat pe gustul tuturor.... si ca sa va iasa aceste capodopere in meciuri incercati mai mult... !!!
Bafta !!!!!

Punish3r
29-12-2006, 11:42 AM
Am o intrebare:stiu ca Q+D=scarita iar la lovituri libere=sut puternic pe jos dar in ultima vreme mi se intampla si in afara fazelor fixe ca Q+D sa fie sut puternic si nu scarita.Care e diferenta?de ce poate fi si scarita si sut obisnuit?:confused:

liquid
29-12-2006, 11:56 AM
poi scarita dai numai daca ramai singur cu portarul....iar in fazele obisnuite din timpul jocului daca dai Q+D...o satzi dea un fel de pasa peste fundasi ....dar astel de pase sunt mai reusite cu Q+W.....;)...

cipsua
29-12-2006, 02:09 PM
nicu_ianis e id meu de mess pt fifa. astept sa dai un add erik zeller, si restul ce vor sa joaca cu mine

RiCaDdO
29-12-2006, 10:13 PM
Am jocul original... am acount... dar la patchul acela ptr .exe imi da eraoare... jocul este cump. din Ro si am bagat patchul est-european si nu merge... please help me...
Thx.

RiCaDdO
29-12-2006, 10:17 PM
Pana la urma nu cred ca (virgula) conteaza prea mult cum dai golurile , mai ales daca joci intr-un campionat sau intr-o competitie .
off-topic (sry) : erik zeller intra pe id-ul meu . vreau sa facem un meci(klau_the_boss)

klau.... ce farmec ar mai avea fifa fara o braziliana sau un dribling spectaculos ??? doar dai goluri ca prostu` si gata.... eu 1 sunt adeptul jocului spectaculos...

RiCaDdO
02-01-2007, 11:00 AM
Mane... C Ronaldo nu poate face virgulita... virgulita poate fi facuta doar de Ibrahimovici si Ronaldinho .... C Ronaldo face doar bicicleta completa.. si Robinho la fel ... si mai face fenta aia cu calcaiul ... si Branco ridica mingea cu amandoua picioarele...
hmm... sa explic si eu asa numita fenta... cu calcaiul a lui C. Ronaldo ... shift apasat + sageata dreapta + sageata stanga +sageata de sus sau sageata de jos ... aici depinde de unde ataci.... asta ii ptr de la stanga la dreapta...
Braziliana.... shift apasat+sageata dreapta apasata ... dai drumul si +sageata de jos + din stanga si de sus ... cam complicat dar daca exersati merge.....
Driblingurile unice ale acestor juc se fac asa.... shift apasat+sageata drepta/stanga apasata + sus respectiv jos ..... acestia sunt... Ronaldinho si Ibrahimovici ---- flic flac adik virgulita ... si bicicleta complexa .. Robinho & C. Ronaldo .
La Rabona... hmm sunt doua posib..1. stanga spre dreapta... te intorci inapoi si inainte sa dea dai sus + A
2. e..dai drumu si dai rpd shift... te intorci si dai shift +z + a ...
Sper ca am explicat pe gustul tuturor.... si ca sa va iasa aceste capodopere in meciuri incercati mai mult... !!!
Bafta !!!!!
P.S Am mai descoperit driblinguri unice... virgulita Juquoin , bicicleta Figo.. cam atat...

KlaU
02-01-2007, 11:48 AM
klau.... ce farmec ar mai avea fifa fara o braziliana sau un dribling spectaculos ??? doar dai goluri ca prostu` si gata.... eu 1 sunt adeptul jocului spectaculos...

da , ai dreptate . dar eu nu joc fifa decat prin direct ip , unde nu prea poti sa faci driblinguri sau scheme .

RiCaDdO
02-01-2007, 12:33 PM
da , ai dreptate . dar eu nu joc fifa decat prin direct ip , unde nu prea poti sa faci driblinguri sau scheme .

da mane dar eu am jucat pe network si pe direct iip si de la mijloc cu bicicleta lu c ronaldo am facut tot terenu...poate jucam 1 data si iti arat.. sper sa nu fie lag...

mns
02-01-2007, 12:34 PM
De parca in viata reala tota ziua se fac driblinguri spectaculoase sau tot felul de scheme. Astea se intampla foarte rar la jucatori medicori.

