PDA

View Full Version : Fotbalisti brazilieni

matiluchi
07-08-2012, 04:57 PM
Ce parere aveti de ei? Eu sunt de parere ca foarte multi sunt mai slabi decat sunt priviti,mai overrated.Julio Cesar imi place mult,unul din cei mai buni portari si in fifa.Vine si o generatie de fundasi foarte tineri si talentati,la fel mijlocasii.Leandro Damiao asta nu prea imi place,este titular de drept desi e slab si sunt multi alti atacanti mai buni.

Bogdy43
07-08-2012, 08:28 PM
Ce parere aveti de ei? Eu sunt de parere ca foarte multi sunt mai slabi decat sunt priviti,mai overrated.Julio Cesar imi place mult,unul din cei mai buni portari si in fifa.Vine si o generatie de fundasi foarte tineri si talentati,la fel mijlocasii.Leandro Damiao asta nu prea imi place,este titular de drept desi e slab si sunt multi alti atacanti mai buni.

Titular de drept unde?La nationala?

matiluchi
07-08-2012, 10:33 PM
Da la nationala.Nu stiu de ce il titularizeaza cand are multe alte variante.

Mr.Bin
08-08-2012, 11:01 AM
Sa nu uitam ca Brazilia va fi mereu cea mai buna nationala a spectacolului chiar daca Spania domina fotbalul.Ronaldo,Ronaldinho,Robinho,Julio Cesar etc... sunt foarte multi si tineri care vin din spate cel mai bun fiind Neymar

matiluchi
08-08-2012, 12:09 PM
Neymat Oscar Lucas Moura Ganso...Rafael Fabio Danilo Alex Sandro o gramada

paulica39
11-04-2013, 12:12 AM
Felipe Anderson inca un mijlocas genial. Dar la nivelul fundasiilor actuali din campionatul inter brazilian nu stiu ce sa zic. Nici Neymar nu e cine stie ce :-j

Allexx
11-04-2013, 12:47 AM
Neymar e ultra-mega-super overrated. Acolo in Brazilia este vazut ca si un zeu,daca il aduci in Europa 100% nu o sa faca fata la o echipa de top,poate doar la o echipa de mijlocul clasamentului dintr-un campionat mare.

Bogdy43
11-04-2013, 06:36 PM
Neymar e ultra-mega-super overrated. Acolo in Brazilia este vazut ca si un zeu,daca il aduci in Europa 100% nu o sa faca fata la o echipa de top,poate doar la o echipa de mijlocul clasamentului dintr-un campionat mare.

+1

Mi-e frica sa nu dea Barca milioane bune pe el si sa iasa prin usa din dos,ca si Ibrahimovic,cel mai prost transfer facut vreodata de Barca(nu pt. ca e slab,ca a dat destule goluri,dar daca luam in considerare cat s-a dat pe el si cum a plecat,e o afacere extrem de proasta).
Neymar o sa ajunga sa joace la echipe gen Zaragoza,Mallorca,o sa fie un fel de Denilson,ca si pe ala a dat Betis bani buni(a fost la momentul ala cel mai scump jucator ever),juca fenomenal in Brazilia,dar cand a ajuns in Europa s-a ales praful de el.

paulica39
11-04-2013, 09:31 PM
Pai Neymar e un nimic pe langa Eto'o :)

Bogdy43
11-04-2013, 10:46 PM
Pai Neymar e un nimic pe langa Eto'o :)

Absoluuut.

paulica39
13-04-2013, 01:18 AM
Dupa voi,.. care e cel mai bun brazilian care a jucat/joaca in Europa ?
Eu votez cu Dinho :x

cata cfr
13-04-2013, 10:06 AM
Ronaldo, clar, a realizat mai multe decat Dinho, desi il respect foarte mult, Ronaldo este/a fost peste el

Bogdy43
13-04-2013, 07:45 PM
Strict ca fotbalist,Ronaldo "fenomenul".
Dar daca luam in considerare ce a reprezentat el,pe langa ce a facut pe teren,Ronaldinho.

paulica39
13-04-2013, 08:06 PM
Mi-e nu imi prea place de Ronaldo, adica nu l-am prins jucand si na.. nu e acelasi sentiment :) Din acelasi motiv nu-mi place nici Hagi.. :)

Bogdy43
16-04-2013, 03:37 PM
Mi-e nu imi prea place de Ronaldo, adica nu l-am prins jucand si na..

Bine,dar realizezi ca a fost fenomenal(sper).Sper ca nu esti de parere si ca Tanase si Chipciu sunt peste Pele si Maradona numai pt. ca nu i-ai prins jucand.

paulica39
16-04-2013, 04:09 PM
Da normal :lol: a fost un jucator fantastic, care din pacate a avut o problema cu obezitatea din nastere :(
Despre Pele sincer nu stiu ce zic. A fost bun dar nu stiu.. a dat 1000 goluri prin Brazilia si Usa care nu sunt tocmai campionate de prima mana. Si nu cred ca merita sa fie desemnat cel mai bun jucator brazilian din toate timpurile.. Adica da, a dat goluri la nationala pe rupte dar, totusi, nu se poate compara cu Dinho sau Ronaldo, dupa parerea mea.
Nu-mi aminti de Dodel ca-mi vine rau..

Bogdy43
16-04-2013, 04:16 PM
Da normal :lol: a fost un jucator fantastic, care din pacate a avut o problema cu obezitatea din nastere :(
Despre Pele sincer nu stiu ce zic. A fost bun dar nu stiu.. a dat 1000 goluri prin Brazilia si Usa care nu sunt tocmai campionate de prima mana. Si nu cred ca merita sa fie desemnat cel mai bun jucator brazilian din toate timpurile.. Adica da, a dat goluri la nationala pe rupte dar, totusi, nu se poate compara cu Dinho sau Ronaldo, dupa parerea mea.
Nu-mi aminti de Dodel ca-mi vine rau..

Nu se poate compara,pt. ca au jucat in alte ere ale fotbalului.Nu poti spune nici ca Pele dadea 1000 de goluri in anii 2000,dar nici cu poti spune ca Ronaldinho ar fi fost cel mai bun din lume daca juca in anii 50'-60'.

paulica39
16-04-2013, 04:30 PM
Da, si asta e corect :D

asdeqwe
18-05-2013, 04:14 PM
Mda, ce ziceti de Ganso? Nu am mai auzit nimic de el..Sa nascut talent si a murit speranta ca 90% din jucatorii romani?

Bogdy43
18-05-2013, 04:17 PM
A avut cateva accidentari.

matiluchi
20-05-2013, 11:04 AM
E bestie in OFM :D