Undeath
02-01-2007, 12:37 PM
Mai ales la noi in Divizia BLAT, nu o sa vezi faze ''ala ronaldinho'' nici in 2010. :p

KlaU
02-01-2007, 01:25 PM
da mane dar eu am jucat pe network si pe direct iip si de la mijloc cu bicicleta lu c ronaldo am facut tot terenu...poate jucam 1 data si iti arat.. sper sa nu fie lag...

probabil cel cu care ai jucat era un amator . si oricum , de cand joci fifa doar o data ai reusit sa rezolvi ceva cu driblingurile ? deci..... si baga id-ul meu in lista : klau_the_boss.........vreau sa facem un meci

roboskop
02-01-2007, 05:55 PM
poftim daca vreti un site unde am gasit un filmulet cu cateva scheme inclusiv rabona shi schema lu' blanco.filmulet de 6 minute.http://www.rincontotal.cl/

-Dany-
02-01-2007, 06:09 PM
cel mai tare filmulet pt. scheme pe care l-am vazut..merci roboskop..aici am invatat cu adevarat cum sa fac aceste scheme

liquid
02-01-2007, 10:15 PM
marfa filmu' frate...este explicat totul pe larg(si mai merge si downloadat..;))..

THEREAU
02-01-2007, 10:34 PM
Dar schemele merg doar cu jucatori din filmulet sau si cu altii

eLiTe
03-01-2007, 12:41 AM
Cine ma ajuta sa fac virgultia ?

shinoda
03-01-2007, 01:17 AM
Cine ma ajuta sa fac virgultia ?

bunica.
misto filmuletu ala cu driblingurile:)

roboskop
03-01-2007, 01:56 AM
sa stiti ca o tinut ceva pina am dat de el.ma bucur ca v-am fost de ajutor.daca mai gasesc ceva va anunt.

-Dany-
03-01-2007, 09:23 AM
Dar schemele merg doar cu jucatori din filmulet sau si cu altii

La unii era si specificat... flip-flap Ronaldinho..si astea...dar cred ca doar la cei din filmulet..:cool:pt ca nu vrei sa vi acum cu Lovin si sa faci Rabona?!:lol:

-=[FanSteaua]=-
03-01-2007, 09:51 AM
eu am reusit sa fac mai multe ce am vazut in fimulet. Tre sa tii apasat mereu pe shift si sa te misti de sageti, sa faci mai mult combinatii.

poli tm in fifa
03-01-2007, 10:23 AM
foarte bun filmuletul deoarece iti si explica ce trebuie sa faci...daca exersezi mult la practice o sa iasa oricare schema

stelistul_1000
03-01-2007, 10:25 AM
Intr-adevar, este un filmulet care explica totul. Am incercat si eu cateva scheme, unele mi-au iesit, altele nu. Trebuie doar sa exersati!

roboskop
03-01-2007, 12:46 PM
rabona nu prea inteleg cum sa o fac.braziliana o reusesc la nimereala ca,cu tastele ce le da acolo nu o reusesc.daca puteti sa imi spuneti si mie care stie cum sa le fac pe astea doua.

RiCaDdO
03-01-2007, 06:07 PM
probabil cel cu care ai jucat era un amator . si oricum , de cand joci fifa doar o data ai reusit sa rezolvi ceva cu driblingurile ? deci..... si baga id-ul meu in lista : klau_the_boss.........vreau sa facem un meci

u esti tare in gura ca camila in coada wa sarmala.. merji si mai viseaza si imi pare rau sa iti zic ca am jucat in PGL asa k mergi si joaca fotbal cu maicata....

-Dany-
03-01-2007, 06:29 PM
ce te comporti asa??..el nu ti-a facut nimic...numai vorbi asa...mns ar trebui sa iti dea cateva puncte... cat despre rabona...nu reusesc pur si simplu;cei care ati facut-o ...lasti orgoliul de a fi "unici" si spuneti si altora

KlaU
03-01-2007, 06:35 PM
poftim daca vreti un site unde am gasit un filmulet cu cateva scheme inclusiv rabona shi schema lu' blanco.filmulet de 6 minute.http://www.rincontotal.cl/

foarte bine realizat filmul . am reusit si eu sa fac cateva scheme , dar cred ca mai mult din nimereaza .
off-topic (sry) : cat despre ricardo ala , da-mi add sa vad cat de bun esti , si despre chestia aia cu PGL , nu mai minti ca pute de la o posta a :kkt:

RiCaDdO
03-01-2007, 07:08 PM
foarte bine realizat filmul . am reusit si eu sa fac cateva scheme , dar cred ca mai mult din nimereaza .
off-topic (sry) : cat despre ricardo ala , da-mi add sa vad cat de bun esti , si despre chestia aia cu PGL , nu mai minti ca pute de la o posta a :kkt:

dau add la mata.. si da`ti`mi ban wa MUISTILOR oricum ma sugeti

KlaU
03-01-2007, 07:13 PM
Ce baiat recalcitrant . Fii sigur ca o sa iei ban . :fyou: . on-topic: am vazut undeva in thread-ul asta ca poti sa dai gol din poarta in poarta cu portarul ( la nivelul pieptului ) . Cred ca este mai degraba un bug decat un dribling:D

roboskop
04-01-2007, 01:39 AM
rabona rabona rabona.mie mi se paare cea mai grea dintre toate nu o reusesc nicicum,celelalte...merg;) si inca ceva... eu nu le reusesc pe alea de pe loc.nici macar la nimereala nu imi ies.

liquid
04-01-2007, 11:24 AM
unele dintre scheme mai merg si cu alti juktori...de exemplu Fernando Tores ...dar cu messi nu am reusit nici una...voi atzi reusit?

-Dany-
04-01-2007, 11:27 AM
nici nu am incercat cu messi...am incercat cu Ronaldo ..chiar daca e gras :D reusc alea...mai usoare asa..... dar nu poate sa zica nimeni cum se face rabona?!

smokey
04-01-2007, 03:29 PM
stiti careva cum dai pasa cu palciul sau sa dai gol cu calcaiul????

mns
04-01-2007, 03:54 PM
Dai din intamplare cand jucatorul e intr-o anumita pozitie, nu cred ca poti sa dai dintr-o combinatie de taste.

-Dany-
04-01-2007, 05:00 PM
pt smokey..daca tot iti doresti lucruri frumoase ..incearca foarfeca A si A dar repede...

Griffon
04-01-2007, 05:29 PM
Hai fratilor care stie sa o faca pasta e mare smecher :X:X:X http://www.youtube.com/watch?v=xFMbFMwoHUM...related&search= (http://www.youtube.com/watch?v=xFMbFMwoHUM&mode=related&search=)

Am mai adaugat una ;)

http://www.youtube.com/watch?v=ynobNwSNvdk...related&search= (http://www.youtube.com/watch?v=ynobNwSNvdk&mode=related&search=)
Ultima am facut-o se numeste Rainbow Pass...simplu faci braziliana apoi apesi pasa si iti iese ! izi az pai (easy as pie )

poli tm in fifa
04-01-2007, 05:34 PM
parca lovitura libera din filmulet trebuie sa ti apasat pe Z si dai pe D si cred ca merge

-Dany-
04-01-2007, 05:49 PM
nu...apesi C si Z si D ..in acelasi timp..

poli tm in fifa
04-01-2007, 05:58 PM
eram pe aproape...tinand cont ca eu bat loviturile libere normal...nu ma bag eu la scheme si alea alea...eu sunt un adept al expresiei "intodeauna inainte" :p

roboskop
05-01-2007, 02:22 AM
am reusit rabona.de exemplu ataci din stanga spre dreapta si ai doua posibilitati:1.mergi pe sageata fata dai sageata inapoi si inainte sa apuce sa se intoarca dai repede A(evident tii apasat shift) 2.alergi,faci un stepower(adica bicicleta simpla)si dai A(evident impreuna cu shift);).mie asa mi-au reusit.restul schemelor din alergare mi-au reusit insa celelalte de pe loc nu imi reusesc nicicum.

-Dany-
05-01-2007, 09:39 AM
roboskop..meeeeeeerci mult de tot..in sfarsit..ne-ai dat si filmuletul...si acum ne zici si de rabona... cu ce jucatori merge sa o faci?

poli tm in fifa
05-01-2007, 01:19 PM
mersi mult roboskop ca ne-ai zis cum se face...acuma imi iasa si mie...dani36 o sa iti iasa cu jucatori foarte tehnici (ronaldinho,c.ronaldo,messi)

-Dany-
05-01-2007, 01:22 PM
aproape mi-a iesit...datorita lui roboskop... merci roboskop..fffmult.... stiu ca trebuie cu jucatori tehnici dar vroiam sa stiu in afara de C.Ronaldo si ROnaldinho..ca doar nu ma astept sa o fac cu lovin :D

vladimirpriescu
05-01-2007, 02:03 PM
roboskop..meeeeeeerci mult de tot..in sfarsit..ne-ai dat si filmuletul...si acum ne zici si de rabona... cu ce jucatori merge sa o faci?
eu am facut rabona fara shift deci nu cred ca e schema...:-? cred ca e o chestie cum e aia sa dai mingea pe spate...sau sa faci braziliana....nu merge decat cu jucatori care au la dribling si la ball control un anumit nivel....:-?...eu in single player barem pot sa fac schemele astea cu mai multi jucatori....rabona am facut-o cu castro de la leverkusen :-? prin sesonul 2011-2012....sim ai e si fundash:)....oricum.... am facut-o ca in filmuletzu ala apesi fata si dupa f repede si f incet a daca stie cineva schema lu robinho...(exact oridinea butoanelor) sa mi-o zica si mie:-? si cum e simularea aia de bicicleta:-?

ah si sa va zic si eu ceva....schibarea de directie cu calcaiu a lu cristiano ronaldo alergi cu e iei mainile de pe sageti apesi shift si tii apasat apesi jos si tinand apasat jos apesi scurt spate iei labele de pe sageti si mai faci odata chestia asta ( apesi jos si apesi scurt spate) <- daca alergi spre dreapta si vrei sa dai mingea in jos...in rest e la fel...daca alergi spre dreapta de exemplu si apesi sus in loc de jos se va duce in sus mingea:).... ceva in genu brazilianei numa ca apesi decat primele 2 butoane din sageti (asta de 2 ori:) )

Susanu88
05-01-2007, 11:17 PM
ti apasat shift si de 2 ori in sus si o data in fata da repede

roboskop
06-01-2007, 12:06 AM
rabona o mai face si messi.eu am reusit cu el. pt care nu stiu inca schemele va spun care le stiu eu:braziliana se face cu shift+fata+jos+spate+sus,ruleta se face cu shift+spate+sus+fata,flickul se face cu shift+fata+spate+fata,virgulita se face cu shift si apesi fata si in timp ce tii fata dai de 2 ori sus sau jos depinde in ce directie vrei sa o faci,schema lu c.ronaldo cu calcai si apoi schimbare de directie se face cu shift+fata+spate+sus sau jos,aia a lu blanco se face cu shift+spate+fata,aia a lu robinho(un fel de bicicleta care o face si c.ronaldo)se face la fel ca vigulita lu ronaldinho.

vladimirpriescu
06-01-2007, 12:46 AM
rabona o mai face si messi.eu am reusit cu el. pt care nu stiu inca schemele va spun care le stiu eu:braziliana se face cu shift+fata+jos+spate+sus,ruleta se face cu shift+spate+sus+fata,flickul se face cu shift+fata+spate+fata,virgulita se face cu shift si apesi fata si in timp ce tii fata dai de 2 ori sus sau jos depinde in ce directie vrei sa o faci,schema lu c.ronaldo cu calcai si apoi schimbare de directie se face cu shift+fata+spate+sus sau jos,aia a lu blanco se face cu shift+spate+fata,aia a lu robinho(un fel de bicicleta care o face si c.ronaldo)se face la fel ca vigulita lu ronaldinho.

uite acum le incerc da braziliana cel putin nu se face asha:)

vladimirpriescu
06-01-2007, 12:49 AM

si nici 360 nu e asha:) 360 e mishcare in cerc in timp ce tii apasat pe shift deci spate jos fatza sus sau spate sus fatza shift scrie si la tips:) vadca nu prea ai treaba:-s....mai bine ai tacea daca nu stii ;)

roboskop
06-01-2007, 03:19 AM
rectific braziliana se face cu shift+jos+spate+sus si ruleta se face cu shift+spate+sus+fata dar oricum nu cum ai spus tu vladimirpriescule mai incearca sa vezi ca asa ii cum am spus mai sus retsul schemelor de la postu 194 sunt bune doar pe astea doua leam incurat:rolleyes: io cred ca tu nu ar trebui(vladimir)sa vb dak nu stii eu pur si simplu am gresit cand am scris. incearcale pe cele care le-am scris acum sa vezi. off-topic :in plus ai cam facut dublu post degeaba

sPiKe3
07-01-2007, 02:23 PM
scz ca intervin dar cum adica rabona? ce e schema aia rabona? despre ce e vorba in ea? [sunt nou aici si......]

roboskop
07-01-2007, 02:33 PM
rabona este centrarea facuta spre exemplu cu piciorul drept peste piciorul stang cel putin eu prima data in realitate am vazut-o la rivaldo.mai bine de atat nu stiu sa itzi explic.:)

poli tm in fifa
07-01-2007, 05:30 PM
eu prima oara am vazut-o la poli-juventul la ibrahimovic...dar daca te uiti bine in filmuletul de la inceput cand inti in joc vei vedea la joe cole (nu stiu sigur daca el este) de la chelsea

leo83
08-01-2007, 11:11 PM
virgula lui ronaldinho se face destul de simplu...si e singuru care o poate face in fifa07....tineti apasat pe directia inainte cu shift apasat si apoi apasati de 2 ori pe sageata sus(jos) depinde cu ce picior alegeti voi sa o faca

johny87
09-01-2007, 06:10 PM
Salut la toata lumea.M-am apucat si eu zilele astea sa joc fifa 07...mi-am luat si un gamepad si vroiam sa va intreb...care e la gamepad tasta shift de la tastatura?

roboskop
09-01-2007, 10:32 PM
mai leo83 in primu rand ca virgulita am mai spus eu mai sus cum se face(si cred ca nu numai eu) si in al doilea rand nu o poate face doar ronaldinho,eu am reusit-o cu joaquin(valencia).:D

-=FaN MaNcHeStEr=-
10-01-2007, 01:36 PM
si se mai poate si cu robinho si cu cristiano ronaldo
concluzie->ronaldinho nu este unic

sPiKe3
10-01-2007, 09:45 PM
ati driblat vreodata portarul la fifa? sti ca la pes e f usor dar la fifa......

stelistul_1000
11-01-2007, 08:52 AM
Da, am reusit de mai multe ori in practice, insa mai rar in meciurile oficiale.

-=FaN MaNcHeStEr=-
12-01-2007, 05:01 PM
oricum daca dai d+s atunci este si mai usor...dar este greu sa il driblezi cu schemele pe care le face un jucator normal!!!

stelistul92
13-01-2007, 12:15 PM
Mi-a iesit si mie braziliana ( la practice ) si ca veni vorba de driblat portar nu stiu daca ma credeti,dar tineam pe shift si eram la 9 metri si dadeam pe sageti,portarul era iesit si am facut braziliana si mingea a intrat in poarta :))

-=FaN MaNcHeStEr=-
13-01-2007, 12:26 PM
dar cine stie cum se face braziliana???

-Dany-
13-01-2007, 12:55 PM
doua sageti in sus...doua in latreral si restul...plus shift si iese..am facut-o de vreo 10 ori pana acum....si am dat si gol din ea..

-=FaN MaNcHeStEr=-
13-01-2007, 04:04 PM
uitat-va si voi la filmuletul acesta
http://www.youtube.com/watch?v=RmoT_6XKqPk

roboskop
14-01-2007, 09:05 PM
pentru a nustiu cata oara braziliana se face astfel:shift+jos+spate+sus

Taquito
24-01-2007, 05:07 PM
Spunea cineva mai devreme pe acest topic de Pace Control(setat pe tasta C ca default) de joc de picioare. Asa e, dar mai e inca ceva: apesi de multe ori pace control-ul(sau il tii apasat continuu), si atunci cand observi adversarul apropiindu-se o iei intr-o diagonala( pe cea pe care o vezi mai libera) apasand, optional, si Sprintul. Iese un dribling mai bun decat cel cu shift-ul, deoarece daca folosesti shift-ul adversarul ramane "agatat" de tine. Folosind pace control-ul il lasi in spate(deoarece folosesti si Sprintul). Evident, nu iese mereu, si nu iese daca adversarul s-a apropiat destul de mult. Din cate am vazut eu, acesta este driblingul folosit mai frecvent de calculator. Ia incercati si sa spuneti cum(daca) v-a iesit.
Recomandari: 1) Folositi pentru pace control tasta Space, deoarece acesta vine in zona degetului mare si folositi acest deget. In plus Space-ul este cea mai mare tasta, si, deci greu de ratat.
2) Folositi pentru Sprint tasta W, deoarece daca folositi E, atunci cand sunteti in sprint spre poarta va trebui sa luati degetul de pe E ca sa apasati pe D(D-ul fiind sub E). In aceasta secunda, jucatorul iese din sprint, puteti pierde mingea, iar sutul se transforma in sut de pe loc.
3) Folositi pentru Dummy Move tasta F in loc de Z, deoarece pentru a da sut plasat va trebui sa dati D+Z, mai greu de nimerit atunci cand esti in "febra" jocului. Asa, F-ul este chiar langa D, si, deci, mai usor de apasat.
Astea mi se par mie mai bune.

Kilmster
24-01-2007, 07:38 PM
Toate driblingurile si schemele mistoace leam reusit cu Cristiano Ronaldo...Dar nu stiu pe ca apasam apasam shift,C si pe sageti aiurea si am facut braziliana odata din prost noroc si nsihte scheme mai usoare...

Agy23
25-01-2007, 12:23 AM
Spunea cineva de gol din poarta in poarta cu portarul. Am incercat si eu , mingea se duce super tare si pe jos pana in careul advers ( in cazul in care nu se loveste de un juc. de camp ) , dar de fiecare data o prinde portarul.

-=FaN MaNcHeStEr=-
25-01-2007, 02:24 PM
pai si care-i combinatia de taste?

*InCePaToRuL*
25-01-2007, 04:43 PM
Golul ala cu portarul e super usor sincer dar e un bug ala si de acea va recomand sa nu il folositi...
Am si eu o intrebare... Cine stie calumea niste scheme dar alea adevarate(braziliana....restul) adica cele mai frumoase scheme... si sa stie sa le explice,sa le intelegem toti si sa fie adevarate,nu asa la vrajeala... sa dea un post replay... ms (si eu stiu o gramada de scheme dar alea usoare...) iar aia cu portarul e a si d dar trebe sa sti cand sa dai ca sa fie si gol dar va zic e bug ptr ca in realitate nu are cum sa existea asa ceva + ca vi se va misca si camera aiurea...astept jucatori de fifa sa posteze schemele...ms

Varaloi
25-01-2007, 05:06 PM
Off topic:Ba chiar s-a intamplat!Un polonez(portar) anul trecut,a dat gol din poarta in poarta in realitate.Si nu poti sa zici ca e bug pt ca viata nu are buguri:D

On topic:As vrea sa stiu cum se face bicicleta lu' Ronaldo ala grasu'.PLS

*InCePaToRuL*
25-01-2007, 06:17 PM
Off topic:Ba chiar s-a intamplat!Un polonez(portar) anul trecut,a dat gol din poarta in poarta in realitate.Si nu poti sa zici ca e bug pt ca viata nu are buguri:D

On topic:As vrea sa stiu cum se face bicicleta lu' Ronaldo ala grasu'.PLS

:lol: :lol: :lol: deci tu nu ai vazut cum e in fifa schema ma... asa ca nu sti nimik sincer... in fifa trage de la 16 m pe jos tare... foarte tare...deci camera nu poate sa controleze mingia ma...asa ca e BUG (off topic) sry

Agy23
25-01-2007, 06:20 PM
Incepatorul. Braziliana se face in felul urmator: Sa spunem ca ataci de la stanga spre dreapta in timp ce tii apasat SHIFT apesi pe urmatoarele sageti: JOS STANGA SUS(cum privesti tu la tastatura) dar foarte repede , neintrerupt, ca o rotatie.

Virgulita lui Ronaldinho(merge numai cu Ronaldinho). Tii apasat SHIFT+INAINTE(directia de deplasare a juc.) si de doua ori apesi SUS sau JOS , depinde in ce parte vrei sa o faci.

Figura aia cu prinsul balonului intre picioare si sari cu el. Se realizeaza numai cu BLANCO de la Club America. Apesi SHIFT+Inainte+Inapoi, rapid.

Mai stiam si Rabona , centrarea aceea de dupa calcai dar in ultimul timp nu imi mai iese. Era cam asa: Atacai de la stanga spre dreapta pe flancul drept sa spunem si tineam apasat sageata DREAPTA(inainte) dupa care apasam rapid sageata STANGA(spate)+sageata SUS(spre careu)+ tasta A(centare).

Daca poti sa imi spui cum faci cu golul din poarta in poarta ca eu nu am reusit. Am sutat pana in careu dar nu am dat gol. Totusi e destul de ciudat cum ajunge mingea pana acolo , parca e racheta .

Diabolyk
25-01-2007, 08:26 PM
spuneti-mi si mie care buton inlocuieste tst shift de pe tastatura ......pls
si alta rugaminte care naibi e combinatia aia de tst ca sa dai gol din poarta in poarta

*InCePaToRuL*
25-01-2007, 10:55 PM
Incepatorul. Braziliana se face in felul urmator: Sa spunem ca ataci de la stanga spre dreapta in timp ce tii apasat SHIFT apesi pe urmatoarele sageti: JOS STANGA SUS(cum privesti tu la tastatura) dar foarte repede , neintrerupt, ca o rotatie.

Virgulita lui Ronaldinho(merge numai cu Ronaldinho). Tii apasat SHIFT+INAINTE(directia de deplasare a juc.) si de doua ori apesi SUS sau JOS , depinde in ce parte vrei sa o faci.

Figura aia cu prinsul balonului intre picioare si sari cu el. Se realizeaza numai cu BLANCO de la Club America. Apesi SHIFT+Inainte+Inapoi, rapid.

Mai stiam si Rabona , centrarea aceea de dupa calcai dar in ultimul timp nu imi mai iese. Era cam asa: Atacai de la stanga spre dreapta pe flancul drept sa spunem si tineam apasat sageata DREAPTA(inainte) dupa care apasam rapid sageata STANGA(spate)+sageata SUS(spre careu)+ tasta A(centare).

Daca poti sa imi spui cum faci cu golul din poarta in poarta ca eu nu am reusit. Am sutat pana in careu dar nu am dat gol. Totusi e destul de ciudat cum ajunge mingea pana acolo , parca e racheta .

sincer v-asi spune la toti dar e un bug si credetima stricati tot jocul cine nu ma crede ca pot sa fac putem sa jucam sa i-i arat nici o problema. ca sa va explic cum ar fi pui cu portarul mingia jos apesti pe 2 taste si da o "racheta" (care camera nu o prinde) si se duce pe mijlocul porti si portarul se uita la ia...NASPA.... si Agy23 ms ptr informati ai fost destul de explicit ms;) tie in particular ti-asi spunde dar o sa te plictisesti repede...

Agy23
25-01-2007, 11:22 PM
Stai linistit ca nu aveam de gand sa folosesc bugul asta pentru a castiga meciuri pentru ca nici nu pot juca pe net, dar vroiam sa vad , ca eu am reusit cum spui tu dar portarul prinde mingea. E in regula totusi , daca nu poti spune:mishto:

smokey
26-01-2007, 04:15 PM
care stie cum se da o pasa cu calcaiul??
si ce scheme va iesit online pe direct ip mie mia iesit de cateva ori braziliana dar sa fiu sincer nu stiu cum am facut-o cand joc in kick off imi iese mereu dar online nu iese sau rabona va iesit tot online??

Taquito
26-01-2007, 08:01 PM
Mi-a iesit pasa cu calcaiul cu jucatori din World XI(cei mai buni jucatori din toate timpurile). O combinatie de shift+diagonala din spatele jucatorului. Cam asa(nu iese mereu). Incercati sa realizati driblinguri cu jucatori din World XI(doar sunt cei mai buni). Dar trebuie sa acumulati ceva puncte ptr a juca cu World XI.

*InCePaToRuL*
26-01-2007, 10:49 PM
Stai linistit ca nu aveam de gand sa folosesc bugul asta pentru a castiga meciuri pentru ca nici nu pot juca pe net, dar vroiam sa vad , ca eu am reusit cum spui tu dar portarul prinde mingea. E in regula totusi , daca nu poti spune:mishto:

ms dar credema merge si intra in poarta dar ia incearca cu vander sar de la manchester si stai pe linia de 16 putin lateral si intra credema... am dat peste 15 goluri asa si nimeni nu mai juca cu mine...dasta zic sa nu jucati cu acest bug ca enervati pe ceilalti...

Diabolyk
26-01-2007, 11:28 PM
in fine am inteles ca aia e un bug , dar totusi ce buton de pe gamepad inlocuieste tst shift de la tastatura...?

CU STEAUA PANA LA MOARTE

Diabolyk
28-01-2007, 10:14 PM
stiu sa fac simularea aia de bicicleta a lui robinho....
de exemplu atacam spre dreapta si tinem apasat shift si inainte (adica dreapta) si apasam continuu sus sau jos ...cam asta e incercati si voi...

-=FaN MaNcHeStEr=-
29-01-2007, 01:54 PM
nici nu stim ce ai scris....tampenii....aberatii....nici nu e legat de forum...ar trebui sa iei warn

-Dany-
29-01-2007, 02:20 PM
asta e o aberatie ca sa trimiti la aia 1 leu si asa din 2000 de persoane scot si ei 20.000.000 ...legal ,nu? ...

liquid
29-01-2007, 04:02 PM
nici nu stim ce ai scris....tampenii....aberatii....nici nu e legat de forum...ar trebui sa iei warn

nici nu cred ca o sa mai intre pe forum :lol: a intrat sia pus mesaju si gata pa :)

Taquito
29-01-2007, 04:39 PM
Daca el zice ca a castigat 20 de milioane in 2 saptamani numai din scrisori de 10000 lei, atunci cred ca a avut o gramada de saci de scrisori in fata blocului. Cine crede metoda e dus!!!

-=FaN MaNcHeStEr=-
29-01-2007, 05:37 PM
sunt numai minciuni....nici nu se stie daca este adevarat ...tampenii

vierme_18
30-01-2007, 05:59 PM
wa pana la urma cum se foloseste bugul ala,ce taste trebuie folosite

-Dany-
30-01-2007, 06:54 PM
la nimereala..depinde de puterea sutului

Daanniy
10-02-2007, 11:23 PM
Puteti sa-mi spuneti care sunt toate driblingurile care se pot face in fifa 07 ( vreun document ceva cu explicatii ) ... as vrea sa sa stiu daca filmuletul de 6 minute http://www.youtube.com/watch?v=PjvRLeVmi_w este complet.

DJD
14-02-2007, 03:44 AM
wa pana la urma cum se foloseste bugul ala,ce taste trebuie folosite
"A" + "D"

-=FaN MaNcHeStEr=-
14-02-2007, 01:40 PM
Puteti sa-mi spuneti care sunt toate driblingurile care se pot face in fifa 07 ( vreun document ceva cu explicatii ) ... as vrea sa sa stiu daca filmuletul de 6 minute http://www.youtube.com/watch?v=PjvRLeVmi_w este complet.

este aproape complet...si schemele ti le da in videoclip...ma refer la taste

Daanniy
14-02-2007, 05:48 PM
Am doua intrebari legate de filmulet :
1. Mai pe la sfarsit sunt niste driblinguri de pe loc! Nu inteleg cum sa le fac pe alea(cu ce taste pot impune jucatorului sa stea pe loc)?.
2. La inceputul filmuletul iti da ce inseamna f, b, d, u, dar in anumite driblinguri se utiliezeaza u/f, b/d. Cum se pot tasta din tastatura, ce vrea sa insemne?

george_kme
16-02-2007, 12:36 PM
Care stie cum se fac driblingurile acelea care sunt in filmul de intro ???? :fotbal:

schema lui Ronaldinho ("virgula")se face cu SHIFT(apasat)+DREAPTA(apasat)+sus (sau jos) depinde de directie sau invers cu Shift (apasat)+Stanga (apasat)+sus(sau jos depinde de pozitia jucatorului si directia in care ataci;)

george_kme
16-02-2007, 12:37 PM
schema lui Ronaldinho ("virgula")se face cu SHIFT(apasat)+DREAPTA(apasat)+sus (sau jos) depinde de directie sau invers cu Shift (apasat)+Stanga (apasat)+sus(sau jos depinde de pozitia jucatorului si directia in care ataci);):D

Cornel*
16-02-2007, 01:14 PM
cu ce jucatori iese? mie mi-a iesit doar cu ronaldinho si cu ibrahimovic, iar rebona numa` cu messi :|

-Dany-
16-02-2007, 01:28 PM
se cheama rabona :D .. si iese si cu ronaldinho si cu c. ronaldo

Cornel*
16-02-2007, 02:05 PM
ma rog rebona rabona tot aia:)
si virgulitza aia cu cine iese?

kosmin
16-02-2007, 02:34 PM
ronaldiniho ...

liquid
16-02-2007, 05:01 PM
si torres ;)

-=FaN MaNcHeStEr=-
16-02-2007, 05:20 PM
si mai toti jucatorii cu skill foarte bun...

Ghost
16-02-2007, 10:29 PM
in retea/direct ip ... cand sunteti 1 vs 1 cu adversarul ce dribling folositi ptr a trece de el..

Deangel
17-02-2007, 06:45 PM
sal rabona care e ...stiu si eu sa le fac da nu prea stiu denumirile rabona e braziliana...alex_deangel9 sa vb

-=[FanSteaua]=-
17-02-2007, 09:06 PM
Cine stie cum se face Rabona?? Ca sa intelegeti care e Rabona uitativa in video asta http://www.youtube.com/watch?v=Flm4dIXNPIE sau http://www.youtube.com/watch?v=1gZs9zw-QW0&mode=related&search=